Як вибрати гребінець для кожного типу волосся

Які Гребінці ми використовуємо для повсякденного догляду за волоссям? Чи підходять вони нашому типу волосся? Ці та інші важливі питання з’ясуємо у beauty-експертів і трихологів.

Трохи про еволюцію гребеня

Как выбрать правильно расческу? Эволюция гребня

На зорі цивілізації, гребінець східної жінки була нічим іншим, як обточеною риб’ячою кісткою. У слов’янських народів успішно використовувалися дерев’яні гребені, виготовлені і прикрашені майстрами. Розмір пристосування залежав від цільового призначення: догляду за бородою або розчісування коси довговолосої красуні. В Японії, згідно давніх традицій, гребінь для обраниці створював власними руками молодий чоловік. Якщо дівчину повністю влаштовувало якість шпильки і вона мала намір дати позитивну відповідь обранцеві, то гребінь плавно переходив в її зачіску, якщо немає — в ящик туалетного столика. Більш сучасні варіанти гребінців з натуральною щетиною свиней і навіть їжаків, з’явилися в середньовічних салонах разом із розквітом перукарського мистецтва. Разом з винаходом пластмаси в кінці 19 століття, форма гребенів і гребінців зазнала істотних змін, значно розширився асортимент і можливості.

Скільки видів гребінців потрібно

Как выбрать правильно расческу? Виды расчесок

Згідно з рекомендаціями стилістів і трихологів, кожній жінці варто мати як мінімум три гребінця:

 • Гребінь для ретельного прочісування пасом;
 • Круглу щітку-брашинг для якісної і зручної укладання;
 • Масажний гребінець для вечірнього догляду, що передбачає посилення кровотоку в зоні коренів.

Пасма короткої стрижки добре піднімає гребінець типу «риб’яча кістка» з рідкісними зубцями і безліччю отворів. Розпрямити кучеряве волосся і забезпечити додаткову іонізацію можна з використанням спеціальної гребінця з електроживленням.

Для досягнення поставлених цілей важливо вибрати найбільш підходящий матеріал б’юті-девайса, цільове призначення і можливість отримання бажаного результату при постійному користуванні.

Який матеріал гребінця вибрати

Как выбрать правильно расческу? Материал

 • Дерево — найбільш екологічний, доступний і популярний матеріал, відсутня статична електрика. При цьому володіє істотними недоліками: швидко темніє, стикаючись з маслами і хімічними речовинами в разі забарвлення; жестковато при неякісній обробці зубів.
 • Метал — при наявності кульок на зубцях, служить досить довго, не дає статичних розрядів, окремі моделі гребінців незамінні при створенні складних зачісок і укладок з начосом. Жорсткі зубці не призначені для щоденного використання, оскільки ще більше пошкоджують волосся.
 • Пластик — відмінно миється, нетравматичний, універсальний в плані типу волосся і віку. Без антистатичного покриття є причиною електризації волосся і не вважається екологічним матеріалом.
 • Силікон — матеріал гребінців нового покоління, надзвичайно м’який, дбайливо ставиться до волосся, оптимальний для застосування у фарбуванні, ідеальний для сухого волосся.
 • Кераміка, ебоніт, карбон — легко прочісують волосся, мають антистатичні властивості, гіпоалергенні, не плавляться від високих температур при укладанні. Не схильні до дії хімічних реагентів і найбільш затребувані до професіоналів.

Догляд за густим і жорстким волоссям

Как выбрать правильно расческу? Для густых и непослушных волос

Кращими варіантами для густих і жорстких волосся є гребінці з рідкісними і гнучкими зубцями, виготовлені з твердих, але делікатних матеріалів: силікону, ебоніту і карбону. Забуваємо про масажні щітки з натуральних матеріалів і з такою ж щетиною. Вимите жорстке волосся добре прочеше універсальний гребінець від Tangle Teezer Wet Detangler Hairbrush (від 250 грн), а для об’ємної укладки радимо придбати термобрашинг або «скелетний гребінець».

Чим укласти тонкі і посічені пасма

Как выбрать правильно расческу? Для тонких и секущихся

За тонкими і сухим волоссям трихологи рекомендують доглядати щітками з м’якою щетиною, делікатно масажують шкіру голови»спонукають» нові цибулини і стимулюючими оновлення волосся. Для об’ємної укладання в арсеналі варто мати напівкруглу гребінець-щітку і» риб’ячу кістку «або»скелетну». Позбавляємося від металевих гребенів, замінюючи їх натуральною щетиною і варіантами з силіконовими зубцями. Якщо ковтунів не можете уникнути, догляньте гребінь з частими зубцями. Ціна Marlies Moller Allround Hair Brush стартує від 900 грн.

Розчісування і укладання кучерявих пасом

Как выбрать правильно расческу? Для кудрявых

Кучерявий і Кучерявий волосся воліє догляд пристосуванням з довгими зубцями. Надати завиткам бажану форму і обсяг можуть брашинги різного діаметру з керамічним або металевим покриттям. Рекомендовано відмовитися від коротких і густих гребенів, здатних влаштувати на кучерявій голові ще більший хаос. Розпрямити обридлі завитки допоможе електрорасческа-випрямляч Vitek VT-8446 Violet (Ціна — від 419 грн.)

Уходовые гаджети для короткого волосся

Как выбрать правильно расческу? Для коротких волос

Коротку стрижку зручно оформити за допомогою аксесуарів з короткими зубчиками хочете надати волоссю легкий обсяг? Укладіть за допомогою гребінців «риб’яча кістка» або керамічного брашінга в середньому діаметрі. Власницям жирного волосся натуральний ворс краще не використовувати. Для укладання постійно наелектризованих пасом віддаємо перевагу натуральному матеріалу-дереву або щітці з ебонітової або карбонової основою. Ціна гребінця Beauty Line 499747 — стартує від 75 грн.

Рекомендації для довгого волосся

Как выбрать правильно расческу? Для длинных волос

Дівчина з довгою косою до пояса може користуватися щітками або масажними гребінцями з густо розміщеними зубцями. Об’ємні локони, м’яко підкручені кінці створюємо з використанням металевих брашингов великого діаметру. У випадку з заплуталися пасмами, використовуємо щадний варіант-силіконову щітку. Відповідна щітка-Olivia Garden Finger Brush Combo Medium коштує 300 грн.

Як правильно користуватися гребінцем

Как выбрать правильно расческу? Правила использования и ухода за расческой

 • Розчісувати коротке волосся починаємо від коренів, а довгі — з кінчиків;
 • Металева або силіконова об’ємна щітка — найбільш щадяще відносяться до довгого волосся: перш, ніж прочісувати коси гребенем, пройдіться по ним м’якою щіткою;
 • Сухе волосся вимагає дбайливого підходу: застосовуємо щітки з рідкісними м’якими зубами, не варто зайвий раз травмувати шкіру голови;
 • Жирне волосся розчісуємо щодня вранці і ввечері з легкими масажними рухами. Гребінець при цьому повинна мати рідкісні зуби і вимиватися мильним розчином раз в 3 дні.

Необхідні аксесуари для догляду та укладання волосся зручно вибрати і порівняти ціни на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia