Прибираємо дрібні відколи фарби і подряпини з кузова самостійно

Дрібні пошкодження лакофарбового покриття кузова-не тільки естетична проблема. Це може привести до відшарування лаку і фарби, а потім — і корозії. Глибокі і великі пошкодження краще «лікувати» у фахівця. Дрібну рихтування можна провести своїми силами.

Що, як і за допомогою яких матеріалів робити, залежить від глибини і розмірів пошкоджень.

Загальні поради:

  • Вимити авто з піною і висушити перед тим, як визначати ступінь пошкодження;
  • Всі роботи проводити в сухому чистому приміщенні;
  • Перед початком робіт пошкоджену ділянку обов’язково обробити знежирювачем;
  • Чітко слідувати інструкції по застосуванню обраного автосредства.

Пошкодження верхнього шару ЛКП (до грунтовки)

Полировка царапин и сколов собственными силами: самое простое

Найменш витратне і легко усувається пошкодження. Є кілька способів усунення.

Полірування. Підбирати колір не потрібно, все поліролі безбарвні. Вони розрізняються за типом обробки поверхні:

  • Захисна (косметична) — Для самих дрібних пошкоджень, повертає кузову блиск і лиск;
  • Абразивна (відновлювальна) — усуває більш серйозні подряпини, відколи, потертості.

Необхідно пам’ятати, що процес полірування має на увазі зняття мінімального шару ЛКП для вирівнювання поверхні на місці подряпини або дрібного відколу. Тут головне не перестаратися і не поглибити пошкодження.

Якщо подряпин (відколів) трохи і вони видно тільки на чистому і сухому кузові, найпростіше відполірувати їх вручну. Робиться це безворсовою м’якою тканиною з нанесеною поліроллю. Коштує такий засіб від 35 грн.

При множинних пошкодженнях можна використовувати полірувальну машинку, але робота з нею вимагає певних навичок. Коштує пристрій — від 365 грн.

Відновлювальна поліроль в сухому вигляді дряпає ЛКП. Якщо використовуєте її, стежте за її висиханням. Після її нанесення місце ремонту потрібно обробити захисною поліроллю або воском.

Реставраційні засоби (олівці). Відмінно підійдуть в разі одиничних подряпин, тому що просто зафарбовують пошкодження. Головне-точно підібрати потрібний колір.

Широко представлені два типи:

  • Воскові;
  • Гелеві (на основі акрилу).

Перші випускаються у формі олівця, яким зафарбовується пошкодження. Надлишки воску прибираються серветкою з мікрофібри. Дешево і просто. Вартість воскового олівця-близько 50 грн. Але недовговічно. Періодично процедуру потрібно буде повторювати.

Гелеві заповнюють подряпини акриловою фарбою, яка потім засихає. Можливо, доведеться наносити кілька разів. Головне — не допускати патьоків.

Випускаються у формі фломастера або тюбика і коштують від 60 грн.

Просто і надійно. Але для відколів і здуття фарби, де площа пошкодження більше, краще вибрати інші способи усунення.

Пошкодження до рівня грунтовки

Полировка царапин и сколов собственными силами: глубина до грунтовки

Тонкі і невеликі по довжині подряпини можна тимчасово закрити реставраційними олівцями. Але краще все-таки взяти набір для корекції.

Він впорається з широкими подряпинами і сколами, годиться як для пошкоджених верхніх шарів, так і для подряпин до рівня грунтовки.

У комплект такого набору входить полімер у флаконі з пензликом, рідина для знежирення, балончик автолака і серветки. При бажанні всі комплектуючі можна придбати окремо, але все-таки набір зручніше.

Процес досить копіткий, але забезпечить хороший захист.

При використанні пензлика можливе нанесення фарби на неушкоджені ділянки кузова, що небажано. Тому подряпину варто захистити клейким матеріалом, що не залишає слідів (монтажний скотч, лейкопластир, малярська стрічка). При обробці подряпин, які вже пензлика, згодиться сірник, голка або зубочистка.

Вартість такого набору — близько 200 грн.

Пошкодження до рівня металу

Полировка царапин и сколов собственными силами.: насколько глубоки повреждения

Такі подряпини і відколи швидко перероджуються в корозію кузова. Для їх усунення потрібно грунтовний підхід. Порядок дій наступний.

Очищення. Пошкоджена поверхня очищається від бруду, залишків фарби та іржі, після чого знежирюється. Для цих цілей добре підійде наждачний папір із зернистістю P1500 або P2000. Площа зачищається поверхні повинна бути трохи більше. Це дозволить максимально усунути корозію, якщо вона почалася.

Вирівнювання поверхні. Якщо є вм’ятинка, наносимо шар автомобільної шпаклівки до утворення рівної поверхні. Після її висихання поверхню зачищаємо наждачним папером до отримання ідеально рівній поверхні. Ціна 200 — грамового тюбика-від 65 грн.

Грунтування. Проводиться обов’язково. Якщо іржа вже з’явилася, слід брати ще й антикорозійну ґрунтовку, щоб іржа не розвивалася вже під шаром фарби.

Звичайна грунтовка наноситься після антикорозійної (або відразу при відсутності іржі). Без грунту фарба тримається на порядок гірше, а зафарбована подряпина може бути помітна (одна фарба може не приховати всю глибину пошкодження). Грунтовки випускаються у вигляді аерозолів і звичайних фарб. Ціна балончика об’ємом 400 мл-близько 60 грн.

Шліфування. Проводиться після повного висихання грунтовки (наждачний папір+вода)

Знежирення. Проводиться будь-яким доступним засобом (уайт-спірит, бензин, ацетон, спирт.)

Нанесення фарби. Тут головне підібрати потрібний тон. Зазначена в паспорті не завжди кращий варіант, тому що вона з часом вигорає. Підібрати відтінок допоможе комп’ютерна Діагностика. Фарбування здійснюється в кілька шарів до вирівнювання зі старим шаром. Ділянка під фарбування огороджується клейким матеріалом.

Ціна балончика об’ємом 400 мл — від 50 грн.

Лакування та полірування.

Проводиться за бажанням після повного висихання фарби. Лак покращує естетичний вигляд, а полірування косметичними засобами видалить розлучення на стиках між старою і новою фарбами.

Лак коштує від 120 грн за 500 мл.

До речі, глибину пошкодження можна визначити «на око». Матова подряпина-пошкоджено тільки лакове покриття. Побіліла подряпина або скол — постраждали фарба або навіть грунту. Видно метал — «лікувати» потрібно терміново.

Вибрати товари для авто, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia