Європейська комісія оштрафувала Valve і п’ять видавців за регіональне блокування ігор в Steam

Компанія Valve і п’ять видавців відеоігор були оштрафовані Європейською Комісією на загальну суму 7,8 млн.Євро за обмеження транскордонних продажів ігор в Європейській економічній зоні.

Комісія повідомила, що компанії заблокували за місцем знаходження близько 100 комп’ютерних відеоігор і заборонили їх активацію і відтворення за межами деяких країн ЄС. Це порушило правила ЄС про єдиний цифровий ринок, які забороняють такі бар’єри.

За даними Європейської комісії, геоблокування було покликане запобігти активацію ігор за межами Чехії, Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії, Латвії та Литви. Такий бар’єр не дозволяє гравцям, які живуть в країнах ЄС з більш високими середніми доходами, економити гроші, купуючи їх в країнах ЄС, де вони дешевше. Європейська комісія повідомила, що ключі активації були географічно заблоковані з 2010 по 2015 рік.

*&Quot;Ця практика позбавляє європейських споживачів переваг єдиного цифрового ринку ЄС і можливості шукати найбільш підходящу пропозицію в ЄС", — сказав глава департаменту конкурентної політики Єврокомісії.

Всього п’ять видавців були оштрафовані:

  • Focus Home Interactive-майже 2,9 млн. Євро (близько 258 млн. Рублів);
  • ZeniMax Media — понад 1,6 млн. Євро (близько 142 млн. Рублів);
  • Koch Media-майже 1 млн. Євро (близько 89 млн. Рублів);
  • Capcom — 396 тис. Євро (близько 35 млн. Рублів);
  • Bandai Namco Entertainment — 340 тис. Євро (близько 30 млн.Рублів).

Оскільки кожна з цих компаній співпрацювала зі слідством, їх штрафи були знижені на 10-15 відсотків. Компанія Valve не співпрацювала і була оштрафована більш ніж на 1,6 млн.Євро (близько 142 млн. Руб.).

Європейська комісія розпочала офіційне розслідування практики геоблокування в 2017 році і офіційно попросила Valve припинити цю практику ще в 2019 році. Останній раніше стверджував, що лише невелика кількість ігор використовує клавіші активації з регіональним блокуванням, і зазначив, що він не повинен нести відповідальність за блокування за запитом видавців. Крім того, за її словами, Steam припинила цю практику в 2015 році, за деякими винятками.

Загрузка ...
PriceMedia