Як вибрати мікрохвильову піч? (Оновлений гайд)

Сучасна мікрохвильова піч здатна замінити на кухні варильну панель і духову шафу. У СВЧ можна запікати м’ясо і варити каші, пекти пироги і піцу, готувати рагу і варення. Сучасний ринок пропонує безліч моделей зі всілякими функціями. Яку вибрати, щоб не помилитися?

Тип мікрохвильової печі

Как выбрать микроволновую печь?

СВЧ бувають трьох типів: соло; соло і гриль; соло, гриль і конвекція. Вибираючи мікрохвильовку, визначитеся, для яких цілей ви її купуєте.

Соло

Найпростіший і дешевий варіант. Така піч має невисоку потужність і тільки один режим — СВЧ. Але якщо мікрохвильовка необхідна лише для розігріву готових страв і розморожування продуктів, можна сміливо брати соло. Її буде достатньо.

Гриль

Якщо ж ви любите запечені страви з хрусткою, золотистою скоринкою, тоді вам слід вибрати мікрохвильову піч з функцією гриль.

Грилі бувають двох типів: ТеНові і кварцові.

Кварцова лампа розташована на верхній стінці СВЧ і здатна прожарювати продукт тільки зверху, але при цьому вона не займає багато простору, швидко набирає робочу потужність і легко миється.

Тен (трубчастий електронагрівач) може змінювати своє положення в печі, тим самим пропікаючи продукти з усіх боків. Але у Тена є істотний недолік — він займає багато корисного місця в печі.

Конвекція

Конвекційна мікрохвильова піч здатна повноцінно замінити духовку. У ній повітря циркулює навколо продукту, забезпечуючи рівномірний розподіл температури в грубці. Завдяки конвекції ви можете готувати все те, що готували в звичайній духовці. Єдиним недоліком цих мікрохвильовок є високе споживання електроенергії.

Об’єм

Мікрохвильова піч може мати обсяг від 17 до 37 літрів. Для сім’ї з 3-4 чоловік досить 24-27 літрів.

Зверніть увагу, що у мікрохвильових печей з грилем вказується загальний обсяг, але корисного простору в ній набагато менше через гриля.

Управління

Как выбрать микроволновую печь?

Механічне — є найпростішим типом управління. Для того, щоб почати роботу, необхідно, за допомогою двох обертових ручок встановити рівень випромінювання і час роботи.

Кнопкове — Управління мікрохвильовою піччю відбувається за допомогою кнопок.

Сенсорне — легким натисканням ви можете вибрати потрібну вам Програму або режим.

Додатковим плюсом кнопкового і сенсорного управління є те, що ви можете заздалегідь запрограмувати роботу мікрохвильовки.

Покриття

Как выбрать микроволновую печь?

Виробники побутової техніки використовують три варіанти матеріалів для внутрішнього покриття мікрохвильової печі: емаль, кераміку і нержавіючу сталь. Емаль (харчова). Таке покриття добре виглядає, дуже легко миється і коштує набагато дешевше якісної нержавіючої сталі. Головний недолік-погано переносить тривалий вплив високою температурою. Це хороший варіант для соло-мікрохвильовок, в яких продукти тільки розігріваються або розморожуються. Для СВЧ з грилем і конвекцією краще вибирати щось надійніше.

Акрил. Як і емаль використовуються тільки в недорогих варіантах СВЧ-печей, потужність яких не перевищує 1400 Вт. Це і є головний недолік такого покриття — при своїй дешевизні застосовувати його можна тільки в малопотужних мікрохвильовках.

Нержавіюча сталь. Дуже міцне покриття, воно витримує високі температури. Його використовують в мікрохвильових печах з грилем і конвекційних печах. Єдиний недолік-складність у догляді. Що залишився на стінках жир, відмивається тільки з використанням спеціалізованих засобів. Після миття на стінках залишаються розводи — щоб надати поверхні блиск, доведеться повозитися.

Керамічне покриття. Дуже міцне і гладке. Частинки жиру не затримуються на ньому, завдяки чому мікрохвильовка легко миється. Головний мінус-така поверхня боїться неакуратного поводження, на її поверхні легко утворюються відколи і тріщини.

Биокерамика. Володіє всіма перевагами кераміки. Та й виробники позиціонують цей порівняно молодий матеріал як технологічно вдосконалену кераміку, що має в своєму складі ідеально збалансовані пропорції титану, кремнію і кальцію. За таким покриттям легко доглядати, але слід уникати точкових ударів.

Потужність

Мікрохвильова піч досить енергоспоживаючий прилад, особливо якщо він має всі три режими: мікрохвильовка, гриль і конвекція. Як правило, показник потужності в соло-СВЧ коливається від 600 до 1 500 Вт. У версіях з грилем має від 1500 до 2800 Вт, а з конвекцією — і всі 3000 Вт.

Від потужності СВЧ залежить швидкість приготування їжі. Чим вище потужність, тим швидше готується їжа.

Додаткові режими

Крім таких простих функцій як розморожування, Автоматичний розігрів, автозапуск, блокування від дітей, швидке приготування, автоматична підтримка температури, мікрохвильові печі високої цінової категорії можуть мати функції:

  • Автоматичне приготування-піч самостійно визначає необхідне співвідношення СВЧ-випромінювання, гриля і конвекції в залежності від продуктів;
  • Сенсор пара-сенсор, виявивши активне виділення пари в печі, посилає сигнал вбудованому мікрокомп’ютеру, який визначає необхідний час приготування, а на дисплеї починає висвічуватися час, що залишився до кінця приготування;
  • Пароварка — за допомогою цієї функції ви приготуєте смачну і корисну їжу. Так, наприклад, приготування 500 грам овочів на пару займе всього 6 хвилин.

Особливості приготування їжі в мікрохвильовій печі

У мікрохвильовій печі Підігрів їжі відбувається дуже швидко, тому не пропустіть момент, коли вона вже готова. Страви, приготовані в мікрохвильовій печі, перед подачею на стіл необхідно потримати пару хвилин для того, щоб тепло рівномірно розподілилося по всьому об’єму. Страви в плоскому посуді готуються швидше, ніж в глибокій, розподіляйте продукти на дні так, щоб шар вийшов якомога тонше. І, звичайно ж, використовуйте спеціальний посуд для приготування їжі в мікрохвильовій печі.

Порівняти ціни і вибрати мікрохвильову піч зручно на Price.ua .

Кращі ціни на Мікрохвильові печі на Price.ua

&Nbsp;

Автор: FrauYoda

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia