Як вибрати фотоапарат? (Оновлено)

Як би не вдосконалювалися камери смартфонів, фотоапарат вони не замінять. Вибираємо хороший апарат для відображення кращих моментів життя.

Матриця

Как выбрать фотоаппарат

Найважливіша деталь будь-якого фотоапарата. Саме вона замінює собою класичну фотоплівку в цифрових камерах і фіксує зображення.

Бувають двох типів:

CCD (ПЗС)

Вони довше обробляють знімки (для наступного кадру потрібно якийсь час), споживають більше енергії, але краще знімають в темряві і рухомі об’єкти.

CMOS (КМОП) CMOS (КМОП)

Працюють швидше при менших енерговитратах, при цьому більше схильні до шумів, мають меншу світлочутливість і «розтягують» зображення в русі.

Головними характеристиками будь-якої матриці є її розмір (кроп-фактор) і дозвіл (мегапікселі). Від них залежить чіткість і розмір фотографії. Ці параметри взаємопов’язані-величезна кількість пікселів не дозволить створити якісне фото на маленькій матриці, особливо при низькій освітленості, і навпаки.

Кроп-фактор (від crop — різати) показує, у скільки разів матриця менше стандартної 35-мм плівки. Чим цей показник менше, тим дорожче і краще матриця. Повнорозмірні матриці в 1 crop зустрічаються тільки в професійній техніці, 1,5-1,6 crop (APS — C) — в більшості напівпрофесійних камер, 2 crop і вище-в найбільш дешевих і простих моделях.

Мегапікселі. «Гонитва» за ними має сенс, тільки якщо потрібно буде друкувати високоякісні великоформатні фотографії (плакати або рекламні білборди). Це робота професійних фотографів.

Для аматорської зйомки і роздрукування фото аж до формату А4, як показує практика, більш ніж достатньо 5-7 Мп.

Камери з роздільною здатністю від 12 Мп і вище дозволять масштабувати зображення в широкому діапазоні без втрати якості, а моделі з великою матрицею (20 Мп і вище) — це точно апаратура для професіоналів.

Zoom

Как выбрать фотоаппарат

Функція наближення і збільшення, яка так потрібна любителям макро-зйомки.

У сучасній фототехніці використовується два види.

  • Оптичний досягається шляхом зміни фізичного положення лінз об’єктива. Це він дозволяє наблизити об’єкт без втрати якості його зображення. Саме завдяки оптичному зуму Фотоапарати досі значно перевершують Смартфони.
  • Цифровий зум просто вирізає шматок зображення і підганяє його під дозвіл матриці, як би розтягуючи його. Це призводить до зернистості зображення, особливо на максимальних значеннях зуму. На більшості аматорських камер вже при 5-кратному цифровому збільшенні пікселі стають помітними.

Тому при виборі фотоапарата обов’язково потрібно уточнювати вид зуму.

Світлочутливість (ISO)

Цей показник впливає на здатність матриці обробляти потрапляє на неї світло, що дуже важливо при зйомці при слабкому освітленні і в темряві. Чим ширше діапазон ISO, тим більше можливостей у камери.

При нормальній і середній освітленості досить діапазону від 80 до 3200 ISO, Техніка для професійної художньої зйомки може мати до 204800 ISO.

У недорогих моделях фотоапаратів передбачений автоматичний режим регулювання світлочутливості. У більш наворочених моделях регулювання може бути як автоматичним, так і ручним.

Стабілізація

Дозволяє мінімізувати тремтіння рук. Це особливо важливо при зйомці з великим збільшенням або витримкою, а також при записі відео.

  • Цифрова стабілізація є практично в кожному фотоапараті, навіть найдешевшому.
  • Оптична набагато складніше, дорожче, але ефективніше. Встановлюється безпосередньо в об’єктиві. У цьому випадку за допомогою датчиків і гіроскопів змінюється положення лінз.
  • Матрична стабілізація аналогічна оптичній, але змінюється положення не лінз, а матриці. Головна перевага-зображення стабілізується при роботі з будь-яким об’єктивом.

Запис відео

Как выбрать фотоаппарат

Доступна в багатьох моделях, починаючи від самих недорогих. Але варто звертати увагу на максимальну роздільну здатність записуваного відео і підтримувані формати запису.

Харчування

Всі Фотоапарати розраховані на два типи Джерела живлення. Логічно, що чим більше ємність акумулятора, тим краще.

Оригінальні акумулятори зазвичай більш ємні і мають можливість підзарядки від побутової мережі і USB.

Акумулятори типу АА («пальчикові») мають одну незаперечну перевагу — їх легко можна замінити звичайними батарейками, якщо поруч немає розетки.

Комплектність

Компактні фотоапарати оснащені незнімним об’єктивом, який вже встановлений на заводі. Дзеркальні і бездзеркальні-знімними об’єктивами, які можуть не входити в комплект і купуватися окремо.

Маркування » body «говорить про те, що продається тільки сам фотоапарат,» kit » — камера з об’єктивом.

Тип фотоапарата

При виборі фотоапарата не варто орієнтуватися на правило «дорожче-значить краще», особливо новачкам, які хочуть купити свою першу камеру.

Наприклад, для зйомки повсякденних аматорських фото підійдуть і простенькі недорогі, а для фототворчості і професійної зйомки, звичайно, знадобляться моделі серйозніше.

Как выбрать фотоаппарат

Компактні

Найпростіші і дешеві — ті самі «мильниці», які складають найбільш бюджетний сегмент ринку. Головна їхня відмінність-повністю автоматичне фокусування і експозиція, вбудований спалах і незнімний об’єктив. Користуватися таким фотоапаратом одне задоволення-навів об’єктив куди потрібно і натиснув кнопку. До різновидів » мильниць «також можна віднести» ультракомпакти » (зовсім невеликі моделі з мінімальними можливостями матриці і об’єктива) і захищені камери (для підводної та іншої екстремальної зйомки).

Набір функцій в таких моделях досить обмежений, при цьому якість аматорських знімків набагато краще, ніж у більшості смартфонів. Зазвичай мають кілька стандартних програм зйомки, оснащені невеликим дисплеєм (він же замінює видошукач), простий матрицею і об’єктивом з 3-4 кратним оптичним зумом.

Більш «просунуті» моделі дають можливість регулювати налаштування вручну, мають поліпшену матрицю і об’єктив, можуть мати оптичний видошукач, дозволяють записувати звукове відео.

Величезним плюсом «компактів» є мінімальна затримка при фотографуванні і швидкість спрацьовування затвора, що дозволяє без проблем знімати в русі.

Такі фотоапарати легкі і компактні, їх можна носити навіть в кишені куртки або дамській сумочці.

Кращі ціни на компактні фотоапарати на Price.ua

Дзеркальні

Как выбрать фотоаппарат

Отримали свою назву через дзеркала, яке відображає проходить через об’єктив світло і направляє його в оптичний видошукач через пентапризму. Тобто людина бачить реальну картинку, без затримки і цифрової обробки. Коли фотограф натискає на спуск, дзеркало відкидається, а зображення фіксується на матриці. Для таких моделей характерний клацання затвора.

Дзеркальні камери громіздкі і важкі, але дуже ергономічні — їх зручно тримати в руці.

Такі моделі мають дуже швидке автофокусування, найширші можливості налаштування режимів зйомки, а в поєднанні з великою матрицею — відмінне придушення шумів. У таких камерах змінні об’єктиви, які можна легко замінити в залежності від режимів і місць фотозйомки.
дзеркальні фотоапарати мають на увазі професійне використання, вони розраховані на роботу з різним периферійним обладнанням, наприклад штативами, спалахами і т.Д.

Однак при фотографуванні в автоматичному режимі знімки на «дзеркалках» будуть мало чим відрізнятися від звичайних «мильниць».

Кращі ціни на дзеркальні фотоапарати на Price.ua

Беззеркальні

Как выбрать фотоаппарат

Головні недоліки бездзеркальних камер-висока вартість, слабенька пило — і вологозахист і менший час роботи на одному заряді. В іншому ж-суцільні плюси. Вони прямі конкуренти дзеркальних фотоапаратів.

Світло в таких камерах потрапляє з об’єктива прямо на матрицю, завдяки чому «бездзеркалки» мають більш просту конструкцію, менше крихких і рухомих частин. Вони набагато компактніше і легше. Замість оптичного видошукача в «бездзеркалках» використовується РК-екран, а в моделях подорожче — електронний видошукач.

При цьому за основними характеристиками і можливостям не поступаються дзеркальним моделям, також використовують змінні об’єктиви і можуть працювати з різною периферією.

Кращі ціни на бездзеркальні Фотоапарати на Price.ua

&Nbsp;

Автор: FrauYoda

Загрузка ...
PriceMedia