Вам зробили неякісний ремонт: як покарати сервісний центр?

Ви вже три рази носили телефон в сервіс, але він не працює. А в ноутбуці класний Вінчестер підмінили на»дрова». Як знайти управу на «майстрів»?

Як часто похід в сервісний центр закінчується шоком. Пару днів попрацювавши, техніка знову «летить». Або проблему взагалі не вирішили. А працівник Сервісного центру робить круглі очі, мовляв, ви що, все працює, поставте підпис. Але найгірше, якщо ви починаєте розуміти, що після такого ремонту вам поміняли комплектуючі.І на тому ж ноуті стоїть вже зовсім інший гвинт: він ледве дихає, тоді як ваш просто летал.Как уникнути такого «кидалова»? Як вирішувати питання з сервісним центром? Поради, які допоможуть спочатку побудувати відносини з ремонтниками, щоб їм було складніше вас кинути. І що робити, якщо це вже сталося.

Техніка по гарантії

Некачественный ремонт товаров: как действовать с сервисным центром? Якщо ваша техніка все ще на гарантійному обслуговуванні, оптимальний варіант — повернути товар в магазин. Часто споживачі самі відправляються в Сервісні центри. Але надійніше віддати товар туди, де ви його придбали. Чому? Продавці, які здійснюють продаж складної побутової техніки, мають угоди з сервісними центрами. Якщо виявиться, що техніка має істотний недолік, краще вирішити відразу питання з продавцем, ніж носитися з папірцями з сервісного центру. До того ж, якщо ремонт затягнеться більше, ніж на 14 днів, споживач має право просити повернути гроші за товар. Але він не може вимагати грошей у сервісному центрі: там йому товар не продавали. Тому краще відразу звертатися в магазин. Так що не слухайте продавців і консультантів, які намагаються впарити, що непрацюючий девайс — не проблеми магазину.

Як діяти:

 • Як правильно здати телефон по гарантії? Щоб продавець «не петляв», намагаючись відправити вас куди подалі, напишіть письмову заяву на адресу адміністрації з вимогою прийняти техніку в ремонт. Він не зможе письмово вам відмовити. Якщо таке пропонують, це відмова споживачеві в реалізації його законного права. За це передбачено штраф у 10-кратному розмірі вартості товару. Виплата штрафу не звільняє продавця від відповідальності перед споживачем.
 • Попросіть на час ремонту дати вам аналогічний товар за законом. Правда ж, зручно?
 • Чекайте свою техніку з ремонту. За законом 2 тижні. Отже, після закінчення гарантійного терміну вам віддали техніку. Прийшли з нею додому, а нічого не змінилося. Повертайтеся до продавця і повторюєте цю ж процедуру. Даєте при вас перевірити недоліки. Нехай магазин, а не ви, розбирається з косяками Сервісного центру. Знову вимагаєте апарат замість того, який знаходиться в ремонті. Не соромтеся віддавати техніку в ремонт до тих пір, поки сервісний центр не виправить недолік.
 • Як повернути гроші? Якщо ремонт триває більше 14 днів, ви маєте право вимагати розірвання договору купівлі-продажу (повернення грошей) або просити обміняти товар. Цю претензію пред’являєте до продавця.
 • Магазин «морозиться», а сервісний центр продовжує пороти всяку нісенітницю, віддаючи вам непрацюючий телефон? Куди звернутися зі скаргою на неякісний товар? У теорії, можна звернутися до захисників прав споживачів. Але це не завжди дієвий інструмент. Можна спробувати поскаржитися на сервісний центр виробнику, який довірив йому ремонт своєї техніки за договором. Направте виробнику відповідний лист, підкріпіть його ефект фактами. Якщо сервісний центр ще й відмовився ремонтувати ваш товар по гарантії необґрунтовано, це є вагомою підставою для позбавлення його авторизації. Не допомогло? Один шлях-готуйте позовну заяву до суду на повернення грошей за неякісний товар.

На замітку. Навіть якщо гарантійний термін на товар не встановлений, ви маєте право пред’явити продавцю (виробнику, Виконавцю) відповідні претензії, якщо недоліки були виявлені протягом двох років. Гарантійний термін збільшується на час перебування продукції в ремонті. Якщо вам через рік відмовляють в гарантійному обслуговуванні, але протягом року техніка була 2 місяці в ремонті, відмова — незаконний.

Техніка без гарантії

Правила взаимодействия с сервисным центром: что важно знать Якщо гарантійний термін вже закінчився, у вас один шлях — в сервісний центр. Головне, виберете за відгуками нормального майстра. Почитавши коментарі, переконуєшся: не завжди люди чесні на руку. Найгірше, що може чекати — повернуть непрацюючий товар, витягнувши з нього нормальну начинку.

 • Відразу збирайте всі необхідні «папірці». Тільки при їх наявності ви зможете пред’явити законні претензії.
 • Ніколи не віддавайте техніку на ремонт, не отримавши натомість квитанцію. Не ведіться на фрази за типом»ми подивимося, ви завтра підходите». Де гарантія, що завтра вам взагалі віддадуть техніку. А не скажуть «нічого не було»?
 • Вам зобов’язані видати квитанцію: «7-гарант». У ній має значитися найменування суб’єкта, його адреса, ідентифікаційний код, контактні дані. Інформація може міститися в штампі підприємства. Перевірте дату прийому, термін ремонту, ваше ПІБ, адреса, Контактний телефон, найменування замовлення, його опис, характеристику робіт. Вартість замовлення згідно з кошторисом або розрахунок вартості.
 • У квитанції про ремонт обов’язково повинні бути докладний опис техніки: марка, модель, заводський номер, зовнішній вигляд. Якщо мають місце відколи, подряпини, інші пошкодження, це обов’язково вказується. Якщо нічого немає, це фіксують в документі. Так ви зможете пред’явити претензію в сервісний центр, якщо вам віддадуть телефон з розбитим екраном.
 • У ці документи вносяться дані про використані комплектуючі вироби, запасні частини, матеріали (замовника або виконавця) та їх вартість. Вартість замовлення підтверджується підписом замовника, а сума отриманих коштів — підписом представника майстерні.
 • Один примірник квитанції сервісний центр віддає вам, а другий залишать собі. Тільки маючи на руках відповідну квитанцію, ви зможете впливати на ремонтне бюро в правовому полі.

Поганий ремонт. Як» покарати » сервісний центр

Как правильно сдавать технику или другие товары в ремонт Забирати техніку з ремонту (як і віддавати) бажано при свідку. Він стане в нагоді, якщо у вас попереду судові розбирання.

 • Перевірте товар. Не оплачуйте відразу. Потрібно перевірити, чи дійсно ремонт виконаний в повному обсязі. Чи всі деталі техніки мають такий же вигляд і стан, як і до ремонту.
 • Якщо ремонт не був здійснений, або у вас виникають сумніви з приводу стану вашої техніки, потрібно скласти відповідний акт. Його повинні підписати ви, представник сервісного центру і свідки.
 • Варто зробити копію акта і відповідний запис в Книзі Відгуків і пропозицій. Ні в якому разі не забирайте техніку.
 • Надалі бажано підписати мирову угоду з сервісом. Якщо сервісний центр не задовольнить ваші вимоги, потрібно писати в інспекцію по захисту прав споживачів, міліцію і прокуратуру з відповідними заявами.

По суті, покарати сервісний центр ви можете тільки звернувшись до суду. Вам доведеться провести експертизу, яка підтвердить неякісний ремонт. Зібрати всі документи для подачі позовної заяви. Його подача безкоштовна, але вам потрібно скласти грамотно сам позов. І пройти всі кола пекла.

Якщо ви підозрюєте, що Вам замінили якусь частину, необхідно звернутися в поліцію про крадіжку. Підкріпити все це документами.

Як не попастися

Нюансы взаимодействия с сервисными центрами: что проверять прежде всего Дорога судів і листування з інстанціями Довга. Простіше відразу не попастися в мережі шахраїв. Тому перестрахуйтеся відразу перед походом в сервісний центр.

 • Перевірте, скільки часу він існує. Він з’явився вчора? Де гарантії, що не закриється завтра.
 • Поцікавтеся реєстраційними документами компанії. Ви можете перевірити, чи дійсно зареєстрований такий підприємець в держреєстрі підприємців. Це безкоштовно. Тому як якщо друк Сервісного центру Липова, ніхто не буде нести відповідальність за ваш ноутбук.
 • Сфотографуйте свою техніку, коли здаєте її в ремонт. Бажано, щоб на фото була виставлена дата зйомки. Зробіть знімок разом з актом прийому техніки.
 • Здаєте ноутбук? Спробуйте знайти список комплектації, яка всередині начинка. В ідеалі, відразу вписати комплектацію в квитанцію. Щоб потім можна було стребовать з сервісного центру, якщо виявите інший процесор.
 • Якщо через день-два техніка знову перестала працювати, спершу спробуйте домовитися «по-мирному». Що називається»ткніть носом» в невирішену проблему. Бачите, що це не допомагає — направляйте письмову вимогу про усунення недоліків і йдіть на екстрені заходи.

Процес непростий і неприємний. Але головне, все оформити документально правильно, щоб мати можливість захистити свої права

Загрузка ...
PriceMedia