Як зробити домашню коптильню своїми руками

Домашня коптильня-саме «воно» для гурманів і тих, хто не довіряє магазинним м’ясним і рибним делікатесам. Хочете собі таку? Тоді читайте нашу інструкцію.

Різновиди копчення

Важливо розуміти, що копчення буває холодним копчення і гарячим.

В результаті гарячого способу виходять більш смачні ароматні, але швидкопсувні продукти. В результаті холодного копчення виходять вироби, які можна довго зберігати, але сам процес займе більше сил і часу.

Для самостійного виготовлення доступна як домашня коптильня гарячого копчення, так і варіант для холодного способу.

Коптильня холодного копчення передбачає розташування вогнища на деякій відстані від камери. Безпосередньо до камери повинен вести спеціальний димохід.

Якщо ви націлені на копчення гарячим способом, вогнище необхідно розташувати прямо під камерою.

Читайте: Як правильно зберігати літні шини взимку

Вибір оптимального місця

Перш, ніж приступати до будівництва, подумайте над кращим місцем для майбутньої споруди. Саморобні коптильні повинні знаходитися на максимальному видаленні від інших будівель і схильних до займання матеріалів.

Продумайте, як буде розташовуватися димохід, адже його довжина може досягати 2 м.

І нарешті, не забудьте про сусідів: коптильня виробляє вельми специфічний аромат, який може бути не всім до душі.

Як зробити коптильню своїми руками

Лайфхак: сделать коптильню собственными силами Коли ви визначилися з вибором відповідного місця, можна приступати до спорудження камери. Її розміри компактні: якщо ви не збираєтеся заготовлювати м’ясо і рибу в промислових масштабах, цілком вистачить площі в квадратний метр і висоти в півтора метра.

Щоб нова споруда не псувало зовнішній вигляд ділянки, для побудови вибирайте червона цегла: він завжди виглядає ефектно і доречно. Якщо естетика для вас — справа десята, можна взяти просту бочку з металу.

Для якісного копчення важливо, щоб дим розподілявся рівномірно. Тому не менше 20 см димоходу повинно знаходитися в камері, а місце, де вони з’єднуються, слід обробити глиняним розчином.

Читайте: Лайфхак: як побудувати альтанку для дачі

Камера коптильні зсередини

Риба і м’ясо повинні знаходитися у верхній частині камери. Тому там слід закріпити гаки або металеву сітку. Якщо немає відповідних гаків, можна взяти звичайні металеві прути.

Щоб на продукти не потрапляв попіл і продукти горіння, вам буде потрібно мокра мішковина. Саме нею захищають м’ясо і рибу, тому заздалегідь підготуйте спеціальні зачепи прямо під сіткою або гачками.

Регулювати ступінь інтенсивності диму легко за допомогою верхньої кришки: в будь-який момент її можна просто підняти або зрушити.

Облаштування топки

Топка повинна знаходитися з іншого боку димоходу. Для її спорудження вам буде потрібно лист заліза. Товщина листа повинна бути не менше трьох мм. Оптимальні розміри топки для домашнього використання — 40х35х30 см.

З одного боку топки повинна бути двері і спеціальний отвір — воно забезпечить виникнення тяги. Діаметр такого отвору-близько 15 см.Не забудьте зробити такий же отвір з іншого боку, щоб з’єднати систему з димоходом.

Читайте: Лайфхак: як побудувати термопогреб для балкона своїми руками

Коптильня з бочки

Якщо ви віддали перевагу більш демократичний варіант, вам буде потрібно 200-літрова ємність, яку легко купити в будівельному магазині, на ринку або навіть на СТО.

  1. Обріжте верхню кришку бочки.
  2. Гачки, на яких розміщують м’ясо і рибу, в такій конструкції підвішують на металеві прути. Їх приварюють у верхній частині-там, де тільки що була кришка. Зробити прути легко з простої арматури. Зазвичай їх три, але можна зробити і більше. Ваша коптильна камера готова!
  3. Тепер вам потрібна камера згоряння. Для її виготовлення потрібно дводюймова муфта з внутрішнім різьбленням. Такі деталі продаються на ринках і в сантехнічних магазинах.
  4. Зробіть в дні бочки отвір і приваріть муфту.
  5. Підберіть відповідну по діаметру трубу: після виготовлення різьблення вона повинна щільно вкрутитися в муфту.
  6. На трубі необхідно виготовити зовнішню різьбу і зробити з неї стакан. Інший варіант-заварити протилежну сторону.

Схема роботи такої коптильні проста. У верхню камеру завантажують продукти, після чого бочку накривають щільною тканиною або кришкою. У склянку насипають деревну тирсу (дерева повинні бути фруктові) і закручують його в муфту. Після чого стакан нагрівають за допомогою паяльної лампи. Процес копчення пішов!

Як користуватися домашньою коптильнею

Коли все буде готово, не поспішайте заготовлювати м’ясо на рік вперед. Якийсь час вам буде потрібно експериментувати, щоб визначити ідеальне для вашої системи кількість дров і тривалість копчення.

Вибрати все необхідне для домашньої коптильні, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia