Ведмедики зі столітньою історією: бренд Haribo

Желейні ведмедики Харібо зараз продаються практично в кожному магазині. Але мало хто знає про те, що цьому бренду вже сто років, а його історія сповнена цікавих подій.

Історія одного кондитера

Мишки со столетней историей: бренд Haribo

Біля витоків бренду Haribo стояв кондитер Ханс Рігель. Він народився і виріс в передмісті невеликого німецького міста Бонна, працював на кондитерських фабриках в різних містах Німеччини, а після Першої світової війни влаштувався на роботу в цукерковий цех фабрики Хейнен. Там Ханс настільки добре зарекомендував себе, що вже через кілька років став партнером власника, а фірма стала називатися Хайнен і Рігель.

У 1920 році Ханс Рігель вирішує піти на вільні хліба і відкрити власну фабрику в місті Бонні. Бренд був названий за першими літерами імені власника і назви населеного пункту — Ха-Рі-Бо. Перший виробничий цех свіжоспеченої компанії був обладнаний до на Бергштрассе. Цікаво, що першою найманою співробітницею нової фірми стала дружина Ханса — Гертруда, на якій він одружився в 1921 році.

Перший ведмедик

Мишки со столетней историей: бренд Haribo

На другий рік існування фабрики Харібо Ханс Рігель придумав випускати фігурки танцюючих ведмедів, зроблені з фруктового мармеладу. Рецепт він розробив сам, змішавши лимонну кислоту з желатином і цукром. У той же час прибуток фірми виростає настільки, що Ханс з дружиною купують перший автомобіль для доставки готової продукції покупцям. До цього всі вироблені солодощі розвозила особисто Гертруда на велосипеді.

1923 І 1924 роки ознаменувалися народженням перших двох спадкоємців династії ригелів. Точніше, спадкоємця і спадкоємиці-Ханса і Аніти. Через два роки подружжя народила ще одну дитину-сина Пауля. А за рік до його народження компанія Харібо почала виробляти новий вид солодощів — палички з лакриці. Потім з’явилися лакричні равлики і інша схожа продукція. Так у мармеладного танцюючого ведмедя з’явився брат-лакричний ведмідь.

Тридцяті роки минулого століття проходять для бренду Haribo під знаком бурхливого розвитку. Будується нова фабрика в Бонні, запускається перша механізована виробнича лінія. Починається експансія на зовнішній ринок — Ханс Рігель зав’язує знайомства з іменитими данськими кондитерами. Результатом стає відкриття підрозділу Харібо в Копенгагені.

Перед Другою світовою війною на підприємстві Ригеля працювало понад 400 осіб, були налагоджені поставки в сусідні з Німеччиною країни. Але війна, як водиться, змінює все. Виробництво починає відчувати гострий дефіцит сировини.

Післявоєнний період

Мишки со столетней историей: бренд Haribo Кінець 40-х років видався для Haribo складним. У віці 52-х років помер батько-засновник бренду Ханс Рігель, управління компанією взяла на себе його дружина. Потім з фронту повернулися сини і розподілили між собою обов’язки з управління брендом. Ханс Рігель-молодший взяв на себе комерційну діяльність, маркетинг і продажі, Пауль — виробничі процеси.

Під вмілим керівництвом синів Рігеля-старшого бренд Харібо буквально розквітає. Вже до 1950 року виробництво розширюється настільки, що на фабриці працює понад 1000 чоловік. А через 10 років з’являється новий легендарний продукт фірми, що прийшов на зміну танцюючому ведмедю з мармеладу — Золотий ведмідь Харібо. Персонаж відразу ж після появи знайшов настільки велику популярність в Німеччині, що його довелося навіть запатентувати. Сталося це в 1967 році. Перший телевізійний ролик зі знаменитим слоганом » дітям, дорослим пощастило-всім на радість Харібо!»Вийшов на екрани в 1962 році.

Також після Другої світової бренд Харібо відновлює розширення за кордон. Філії компанії відкриваються в Бельгії, Голландії, Франції, Іспанії, Великобританії, США та ряді інших країн. Що цікаво, все це відбувалося без участі кредиторів і банківських організацій. Рігель-молодший добре пам’ятав, що одного разу через прострочену оплату представники німецького банку опечатали виробництво, і з 50-х років не дозволяв стороннім фінансово втручатися в сімейний бізнес.

Еволюція мармеладних ведмедів

Мишки со столетней историей: бренд Haribo

Зовнішній вигляд легендарного ведмедя змінювався кілька разів, підлаштовуючись під смаки покупців. Спочатку його силует став менш детальним, а потім зблякли кольору фігурки, так як в мармелад перестали додавати яскраві штучні барвники, замінивши їх на натуральні фруктові та овочеві концентрати.

Популярність мармеладних ведмедиків від Харібо стала ще більше після виходу на екрани мультфільму від Діснея про ведмедиків Гаммі. Справа в тому, що «гаммі» — це німецька назва мармеладу, і персонажі мультика чітко асоціювалися з тими самими солодощами.

Зараз під брендом Haribo випускається шість видів мармеладних ведмедиків: полуничні, яблучні, апельсинові, малинові, лимонні і зі смаком ананаса. За рік виробляється така кількість ведмедиків, що ними можна 10 разів оперізувати земну кулю по екватору. Останній на даний момент смак-яблучний — був випущений до 85-річчя бренду.

Виробництво найвідомішого продукту Харібо ретельно контролюється на всіх етапах. Спочатку в спеціальній лабораторії перевіряється якість всіх складових. Потім відбувається безпосередньо процес виготовлення, який відповідає найсуворішим європейським стандартам. Відмінно продумана система логістики забезпечує доступність готової продукції. А всі партнери бренду отримують цінні поради щодо того, як правильно зберігати мармеладних ведмедиків, щоб вони залишалися свіжими і смачними якомога довше.

Сучасна епоха

Мишки со столетней историей: бренд Haribo

Як і для багатьох інших успішних брендів, кінець XX століття ознаменувався для Харібо рядом злиттів і об’єднань. Так в 1986 році в групу компаній Haribo увійшла торгова марка MAOAM.

У 1991 році обличчям бренду стає шоумен Томас Готшалк. Його співпраця з компанією триває цілих 24 роки і потрапляє в Книгу рекордів Гіннеса за тривалість. Саме Томас з’являється в більшості рекламних роликів компанії.

За 4 роки до кінця тисячоліття бренд Харібо набуває бельгійську компанію Dulcia. За рахунок цього асортимент продукції фірми розширюється, в ньому з’являються солодощі з зефіру. Перший час назва поглиненої компанії ще фігурує на упаковках нового типу солодощів, але з 2007 року на зефірках написано Haribo Chamallows.

Цікаво, що місто Бонн, в якому свого часу Рігель-старший побудував свою першу фабрику з виробництва солодощів, не забув свого почесного громадянина. У 2006 році Рігель-молодший зробив пам’ятний запис у Золотій книзі міста на знак поваги до видатного внеску сім’ї в економічний добробут Бонна.

Так, як новий час вимагає нових рекламних стратегій, в 2008 році Харібо запускає спільний проект з компанією-виробником літаків Боїнг. Два літаки компанії стають амбасадорами Харібо в небі і отримують оригінальну фірмову розмальовку. У 2015 році до них приєднується третій.

У 2009 році на ринку з’являється новий різновид мармеладних ведмедиків — в них міститься 25% фруктового соку, що робить їх найбільш соковитими ведмедиками в історії. Нова лінійка миттєво стає хітом, отримує ряд престижних галузевих нагород і визнається найпопулярнішим товаром року серед продуктів харчування. У тому ж році доктор Ханс Рігель приймається в Почесний легіон Франції і нагороджується титулом Шевальє, чого удостоюються дуже небагато людей. На французькому ринку бренд Haribo існує з 1967 року. На жаль, були в 2009 році і сумні події. Помер Пауль Рігель-один із співвласників компанії, винахідник машини для згортання лакричних равликів і відомий меценат.

Десяті роки XXI століття ознаменувалися для Харібо низкою цікавих колаборацій. Так автомобілі з символікою бренду брали участь у ряді престижних німецьких гонок і навіть показували дуже хороші результати.
у 2013 році на 90-му році життя помер Ханс Рігель. На той момент він був найстарішим діючим генеральним директором в Німеччині, і навіть у своєму поважному віці регулярно відвідував рідну фабрику. У наступному році закінчилася ще одна епоха в історії бренду-Томас Готшалк передав роль особи компанії акторові Міхаелю Хербігу.

У 2018 році центральний офіс компанії переїхав з Бонна в місто Графшафт, де була побудована велика сучасна фабрика. А в грудні 2020 року бренд Haribo відсвяткував своє 100-річчя.

Компанія Харібо — це не просто желейні ведмежата і лакричні равлики. Це 100 років історії, сімейна справа, яка пережила не одну кризу, а також невичерпне джерело гарного настрою для дітей і дорослих.

Кращі ціни на солодощі на Price.ua

&Nbsp;

Автор: Євген Semar Новик

Загрузка ...
PriceMedia