Антизапотівач для авто. Корисна штука або обман виробників?

Восени і взимку постійна поява конденсату на стеклах стає актуальною для водіїв проблемою. Вирішити її допомагають: антиконденсат, антизапотівач або антитуман. Все, що потрібно знати про цю автохімії — в нашому огляді.

Коли тепле вологе повітря в салоні авто стикається з холодною поверхнею скла, на його поверхні випадає конденсат. Такі закони фізики, і змінити їх не в силах жоден виробник автохімії. Тому обіцянки про те, що якийсь засіб запобігає випаданню конденсату, не більше ніж рекламний трюк. Волога все одно буде збиратися на склі. І завдання антизапотівача — не допустити різкого затуманення скла і забезпечити для водія належний огляд.

Грубо кажучи, на обробленому антиконденсатом склі створюється плівка, на якій крапелькам вологи важко затриматися. Вони не осідають на склі, а стікають з нього. Так що всі такі засоби не знищують конденсат, але здатні істотно погіршити адгезію між крапельками вологи і склом.

Антизапотеватель стекол - нужно ли покупать? Переваги антизапотівача

 • Скло залишається прозорим навіть при високій вологості і значній різниці температур в салоні і на вулиці.
 • Антизапотівач перешкоджає утворенню статичної електрики.
 • Він не шкодить пластиковим і гумовим елементам салону.
 • Не має неприємного хімічного запаху.
 • Оброблені ним поверхні виглядають доглянутими, чистими і блискучими.

До речі, автомобільний антизапотівач часто використовують в побуті. Наприклад, для обробки дзеркал у ванній кімнаті.

Види антизапотівачів за типом нанесення на скло:

 • Аерозоль (наноситься розпиленням),
 • Спрей (пульверизатор натискного типу),
 • Пінний аерозоль (при розпиленні утворюється піна, яку потрібно рівномірно розподілити по поверхні),
 • Рідина,
 • Серветки, просочені антиконденсатом,
 • Одноразові ампули з губкою.

Час дії

Залежно від складу і виробника ефект від обробки скла антизапотівачем може зберігатися лічені години, цілий день і навіть кілька тижнів.

Антизапотівачі, до складу яких входять сополімер і пропелент, слабкіше.

Засоби, що містять вологоабсорбуючий полімер ізопропанол, працюють довше і ефективніше.

Обидва склади нетоксичні і безпечні для здоров’я.

Особливості нанесення

Правила использования антизапотевателя для автомобильных стекол Перед нанесенням засобу його необхідно ретельно збовтати. Наносити речовину можна як на сухе, так і на вологе скло.

Будь-який антизапотівач буде працювати тільки на чистому склі. Його потрібно наносити за допомогою ганчірки на суху і обов’язково чисту поверхню.

Оброблене скло потрібно залишити на висихання приблизно на півгодини. Після цього рекомендується уникати торкання обробленої поверхні. Виключно для того, щоб не порушити цілісність утворилася плівки.

Зверніть увагу на етикетку антизапотівача: деякі не рекомендовано наносити на скла, тоновані плівкою.

Антиконденсат або піч?

Для позбавлення від конденсату на лобовому склі можна просто включити грубку або відкрити вікно. Ці методи прості і перевірені роками, але мають свої недоліки.

Ефект від роботи грубки потрібно чекати. Якщо можете собі дозволити такі постійні «простої» — можна обдути і грубкою. Варто враховувати і те, що після тривалої стоянки в сирому місці з подальшим включенням грубки вологість повітря в салоні авто підвищиться ще більше. Тобто грубка спочатку істотно збільшить обсяг конденсату.

А ось відкривати вікно в мороз, навряд чи хороший вихід. По-перше в дощ або мороз навряд чи таку їзду можна буде назвати комфортною. Крім того, в мороз конденсат може просто замерзнути на склі.

Ще один вихід — Кондиціонер. Він дійсно добре справляється з цією проблемою. Правда, є він далеко не в кожному автомобілі.

Вибрати автохімію, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia