Що робити, якщо. Швидко сідає смартфон

Навіть в новому мобільному телефоні може виникнути проблема швидкої розрядки акумулятора. Щоб не пропустити важливий дзвінок, доводиться заряджати його по кілька разів на день. Розібратися з цією проблемою і усунути її причину допоможуть наші поради.

Що потрібно зробити насамперед?

& Nbsp;

Разряжается быстро телефон - советы. Роверить ресурс батареи З’ясувати ступінь зносу акумуляторної батареї

Всі батареї розраховані на обмежену кількість циклів повної розрядки, після чого втрачають ємність, заявлену виробником. Найчастіше в таких випадках батарея сильно гріється навіть при пасивному використанні. Усувається проблема заміною акумулятора.

Як перевірити:

 • Оглянути поверхню акумулятора на предмет здуття, деформації, корозії, плям незрозумілого походження;
 • Розкрутити акумулятор на рівній гладкій площині (якщо він буде вільно крутитися, значить він деформований і довго не протягне);
 • За допомогою операційної системи. Для Android-набрати на гаджеті комбінацію *# * #4636#*# * і перейти в меню » Інформація про батарею”; для iOS версії 11.3 І вище — в Налаштуваннях айфона, більш ранні версії — завантажити програму через AppStore (Battery Pro і подібні). Ступінь зносу відображається як Perfect (відмінно), Good (добре), Bad (погано) і Very Bad (дуже погано);
 • Спеціалізованими утилітами, які доступні на PlayMarket (AccuBattery, Battery Life, Power Battery, Battery Calibration і багато інших);
 • За допомогою мультиметра. Проводиться замір різниці фактичної напруги акумулятора, зарядженого на 100%, і номінального, яке зазначено на батареї (зазвичай 3,7 В). Наявність відхилення в 20% і більше говорить про знос акумулятора.

Стежити за рівнем заряду батареї

Разряжается быстро телефон - советы. Мониторить уровень заряда

Переважна кількість мобільних телефонів оснащено літій-іонними і літій-полімерними акумуляторами . Повна розрядка таких батарей (на відміну від нікелевих) в рази знижує кількість циклів їх працездатності. З кожною повною розрядкою всередині акумулятора відбувається хімічна деградація — його ємність знижується.

Наприклад, якщо постійно повністю розряджати таку батарею, то її вистачить на 300-500 циклів зарядки.Постоянная підзарядка при 10-процентному розряді збільшує кількість циклів до 3700-4700.

Тому заряджати такі акумулятори слід при кожній можливості.

Використовувати» рідну » зарядку

Разряжается быстро телефон - советы. Применять родное зарядное устройство

Зарядний пристрій від виробника розраховане під конкретні моделі смартфонів.

Вихідна напруга і сила струму в інших зарядках і USB-портах різних пристроїв можуть відрізнятися.

Якщо ці показники будуть вище, ніж на «рідному» зарядному пристрої, кількість циклів перезарядки батареї, а також її енергоємність, можуть істотно знизитися.

Захистити телефон від впливу високих і низьких температур

Як перегрів, так і переохолодження негативно впливають на працездатність акумулятора.

У морозну погоду телефон краще носити в чохлі і у внутрішній кишені. У спекотну погоду навпаки-забезпечувати максимальну вентиляцію і захист від прямих сонячних променів.

Наприклад, рекомендована температура для роботи літій-іонного акумулятора — 15 градусів, максимальна безпечна температура — 40-50 градусів. Використання такої батареї при середній температурі в 25 градусів протягом року призводить до втрати до 20% від максимальної ємності. При середній температурі в 40 градусів ємність зменшується на всі 35%.

Оптимізувати яскравість екрану

Разряжается быстро телефон - советы. Проверить яркость

При 100-відсотковій яскравості енергоспоживання буде на порядок вище.

Чим нижче яскравість, тим довше буде тримати заряд батарея. «Золота середина» комфорт / економічність досягається при 50-60 процентної яскравості екрану.

Відмовитися від режиму» все включено »

Постійно працюючі компоненти телефону, які мають приймально-передавальні модулі, споживають найбільшу кількість енергії.

Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS і навіть мобільний інтернет краще відключити, якщо в них немає необхідності.

Навіть нестабільна» плаваюча » зв’язок збільшує витрату енергії через спроби приймача знайти найближчу вишку.

Виключити вірусну загрозу

Більшість вірусних програм споживає значно більше енергії, ніж звичайні програми.

Якісний антивірус, своєчасне його оновлення, відмова від установки ПЗ з небажаних і підозрілих джерел, регулярна перевірка телефону на предмет шкідливих програм-все це допоможе ефективно використовувати заряд батареї.

Оптимально налаштувати робочий стіл

Разряжается быстро телефон - советы. Настройка рабочео стола

При кожному знятті з блокування операційна система витрачає на запам’ятовування, відображення і оновлення робочого столу чималі ресурси. І чим більше його заповненість різними ярликами, тим більше витрачається заряд.

Мінімізувати енерговитрати можна такими способами:

 • Відключити в Налаштуваннях анімацію екрану;
 • Зменшити кількість ярликів, робочих столів і віджетів;
 • Відключити автоповорот екрану;
 • Зменшити час автовідключення екрану;
 • Відключити «живі шпалери»;
 • Відключити вібровиклик при дзвінку;
 • Відключити гучний зв’язок;
 • Відключити автосинхронізацію і фоновий режим.

Перевірити енергоємні або некоректно працюють Додатки

Разряжается быстро телефон - советы. Проверить приложения

Деякі програми можуть споживати занадто багато заряду або не давати телефону повністю перейти в сплячий режим при відключенні екрану. Якщо після установки якогось додатка акумулятор став різко розряджатися, його варто видалити, перезавантажити смартфон і проаналізувати роботу батареї.

Якщо проблема не вирішилася, це може вказувати на кілька додатків, які споживають багато ресурсів. В такому випадку може допомогти Скидання налаштувань телефону до заводських установок.

Також варто звернути увагу на програми, які постійно приймають або передають дані по мережі. Коли вони не використовуються, краще призупинити їх роботу або обмежити трафік для них.

Непотрібні і невикористовувані програми бажано видалити, а на використовуваних відключити повідомлення або мінімізувати їх доставку.

Установка енергозберігаючих програм

За допомогою спеціалізованих додатків (Battery Monitor, Battery Saver Power Doctor та інші) можна ефективно налаштувати режим енергозбереження або частково обмежити використання акумулятора. Завдяки цим додаткам смартфон повинен «запам’ятати» потрібний рівень заряду і не знижувати його.

Оновити операційну систему

Нова версія ОС несе в собі доопрацювання і поліпшення, в тому числі стосуються роботи акумуляторної батареї. Це може допомогти, якщо справа в некоректній роботі попередньої версії.

Вибрати смартфон, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia