Прибуток Приватбанку в 2020 році впав на сім мільярдів

31.01.2021 - Просмотров: 15

Фото: Корреспондент.Чистый

Приватбанк підвів попередні підсумки року

Прибуток банку впав до 25,3 млрд грн. Керівництво пояснює це обмеженнями, введеними у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Прибуток Приватбанку за 2020 рік склав 25,3 млрд грн, що на 7,3 млрд грн менше, ніж роком раніше. Прес-служба банку оголосила попередні підсумки роботи за минулий рік у четвер, 27 січня.

ПриватБанк зазначив, що протягом минулого року у зв’язку з пандемією були сформовані спеціальні резерви, які склали більше десяти мільярдів гривень і покрили юридичні ризики. Саме це негативно позначилося на показниках чистого прибутку за рік.

Чистий кредитний портфель банку скоротився на 8% і склав 55 млрд грн. Банк пояснив це забороною на збільшення кредитних лімітів в період карантину і посиленням кредитних вимог до споживачів.

Серед інших результатів року-зниження кредитних ставок для середнього та малого бізнесу, який отримав фінансування у розмірі 8,9 млрд грн за рік.

Виручка від обслуговування клієнтів склала 27,2 млрд грн.

Крім того, ПриватБанк отримав 15,8 млрд грн одноразового доходу за рахунок погашення державних облігацій. Це послужило компенсацією негативного ефекту валютних коливань, який опинився на рівні 7,5 млрд грн, пояснили в прес-службі.

Адміністративні та операційні витрати банку минулого року зросли на 19%, а обсяг клієнтських коштів – на 29% і склали 309,5 млрд грн. За підсумками року кількість фізичних осіб, які є клієнтами банку, збільшилася на 1,2 млн, а підприємців – на 122 тис.І ці цифри фахівці компанії називають рекордними.

Нагадаємо, в листопаді повідомлялося, що ПриватБанк списав майже 40 млрд грн проблемних боргів.

За даними Міністерства фінансів України, станом на листопад 2020 року загальний прибуток державних банків знизився на 19%.