5 правил безпечної покупки товарів з Китаю

Як залишитися задоволеним покупкою, досконалої в китайському інтернет-магазині? Отримати якісний товар або повернути його без втрат, якщо вас не влаштувала покупка? Читайте в огляді Price.ua прості правила, які допоможуть вам зробити правильний вибір.

1. Перевіряємо товар

Перш ніж зробити покупку, слід добре вивчити опис товару з Китаю. Перевірити відповідність тексту і фото.

Ніколи не ведіться на барвисті фото. Вони часто запозичені з журналів або рекламних каталогів. Бачите на моделі карколомне плаття за 100 грн, яке виглядає явно дорожче? Пошукайте його реальні фото. Скопіюйте адресу зображення і через «пошук по картинці» знайдіть аналогічні фото. Встановіть першоджерело. Можливо, це магазин брендового одягу, де ціна сукні в 5 разів дорожче. Значить, до вас в кращому випадку приїде блякла копія наряду з неякісних матеріалів. Подивіться сайти, на яких зустрічається ця річ. Зверніть увагу на її вартість на інших ресурсах. Можливо, під деякими такими товарами ви знайдете коментарі. Іноді обурені покупці викладають реальні фотографії покупок. Якщо ви побачите річ, віддалено нагадує плаття на моделі, можете не сумніватися-це саме те, що вам в результаті вишле продавець. Це ж правило стосується не тільки речей, а й інших товарів. Перевірте спершу фотографії, щоб упевнитися — вони не вкрадені з інших сайтів, де в реальності вартість набагато вище.

Відгуки. Зверніть увагу, що користувачі, які замовляли цей товар з Китаю, думають про його якість. Вони залишилися задоволені? У чому бачать його переваги і недоліки? Добре «пошестріть» інтернет в пошуках відгуків.

Перевірка ціни. Іноді беруть участь в акціях продавці спеціально завищують вартість своїх товарів, а потім нібито роблять фантастичну «знижку». Зазвичай вказано конкретний термін: вона закінчиться через кілька годин. При цьому У інших продавців ціна без знижки може бути такою ж або нижче. Не полінуйтеся пошукати цей же товар з Китаю на різних сайтах.

Читайте: товари з Китаю: як купити? 10 Простих кроків

2. Купівля у перевірених продавців

Покупки, що здійснюються в Китаї, можна, в принципі, розділити на дві категорії. Через великі розкручені інтернет-ресурси-наприклад, TaoBao, AliExpress і eBay. І більш дрібні сайти брендових інтернет-магазинів. Де «підводні камені»?

На великих майданчиках у покупця є можливість побачити, які відгуки залишили про продавця попередні клієнти. Рейтинг красномовно говорить про сумлінність і якість продукту. Тому купуючи товари з Китаю у продавця з високим рейтингом, можна відчувати себе спокійно. Якщо відгуків про продавця немає, можна спробувати купити недорогий товар і вирішити, чи варто співпрацювати далі

3. Захищений переказ

Досить часто Інтернет-магазини Китаю приймають оплату прямим банківським переказом, Web Money, Western Union. Іноді пропонують додаткові бонуси, якщо оплата буде здійснена одним з цих методів. Але потрібно розуміти, що такі перекази грошей позбавляють покупця гарантій захисту платежу. Перед тим, як розрахуватися за покупку, що знаходиться в Китаї, подумайте: а що буде, якщо продавець мені нічого не відправить? Як ви доведіть, що в посилці приїхав зовсім інший товар? І як вирішувати питання, якщо посилка загубиться по дорозі?

З системою прямих переказів, коли гроші відразу ж надходять продавцеві, ви опиняєтеся практично беззахисні. Тому варто звернути свою увагу на два основні методи оплати, які допоможуть убезпечити платіж.

Система PayPal. Замовити товар з Китаю можна через цю систему-нею користуються багато китайських інтернет-магазини. Але на відміну від банківського переказу вона має програму захисту покупців: можна поскаржитися на продавця протягом 45 днів і повернути гроші.

Торгові майданчики з програмами гарантій і захисту покупців. Наприклад, китайський торговий майданчик AliExpress розробив власну програму захисту покупців Escrow. Доставка товару з Китаю в Україну повинна відбутися максимум за 60 днів. Протягом цього терміну можна оскаржити дії продавця.

4. Для покупок — окрема карта і пошта

Часто на сайтах оплата проводиться за допомогою карти — Visa, MasterCard. Не у всіх інтернет-магазинах забивати дані карти безпечно. Китайські інтернет-сайти грішать незахищеним з’єднанням, і шахраї можуть вкрасти вашу фінансову інформацію.

Щоб уникнути можливого шахрайства, заведіть окрему карту для покупок в Китаї. Звичайно, для одиничного придбання це нераціонально. Здійснюйте оплату тільки через цю карту і не зберігайте на ній гроші. Так вам спокійніше буде здійснювати віртуальні покупки.

Окрема історія-пошта. Для того, щоб здійснювати покупки в китайських інтернет-магазинах, варто завести окремий електронний ящик. На це є 2 причини. Перша — ви можете абсолютно спокійно вказувати пошту, де завгодно. Навіть якщо її зламають, немає ніякої важливої фінансової інформації, паролів, розсилок від банків в ній не виявиться. Друге — ви вбережете себе від спаму. Тому як в питаннях пошуку потенційних покупців всі методи хороші. І китайські продавці не скупляться засипати потенційних клієнтів тоннами листів, причому з різних ящиків — втомитеся додавати їх в спам.

5. Не затягуйте з претензіями

Вибрали захищений метод оплати? Уважно стежте за термінами, щоб ваша «гарантія» не згоріла.

Якщо Ви здійснювали оплату замовлення через PayPal-пам’ятайте, ви можете відкрити спір протягом 45 днів. За цей час має відбутися доставка товару з Китаю в Україну.

Захист покупця на інтернет-майданчиках, таких як AliExpress, діє 60 днів. Протягом цього терміну ви повинні відправити підтвердження про отримання товару. Або ж відкрити суперечку. По закінченню 60 днів замовлення автоматично закриється і ваш захист «згорить». А продавець отримає свої гроші.

Якщо захист добігає кінця, а замовлення не відстежується, вимагайте торговця продовжити захист. Якщо ви побоюєтеся, що товар не прийде в цей термін і вас годують обіцянками — відкрийте суперечку, де опишіть ситуацію. Продавці не люблять суперечок, так як вони впливають на їх рейтинг.

Диспут відкривайте незалежно від того, в якій стадії знаходяться ваші переговори зі службою підтримки. Вступаючи в суперечку, максимально чітко сформулюйте претензії, і чого ви хочете. Якщо обміну товару — так і вкажіть. Якщо вимагаєте часткового повернення коштів-напишіть конкретну суму. Якщо хочете повністю повернути гроші-прикладіть докази своєї правоти.

Зробити покупки в Китаї нескладно. Багато наших співвітчизників успішно набувають жіночу і чоловічу, одяг, взуття , телефони , комп’ютерну техніку та аксесуари , фототехніку та інші товари. На інтернет-майданчиках повно сумлінних продавців, які дорожать своєю репутацією, адже це їх бізнес. Так що дотримуючись простих правил безпечних покупок можна вдало пошопитися і заощадити.

Вибрати товари з Китаю і порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia