Знайомимося з брендом: Ray-Ban

Які асоціації у вас виникають з цим брендом? Швидше за все, це всесвітньо відомі окуляри-краплі або «авіатори». І це-не випадково.

Початок історії

У 1920-ті роки спостерігався значний прогрес в авіації. Гвинтові літаки могли здійснювати польоти вже на висоті 10 і навіть 11 км.Зросла також і тривалість польотів, а кабіни літаків були відкритими. Для захисту зору пілотів використовувалися окуляри-напівмаски, які нормально не вентилювалися. У нових умовах польоту вони швидко запотівали. Ще одним недоліком була погана світлозахист.

У 1929 р. Американський пілот і Авіатор Джон Артур Макріді звернувся до компанії Bausch&Lomb, відомого виробника контактних лінз, офтальмологічних препаратів і ліків, а також високоточної оптики військового призначення. Він попросив виготовити міцні, зручні окуляри, які будуть надійно захищати зір пілотів від сонячних променів і вітру. Макріді описав, як приблизно вони повинні виглядати.

Через 8 років вийшов перший варіант окулярів з пластиковою оправою і зеленими лінзами, що отримав назву «антиблік». Тоді-то і народився бренд Ray-Ban. Але пластмаса не годилася для використання при низьких температурах, так як була занадто крихкою. Тому модель переробили і через рік в 1938 р з’явилися «авіатори», де оправа була виконана з дротяної сталі.

У тому ж році в продаж надійшли два варіанти окулярів в оправі » Стрілець «(shooter): з зеленими і жовтими лінзами. Перші використовувалися в сонячну погоду, а другі — в туман. А ще через рік були випущені окуляри» Турист » (outdoors-man). Все це були модифікації оправи «Авіатор».

За ці пару років до початку Другої світової війни було вироблено досить мало очок. Попит на них був невеликий, так як бренд ще не отримав широку популярність, а вартість окулярів була високою.

«Хочу, як фронтовик»

Ray-Ban: история бренда. Авиаторы

А ось під час війни фірма добре «розгорнулася», отримавши військове замовлення на виробництво окулярів-напівмасок і «Турист». Виробництво було налагоджено і стало масовим.

Після перемоги США у Другій світовій, окуляри стали дуже популярні серед американського населення, так як всі хотіли наслідувати фронтовикам. Популяризації «авіаторів» сприяв генерал Дуглас Макартур, який частенько позував у них для фото.

Воєнний час приніс ще одне удосконалення для лінз Ray-Ban — дзеркальний градієнт. Це лінзи, які темніші зверху і стають світліше донизу. Таким чином, зір пілотів був добре захищений від сонця і в той же час вони чітко бачили прилади.

Ray-Ban: история бренда. Wayfarer

Після війни Америка прагнула жити все яскравіше і красивіше. Люди носили яскравий одяг, слухали рок-н-рол і зачитувалися глянцевими журналами. На цій хвилі в 1952 р дизайнер Bausch&Lomb розробив новий вид оправи — «Wayfarer». Це був вже не військовий, а гламурний варіант оправи, що став другим за популярністю.

Спираючись на свій досвід, Bausch&Lomb завжди використовували науковий підхід у виготовленні лінз.

У 1980-і роки компанія вирішила приділити основну увагу виготовленню м’яких контактних лінз, розчинів для них і препаратів для офтальмологічної хірургії. Тоді в цій галузі була досить слабка конкуренція.

Виробництво сонцезахисних окулярів як і раніше залишалося прибутковою галуззю, тому ніяких серйозних змін в неї не вносили.

Конкуренти і продаж бренду

Ray-Ban: история бренда. Конкуренты и продажа бренда

Мода на сонцезахисні окуляри — річ досить нестабільна. У 1990-і роки у Ray-Ban з’явилося багато конкурентів з зовсім іншими моделями окулярів. І у компанії продажі пішли на спад. Керівництво компанії намагалося виправити ситуацію випускаючи власні нові моделі оправ, а також скуповуючи інших дрібних виробників. Але ці методи виявилися малоефективними.

У 1999 р. Ряд брендів, включаючи Ray-Ban, був проданий італійській компанії Luxottica.

Bausch & amp; Lomb продовжували накопичувати борги, так і не видерлися, і були двічі перепродані. На даний момент фірма належить канадській фармацевтичній компанії.

Виробництво окулярів Ray-Ban було перенесено в Італію на батьківщину Luxottica. До речі, трохи більше 10 років тому Luxottica придбала і головного конкурента Ray-Ban-Oakley, ставши найбільшим виробником сонцезахисних окулярів, поглинув більшість значущих європейських і американських брендів

Вибрати сонцезахисні окуляри, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia