В ім’я естетики і смаку: як вибрати посуд для суші

Найпростіший шлях знайомства з культурою Японії лежить через шлунок — суші, роли, соуси і саке. Чарівність японської кухні не тільки в свіжості і простоті смаків, але і в подачі страв. Як вибрати посуд для суші читайте в цьому огляді Price.ua .

Посуд для суші

Посуд для суші в корені відрізняється від звичних тарілок — це підставка для страви квадратної або овальної форми з порцеляни/деревини (о-сара お皿). Наприклад, порцелянова тарілка FoREST із серії Fudo (діаметр 20 см, вартість — 104 грн) при всій Східній традиційності, виробляється в Європі. Зазвичай порцелянові Предмети сервірування пофарбовані в червоний, чорний або білий кольори без малюнка. У міру популяризації японської кухні в країнах Європи, на посуд стали наноситися ієрогліфи або квіткові мотиви — такий маркетинговий хід припав до смаку відвідувачам ресторанів і самим японцям. Яскравий приклад — японський посуд MITSUI .

Для подачі страви до столу одним посудом для суші не обмежишся, необхідно подати соус в міні-Боулі-маленької, але широкої піалі на 30-40 мл (коштує така, в середньому, 40 грн). Соусник повинен бути у кожного учасника трапези свій і не один, а за кількістю запропонованих соусів. Щоб не захаращувати стіл можна запропонувати загальний соусник на 100-120 мл (ціною від 50 грн) у вигляді невеликого глечика з кришкою. Кришки ледь тримаються і при метушливому застіллі часто б’ються, тому купити їх завжди можна окремо від соусника.

Під час їжі допустимо тримати посуд для суші в руках, тому вона не повинна бути важкою і громіздкою.

Набір посуду для суші буде неповним, якщо не Подати прилади. Прилади японської кухні ( 箸 хасі) — це багаторазові кістяні і порцелянові, одноразові дерев’яні та пластмасові палички. Останні краще не використовувати з очевидних причин: не естетично, не екологічно і не престижно.

Кістяні та порцелянові палички переважно купуються для особистого користування, а в громадських закладах подають дерев’яні.

І наостанок, в комплекті посуду для суші необхідна індивідуальна підставка для паличок (хасіокі 箸置,, ціна за набір з 4-х предметів — від 49 грн) і підставка для вологих рушників (серветок). Поїсти суші можна і без них, але картинка буде не повною.

Читайте: Як вибрати келихи, фужери

Сервіз японського посуду

Поняття «сервіз» в японській культурі не існує, підбір посуду може відбуватися в разі потреби або з великого бажання поповнити набір тим чи іншим предметом. Головне в підборі-стиль і почуття міри. Для традиційної японської трапези необхідно купити глибокі піали з кришками (місо) для перших страв, більш дрібні без кришки — для локшини і рису (тонсуї). Тонсуї — легко впізнавана піала з бортиками різної висоти, під час їжі за виступаючий край посуд можна утримувати на вазі.

Для подачі традиційного японського алкоголю, саке, необхідний фарфоровий або дерев’яний глечик (токкурі), об’ємом до півлітра і стаканчики на 30 мл з того ж матеріалу. Ціна набору, що складається з глечика і чотирьох стаканчиків — від 108 грн. Саке до столу подається теплим, а правильна посуд допомагає напою зберегти температуру. Дерев’яний глечик виставляють для дуже шанованих гостей. У холодну пору року глечик з саке подається на підставці з палаючої свічок, але тут важливо не перестаратися з температурою.

Для чайної церемонії потрібні маленькі чашки-стаканчики (юнаками 湯呑), в яких безпосередньо і заварюється напій. Чайник необхідний тільки для кип’ятіння води.

Читайте: Як вибрати сервіз

Як вибрати японський посуд

Складати набір японського посуду можна купуючи ті чи інші предмети окремо на власний смак і за обставинами. Наприклад, почати можна з дерев’яного набору посуду для суші, після підібрати порцелянові миски і все для саке. Збирати власний сервіс можна окремими предметами і маленькими наборами.

Головне під час вибору не відступати від правил традиційного японського посуду: натуральні матеріали, маленький обсяг і гармонійність композиції.

З практичної точки зору, дерев’яний посуд складніше миється і з часом переймає запахи продуктів. Для частого використання переважно підбирати фарфорову японську посуд, яку можна без додаткових турбот обслуговувати в посудомийній машині.

Вибрати посуд для суші і порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia