Від взуття для людей до Взуття для машин: історія Bridgestone

Мало хто знає про те, що історія одного зі світових лідерів в області виробництва автомобільних шин — компанії Бріджстоун — почалася з японських традиційних сандалій. Більш того, за найпопулярнішим брендом стоїть рівно одна людина, яка ще сто років тому стала першим виробником шин в Японії.

Відступ від традицій

история Bridgestone

Спочатку Шоджіро Ішібаші і не думав виробляти шини. Це були 20-ті роки минулого століття, економіка Японії тільки починала відходити від вікових традицій, і Шоджіро — сан займався випуском Табі-національних японських сандалій на дерев’яній підошві. Бізнес був дуже успішним, до 1925 року взуття вироблялося у великих масштабах. Думка про створення чогось нового прийшла в голову Ішибаші пізніше, коли він спробував відступити від традицій і перевів Табі на підошву з каучуку.

В 1930-х роках Ішібаші створив свою першу шину, а потім і компанію. Назва Bridgestone перекладається з англійської як «кам’яний міст», і тут прихована кумедна гра слів. Справа в тому, що прізвище Ішибаші можна розкласти на два ієрогліфа — «камінь» і «міст».

Розширення горизонтів

история Bridgestone

Почавши свою справу в Японії в середині 30-х років, Ішибаші, що називається, опинився в потрібному місці і в потрібний час. Країна якраз переживала потужний підйом економіки і потребувала великої кількості власної, а не імпортної продукції. У 1934 році завод Бріджстоун відкрився в місті Куруме, а через три роки штаб компанії перемістився в Токіо. На той час фірма випускала вже не тільки покришки, але також спортивні товари. Останні, до слова, принести компанії Шоджіро приголомшливий успіх.

Перед Другою світовою війною назва компанії змінилася на Nippon Tire Ltd, а під час самої війни виробничі потужності переорієнтувалися на армійські потреби. У 40-х роках з конвеєрів компанії сходили шини для шасі літаків та інші вироби для військової техніки, в тому числі і ізоляційні матеріали. У цей час компанія зазнала серйозних втрат — штаб-квартира в Токіо зазнала бомбардування, в результаті чого багато важливих документів були безповоротно загублені. На щастя, заводи в інших містах не постраждали.

Після війни відбувається дві важливі події в історії компанії. По-перше, вона повертає назву Бріджстоун. По-друге, знову починає виробляти велосипедні шини. До початку 50-х років фірма стає найбільшим виробником шин в країні. Біля керма компанії все ще стоїть Ішибаші, який займається не тільки бізнесом, а й благодійними проектами. Так до 25-річчя бренду в місті Куруме був відбудований і переданий у власність міста культурний центр.

Післявоєнний період для багатьох країн світу ознаменувався бурхливим розвитком автомобільної промисловості. Природно, компанія, що виробляє покришки, не могла залишитися осторонь. Так почалася експансія Bridgestone на міжнародний ринок. Перший іноземний завод після Другої світової відкрився в Малайзії, потім послідувало відкриття дочірньої компанії в США.

Шістдесяті роки стали для Бріджстоун декадою роботи над якістю продукції, що випускається. Підійшовши до питання з істинно японським завзятістю, компанія швидко стала лідером в цій галузі і навіть отримала престижну міжнародну премію.

Служіння суспільству

история Bridgestone

У 60-х роках девізом компанії Бріджстоун стала фраза «служіння суспільству товарами вищої якості». Це означало, що вся продукція бренду проходить ретельний контроль якості і постійно вдосконалюється. У той же період фірма почала випускати перші радіальні шини для вантажних і легкових автомобілів.

До слова, одним тільки чотириколісним транспортом Бріджстоун не обмежувалися. В асортименті з’явилися ще й велосипеди, і в цій сфері компанія теж незабаром стала лідером в Японії.

У 1972 році відкрилося перше офіційне представництво компанії в Європі. Через 4 роки помер Шоджіро Ішібаші, але позиції бренду на міжнародному ринку це не послабило. Навпаки, в 70-х роках до покришок додалися алюмінієві диски для коліс легкових автомобілів. Більш того, компанія зробила перші кроки до безвідходного виробництва, створивши інноваційну на той час технологію. Вона дозволяла переробляти старі шини в пальне для печей на виробництві.

Нові технології

история Bridgestone

Компанія Бріджстоун не зберегла б лідируючі позиції на ринку на рубежі тисячоліть, якби не використовувала в своїй продукції самі передові технології. У 80-х роках інженери компанії зробили справжню революцію в сфері виробництва шин, створивши зимову гуму без шипів. Це був прорив не тільки для Японії, але і для індустрії шин в цілому. Через кілька років з’явилися ще одні нові зимові шини, знову без шипів, але вже з особливої мікропористої гуми.

Успіхи Бріджстоун на ниві виробництва шин були настільки вражаючими, що компанію помітив такий гігант авторинку, як Порше. У 1986 році шини від японської компанії були встановлені на найшвидший автомобіль того часу.

У 1988 році фірма Бріджстоун перетворилася на справжню трансконтинентальну корпорацію. Це сталося в результаті покупки американської компанії Файрстоун-другої за величиною шинної компанії в США. Через два роки відкрилася окрема штаб-квартира в Європі, яка взяла на себе координацію всіх справ компанії в цій частині світу.

Цікаво, що до злиття з Бріджстоун, компанія Файрстоун виробляла висококласні шини для гоночних автомобілів. І після злиття цей напрямок тільки посилився. Інженери корпорації здійснили відразу кілька технологічних проривів, завдяки чому шини від бренду в 1994 році почали брати участь в легендарних гонках «Інді 500». Шини, у складі гуми яких були частинки вуглецю, принесли гонщикам ряд перемог. Через три роки був підкорений новий гоночний трек-Формула-1. А в 1988 році болід з шинами Бріджстоун і Міка Хаккіненом за кермом виграв Чемпіонат світу.

Перемоги нового тисячоліття

история Bridgestone

У 2001 році Бріджстоун стала провідною світовою компанією з виробництва шин. Покришки від бренду використовуються в оригінальних комплектаціях таких гігантів, як БМВ і Лексус. До 2002 року у компанії було вже 5 поспіль перемог в Кубку Конструкторів — окремої номінації у Формулі-1, а Міхаель Шумахер завоював чергову перемогу в гонках. Яскраві перемоги трапилися і в області мотоспорту-в 2004 році японський гонщик Макото Тамада переміг в гонках Moto GP.

Не забуває фірма і про вантажні автомобілі. Так в тому ж 2002 році широкій громадськості були представлені особливі надширокі шини, які змогли замінити собою традиційні здвоєні шини вантажівок і автобусів. Така технологія зробила вантажоперевезення не тільки зручніше, але і безпечніше.

У 2004 році Бріджстоун випустили мільйонну шину. Трохи пізніше були укладені контракти з Феррарі і Мазератті, потім з Крайслер. Успіхи європейського підрозділу компанії призвели до того, що в околицях Риму був побудований новий випробувальний полігон, тести нових шин на якому можуть проводитися цілий рік.

Зараз шини від Бріджстоун — це синонім найвищої якості і надійності, а побачити їх можна на найдорожчих і швидких автомобілях в світі.

Вибрати зимову гуму зручно на Price.ua .

Кращі ціни на зимову гуму на Price.ua

Автор: Євген Semar Новик

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia