Лайфхак: як побудувати альтанку на дачі

Чому б і не побудувати у себе на дачі альтанку. І що, що скоро осінь? Затишні посиденьки з друзями ніхто не відміняв!

Зміст:

Матеріали та інструменти для роботи
Покрокові інструкції

Матеріали та інструменти для роботи

Звичайно, Альтанки бувають різні. Найбільш поширеним варіантом є дерев’яна споруда. Розглянемо варіант будівництва дерев’яної Альтанки 3х3 м.

Для роботи вам знадобляться:

  • Брус 100х100 по 3 м — 5 шт.; По 2,3 м — 4 шт.; По 1 м — 5 шт. (Вартістю від 80 грн);
  • Брус 50×100 за 1 м — 2 шт.; По 2 м — 8 шт.; По 3 м — 7 шт.; 4,3 М — 2 шт. (Вартістю від 25 грн за погонний метр);
  • Вагонка — близько 20 кв. М (від 82 грн);
  • Дошка для підлоги 40 мм — 9 кв. М (від 40 грн/кв. М);
  • Дошка «дюймовка» на обрешітку даху (від 39,96 грн);
  • Рейка 20×30 (від 14 грн);
  • Цемент — мішок (від 58 грн);
  • Цеглу на стовпчики для фундаменту — близько 50 штук (від 4 грн);
  • Цвяхи , шурупи (від 27 грн за кг).

А також наступний інструмент:

Читайте: Лайфхак: як зробити гамак

Покрокові інструкції

Беседка для дачи - как построить самому? Крок 1. Вибираємо місце.

Майданчик повинна бути рівна, грунт однорідна. Крім того, важливо врахувати переваги з приводу місцевості: сонце або тінь, східна сторона або західна та інші.

Крок 2. Розмітка і фундамент.

У нашому випадку це буде 9 стовпчиків. Орієнтовно по 5 рядів цегли. На 1 стовпчик йде 10 цегли. Висота всіх стовпів повинна бути виведена в один рівень. У цьому допоможе гідрорівень (вартістю від 24 грн). У стовпчики, які по кутах, потрібно вмонтувати залізні прути діаметром 10 мм.Прути входять вглиб приблизно на 20 мм, на стільки ж стирчать зовні.

Крок 3. Підстава.

Його слід споруджувати з дерева 100х100. Між фундаментом і підставою повинен бути гідроізоляційний матеріал, наприклад, руберойд. У тих брусах, які будуть перебувати на фундаменті, потрібно просвердлити отвір для того, щоб увійшли прути. Колоди з’єднуються між собою методом»в полдерева».

Крок 4. Виготовляємо вертикальні опори.

Бруси 2,3 м потрібно обробити електрорубанком. Далі слід зробити прямокутний виріз посередині стовпа для діагональної зв’язки. Ширина вирізу — 40 мм, Висота — 100.

З торця кожної опори висвердлюється «тунель» для того, щоб посадити стовп на прут. Утворені опори потрібно вирівняти по висоті, знизу прихопити парою шурупів і тимчасово підперти підкосами.

Крок 5. Робимо діаметральну зв’язку з дощок 40х100 мм.

Посередині дошки з’єднуємо «в полдерева».

З країв проробляємо вирізи для вставки в пропили на вертикальних опорах. За допомогою брусків 40х40 підсилюємо точку, де дошки перетинаються, так як вона буде основою для стовпчика даху. Розміщуємо дана споруда на бруси. Закріпити можна за допомогою цвяхів «на двісті» з торця стовпів. Потім прибиваємо зовнішні опори з бруса.

Крок 6. Виготовляємо перила.

Для цього беремо брус 100х50, якісно шліфуємо, розміщуємо на висоті 90 см.

Крок 7. Чотирьохскатний дах.

Для початку з бруса 100х100 вирізаємо опору — брусок довжиною 80 см, робимо в ньому виріз для перших двох крокв. Крокви між собою з’єднуємо»в полдерева». Вставляємо в виріз стовпчика-опори і садимо на гвинти.

Дана споруда встановлюємо на діагональну зв’язку так, щоб її центр став опорою для стовпчика. Крокви при цьому впираються в вертикальні опори. Закріплюємо їх шурупами або цвяхами «на двісті». Крокви виходять за межі альтанки на 40-50 см.Далі готуємо другу пару діагональних крокв і прикріплюємо їх внакладку на стовпчик даху. А потім садимо на цвяхи або гвинти ще 4 крокви, нижні краї яких спираються на зовнішню зв’язку стовпів.

Крок 8. Входу.

Для цього виготовляємо з колоди 100х100 два стовпчики по 90 см у висоту. У нижніх торцях свердлимо отвори. У нижній брус потрібно увігнати 2 загострених штиря (наприклад, з арматури) 12 мм в діаметрі, але щоб він не тріснув, попередньо трохи засвердлити. На зовнішні штирі насаджуємо стовпчики, вирівнюємо вертикально за рівнем. Прикріплюємо на гвинти короткі перила, у яких з боку входу потрібно закруглити краю.

Крок 9. Решетування даху з дощок «дюймовок».

Крайні знизу дошки можуть трохи виходити за краї крокв.

Крок 10. Виготовляємо підкоси для вертикальних опор.

Використовуємо для цього брус 40×70. Садимо на цвяхи і шурупи. Потім можна прибрати тимчасові стовпи. Біля входу потрібно встановити підкоси, щоб надати поручнів додаткову міцність. У місці, де підкоси перетинаються, з’єднуємо їх «в полдерева».

Крок 11. Зміцнюємо альтанку.

Допоможуть нам в цьому додаткові стовпчики на вхід, між нижнім брусом і поручнями, а також від перил до крокв. Виготовити стовпчики можна з бруса 40х50, посадити на цвяхи і шурупи. Це потрібно, щоб будова витримало, наприклад, вантаж снігу.

Крок 12. Прикріплюємо вагонку .

З цією метою потрібно на нижню балку, а також під поручнями прибити бруски 30х40. Тепер можна прибивати вагонку як зовні, так і всередині.

Крок 13. Кроєм дах.

З цією метою потрібно підібрати покрівельний матеріал , наприклад, м’яку черепицю. Крім того, поверхню потрібно обробити просоченням для захисту від вологи.

Крок 14. Обрешітка.

Служить не тільки для прикраси, але також для зміцнення конструкції Альтанки. Кріпиться від перил до верхньої обв’язки стовпів на гвинти. Тепер можна встановити фронтон, який прикріплюється до крокв.

Крок 15. Робимо підлогу.

Для цього знадобиться закріпити проміжний брус за допомогою металевих куточків. Після цього перпендикулярно балках встановлюємо лаги на відстані 50-60 см.Перша і остання знаходяться на відстані від стіни 30 см. Статеву дошку укладаємо перпендикулярно лагам, щоб краю дошки потрапляли на центр лаги. Першу дошку прикручуємо саморізом до лаги. Для щільної стикування дошки підбиваємо молотком через добойники з такої ж дошки.

Готову будову необхідно обробити протигрибковим просоченням і розкрити лаком .

Вибрати необхідні матеріали для будівництва альтанки і порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia