Кроссфіт-обладнання. Що для чого?

Модний напрямок у фітнесі-Кроссфіт. Кроссфіт-бокси з’являються, як гриби після дощу. Але ось яке обладнання має бути в них, а також як ним користуватися — читайте у нас.

Кроссфіт-це система фізичної підготовки, спрямована на розвиток сили, витривалості, швидкості і вибухової сили. Він поєднує в собі три напрямки: важку атлетику, легку атлетику і гімнастику. Це означає, що в кроссфіті крім вправи з власною вагою постійно використовується інвентар та обладнання.

Силове обладнання

Виды оборудования для кроссфита З важкої атлетики в Кроссфіт прийшли штанги, млинці, гирі і гантелі . Такі вправи з вільними вагами спрямовані на розвиток сили і вибухової сили, а також витривалості. Іноді для роботи зі штангою потрібна лава для жиму. Атлетичний пояс може мати місце, але не так часто, як у важкій атлетиці. Це пов’язано з різкою зміною навантаження в кроссфіті. Тобто, після вправ зі штангою потрібно відразу лізти на канат або встрибувати на пліобокс. Постійно знімати і надягати пояс просто незручно.

До нестандартного обладнання, використовуваному з тією ж метою, можна віднести покришки, сендбеги, Кроссфіт-Санчата (сани), різні обважнювачі.

Покришки можуть бути абсолютно будь-якого діаметру, все залежить від рівня підготовки і можливостей спортсмена. Їх кроссфітери тягнуть, штовхають, перевертають, перекидаються ними і б’ють кувалдою.

Инвентарь и оборудование для занятий кроссфитом Сани являють собою велику металеву платформу з двома ручками для упору. Найчастіше можна бачити, як кроссфітери навантажують ці сани додатковою вагою (наприклад, млинцями) і штовхають. Є варіанти саней, на які накидаються канати і їх можна тягнути за собою.

Йок рама для кроссфіта-сталева конструкція з обважнювачами по периметру, яку атлети беруть на плечі і несуть. По суті це коромисло.

Сендбегі і стронгбегі — це тренувальні мішки. По виду нагадують велику спортивну сумку з піском. Сендбеги мають нестабільний центр ваги, тому вправи з ними залучають в роботу більшу кількість м’язів.

Сюди ж можна віднести і медболи . Це важкі набивні м’ячі вагою від 1 кг до 20 кг, а іноді і більше. Їх кидають об стіну або підлогу або використовують в якості обважнювача в різних підйомах корпусу і скручуваннях. Медболи з ручками можна використовувати замість гирі.

Легка атлетика

Виды оборудования для кроссфита Кроссфіт-атлети багато бігають і стрибають. Так вони прагнуть поліпшити свої показники витривалості, швидкості і вибухову силу.

Для кардіо тренувань в кроссфіті можуть використовуватися тренажери. На першому місці гребний тренажер . Рідше використовується бігова доріжка і велотренажер .

Часто в тренування включаються стрибки на скакалці. Іноді навіть можна зустріти бігові парашути. Тренувальний біговий парашут-це невеликий парашут, який кріпиться до тіла спортсмена. Під час руху він розкривається і за рахунок опору повітря збільшує навантаження.

У бігу і стрибках (як і в будь-яких інших вправах) також можна ефективно використовувати обважнювачі. Це можуть бути Жилети , манжети для рук і ніг , рукавички і пояси. Останні, ДО РЕЧІ, зручно використовувати на турніку і брусах (гімнастика).

Гімнастичне обладнання

По колоді в кроссфіті, звичайно, не ходять , але ось турніки , кільця і канати дуже навіть прижилися.

На кільцях можна робити різні підтягування і віджимання. Більш досвідчені атлети роблять виходи на кільця. Все це відмінно допомагає зміцнити м’язи рук, плечей, спини і преса.

Кроссфит: какое оборудование используется У вертикальному положенні по канату можна лазити. А ось якщо покласти його горизонтально і закріпити один кінець, то взявшись за другий можна пускати канатом «хвилі». Вправа не тільки зміцнює плечовий пояс, але і відмінно підходить для тренувань серцево-судинної системи.

Кроссфіт-атлети дуже люблять турнік. Крім різних підтягувань і випадів на ньому можна виконувати масу вправ у висі на прес.

Вистрибування на пліобокс (стрибкова тумба) допомагають зміцнити м’язи ніг, розвинути вибухову силу. Також на нього можна робити зашагіванія з вагою або без і навіть віджимання.

Вправ на брусах в кроссфіті небагато, але вони є. Наприклад, віджимання на бруси дозволять з часом освоїти більш складні вправи на турніку і кільцях.

Ще в залах для кроссфіта можна зустріти петлі для функціонального тренінгу або TRX-петлі, як ми звикли їх називати.

Вибрати спортивне обладнання, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia