Adobe нарешті покінчила з Flash, але це призвело до тимчасової зупинки залізниці в китайському Даляні

23.01.2021 - Просмотров: 51

Всі побоювалися "2000 жучків", але 12 січня 2021 року увійде в історію. Adobe оголосила ще в 2017 році про майбутню смерть Flash, його критикували за вразливість мультимедійного плагіна, але не всі розробники за ці роки підготувалися. А коли критичні додатки перестали працювати 12 січня, після відключення плагіна Flash в останньому оновленні, постраждали кінцеві користувачі.

Одним з найбільш яскравих прикладів проблем, викликаних смертю Flash, стало відключення місцевої залізничної системи в Даляні, Китай, приблизно на 20 годин. Оригінальний сюжет був видалений з китайських ЗМІ, але повністю стерти що-небудь в мережі складно.

Так, о 8:15 за місцевим часом 12 січня в комп’ютерний зал на залізничному вокзалі Даляня надійшов Службовий дзвінок, в якому повідомлялося, що внутрішній веб-сайт, на якому відображалися розклади поїздів і поточні бронювання місць, впав. Протягом наступних 30 хвилин кожен комп’ютер у мережі залізничного оператора зіткнувся з тією ж проблемою. Опівночі за Гринвічем 12 січня в плагіні Flash спрацював вбудований вимикач, в результаті чого стали відчуватися ефекти.

Далянь ІТ завантажила комп’ютери в машину для заміни непрацюючих

Локальні ІТ-фахівці звернулися до пошуку в Інтернеті і виявили, що плагін Flash був примусово відключений Adobe. Залізничні ІТ-фахівці віддалено підключилися до постраждалих комп’ютерів і зробили "тимчасову заміну продукту" – мабуть, встановлювалася стара версія Flash (з одного з комп’ютерів, який не був підключений до мережі), на якому не було таймера відключення.

Фахівцям з апаратного та програмного забезпечення знадобилося близько 20 годин для боротьби з Flash і відновлення працездатності. У процесі роботи ряд комп’ютерів були повністю замінені, щоб прискорити виконання завдання. 13 Січня о 4:30 за місцевим часом ІТ-служба повідомила, що всі станції знову працюють у нормальному режимі. Зайве говорити, що всі учасники були виснажені протягом цього довгого робочого дня. Тепер Даляньська ІТ-служба безумовно повністю відмовиться від Flash.