Знайомимося з брендом: імперія IKEA

Практичність, стиль, впізнаваність — мабуть, так можна коротко охарактеризувати продукцію бренду. Меблі від цієї компанії максимально практична, за що її люблять по всьому світу.

Інгвар Кампрад-втілення мрії в реальність

Юний шведський бізнесмен Інгвар Кампрад (1926 р.Н.) Виявляв свої підприємницькі здібності буквально з п’яти років. Після кількох бізнес-уроків своєї бабусі, він почав купувати сірники в Стокгольмі і продавати їх на рідній фермі. Справа пішла і хлопчик всерйоз зайнявся перепродажем канцелярської продукції, доставляючи її споживачам особисто або відправляючи поштою. При цьому нашого заповзятливого героя відрізняли від однолітків ощадливість і пристрасть до накопичення коштів, як він сам відповідав цікавим — «для розширення бізнесу». Буквально в 17 років необхідна сума була зібрана, частина коштів позичена у батька і в 1943 році юнак вже відкриває власну компанію.

Створення меблевої імперії

У пошуках успішного напрямку для розвитку особистого бізнесу, в 1948 році молодий підприємець звернув увагу на меблеве виробництво. Оскільки предмети дорогих меблів були недоступні жителям провінції, Інгвар задумався про випуск недорогих і компактних предметів для зручної доставки споживачеві. Інтерес до меблевого бізнесу підігрівався роботою в якості клерка в Асоціації лісовласників. Спочатку бізнесмен торгував пилами для лісопилок.

Варто зауважити, що всі кроки Інгвара були схвалені родичами, постійно надають йому допомогу в оформленні покупок і доставці реалізованого товару. Навіть після призову в армію, він продовжував паралельно орендувати офіс і займатися розпочатими проектами.

Ідея зробити меблі загальнодоступним товаром і випередити можливих численних конкурентів цілком заволоділа юнаком і він розширює виробництво. Звичайно, це звучить досить голосно для невеликого, але поступово розширюється цеху.

На початку 1950 року компанія ІКЕА вже налічувала 4 людини. У той важкий повоєнний час молодий бізнесмен навряд чи міг мріяти про те, що з часом компанія переросте у всесвітньо відому корпорацію з річним оборотом в 30 мільярдів євро.

«Краще продавати 600 недорогих стільців, ніж 60 — за пристойні гроші»

Це знаменита фраза засновника IKEA таїть глибокий сенс. Пошуки шляхів здешевлення меблів займали весь вільний час. Для максимальної економії, створювалися окремі дрібні цехи. Поступово підприємець прийшов до нового вирішення питання: почав купувати окремі частини і компонувати з них предмети меблів. Такий підхід керівника компанії IKEA дозволив значно знизити ціни на ходовий споживчий товар і залишити далеко позаду конкуруючі структури.

Тут не обійшлося без жорстокої конкурентної боротьби і навіть відвертого цькування підприємця. Але це не зупинило бізнесмена і він все більше розмірковував про значення рекламних акцій в розширенні ринку продажів. Його не пускали на виставки, а він розширював доставку товару безпосередньо споживачеві! Народилася ідея відкрити точки харчування в кожному фірмовому магазині, випуск буклету реклами компанії»новини від IKEA».

Перший магазин, швидше схожий на сучасні виставкові салони, відкрився в місті Ельмхульт в 1958 році. Клієнтам дозволялося випробувати меблі перед покупкою-посидіти і полежати, та й ціни не кусалися.

Переосмислення кращого світового досвіду і впровадження в роботу компанії

Навички маркетолога і здатність схоплювати на льоту цікаві бізнес-ідеї завжди грали на руку засновнику IKEA. Після створення мережі магазинів у Швеції, поставлено завдання інтеграції в Північну Європу.

Перший найбільший магазин, що відрізнявся величезним метражем і оригінальною напівкруглою конструкцією, відкрив свої двері в Стокгольмі в 1965 році. Всі деталі торгівлі ретельно продумувалися: розташування, розпорядок роботи, Можливість перегляду зразків і впровадження продажів.

На початку 1970-х років лінійка продуктів розширюється. Починається виробництво посуду. У 1973 головний офіс переїжджає до Данії. Географія компанії неухильно розширюється і досягає 20 магазинів: від країн Європи (Німеччина, Франція, Італія, Великобританія) до Австралії.

У 1980-1984 роках фірмові точки IKEA відкриваються в Саудівській Аравії, Кувейті, Китаї та Арабських Еміратах.

У 1982 році, створюється спеціальний фонд під неформальним найменуванням «рука», що став власником акцій компаній IKEA (Stiching INGKA Foundation/Stiching IKEA Foundation). У той же час, за суворим дотриманням основ бренду спостерігає інша «рука» корпорації — Inter IKEA Systems.

У 1985 році відкрито магазин у Філадельфії. Завдяки оригінальності і демократичності, нові магазини припали до душі американцям.

Одночасно розширюється ринок виробників продукції і поступово розширюється до 45 держав.

1997 Рік ознаменований появою сайту і початком продажів через Інтернет.

Боротьба керівництва компанії проти використання дитячої праці

Специфічна риса сучасного бренду — поліпшення вимог до умов праці на підлеглих виробництвах. У компанії розроблений і строго контролюється перелік правил IWAY, що описує критерії праці найманих робітників. Кодексом регламентовані безпека і розмір оплати, а також категорично заборонено застосування праці дітей.

Зі слів генерального директора, в 2009 році виявлено майже 100 тис.Недотримань кодексу, що підлягають неухильному виправленню. Залишаються проблеми у постачальників з Китаю, ретельно приховують відомості про дитячу працю. Але комісія IKEA постійно працює над цією проблемою і сприяє її усуненню.

Скромність засновника і амбітні плани компанії

Сьогодні бренд IKEA — один з найпотужніших в світі, що займає непорушні позиції і твердо стоїть на ногах.

Основна мета корпорації-досягти до 2020 року обсягу реалізації до €50 млрд.

Саме засновник, Інгвар Кампрад, заклав основи багатьох напрямків діяльності, що принесли небачений успіх.

При цьому варто розповісти про його надзвичайну скромність. Одяг і зовнішній вигляд ніколи не були для нього визначальними факторами: доларовий мільярдер, активи якого за оцінками Bloomberg оцінені в $51,7 млрд, переміщається на міському транспорті або на улюбленому Вольво, 1993 року.

Праця Кампрада» заповіді торговця меблями » — настільна книга всіх працівників бренду, які побажали працювати в компанії.

Безсумнівно, засновник зіграв вирішальну роль у становленні та розвитку компанії. Історія Інгвара Кампрада-найяскравіший приклад для підприємця будь-якого рівня, який бажає досягти успіху.

Вибрати меблі, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia