Huawei випускає власний ноутбук з ARM-процесором і китайським Linux для обходу санкцій США

Китайська компанія Huawei шукає шляхи вирішення цієї проблеми після введення санкцій США. Одним із способів є розробка власної операційної системи для планшетів, телефонів і смарт-годин. Ми вже писали про цю ОС.

Наступний крок-спроба обійтися без американських технологій у виробництві ноутбуків. Компанія анонсувала новий ноутбук Qingyun L410 на базі ARM-процесора Kirin 990 і без операційної системи Windows. Замість цієї операційної системи встановлено дистрибутив Linux UOS. Ноутбук змонтований в корпусі MateBook 14.

Детальніше про специфікації

Процесор Kirin 990 виконаний за технологією 7нм, що дещо дивно, так як зовсім недавно компанія анонсувала свій власний 5нм процесор Kirin 9000. Крім того, Kirin 990 має модифікацію з вбудованим 5G-модемом. Ймовірно, компанія вирішила спочатку побудувати ноутбук на базі не найдорожчих і сучасних компонентів, оцінити попит, а потім рухатися далі, грунтуючись на відгуках клієнтів і кількості проданих пристроїв.

Наскільки нам відомо, цей ноутбук буде доступний у березні наступного року. Його цікавою особливістю є те, що система була розроблена не з нуля. Компанія просто поміняла базу для чіпів Intel на ARM-архітектуру. В якості бази Huawei використовував MateBook B5-420, який вважається преміум-моделлю. Він також монтується в корпус MateBook 14, тому логічно, що в нього також монтується Qingyun L410.

Дисплей пристрою має роздільну здатність Quad HD, або 2k.Це IPS-екран з діагоналлю 14 дюймів і співвідношенням сторін 3:2. MateBook B5-420, на базі якого було розроблено новий пристрій, мав процесор Intel Core i5 10-го покоління.

Відеочіп, який був встановлений в MateBook B5-420, являє собою дискретну відеокарту Nvidia GeForce MX 350. Правда, незрозуміло, чи буде вона встановлена в новому ноутбуці з процесором ARM. Справа в тому, що Kirin 990 має власну відео-підсистему Mali-G76 MP16 з 16 ядрами і частотою 700 МГц. Таким чином, Huawei може вирішити не ставити дискретний відео чіп, а використовувати те, що за замовчуванням.

Що щодо китайського Linux?

Версія для установки добре відома. Це операційна система Unity, яка існує в двох версіях-серверної і настільної. Про цю систему було відомо близько року тому, коли розробники опублікували її бета-версію. Стабільний реліз був випущений на початку 2020 року.

До речі, це не Розробка Huawei, а офіційна державна ОС, яку влада Піднебесної пропонує встановити на всі ПК в державних організаціях. Вона замінить всі системи США: згідно з планом, протягом двох років все програмне забезпечення для пристроїв в державних організаціях має бути зроблено в Китаї. В результаті імпортозаміщення буде повним-китайці вирішили замінити всі без винятку американські рішення.

Система заснована на дистрибутиві Deepin, який розроблявся протягом багатьох років. Раніше він називався Hiweed Linux, з тих пір як його розробка почалася в 2004 році. Потім вона була розроблена компанією Wuhan Deepin Technology. Незважаючи на те, що система належить державі, це міжнародний проект.

У свою чергу, Hiweed Linux заснований на Debian Linux. Після всіх модифікацій система отримала унікальний інтерфейс і кілька десятків встановлених утиліт, більшість з яких розроблені китайцями. Список встановлених програм включає в себе менеджер файлів Deepin File Manager і програвач dmovie video player. Крім того, офісний пакет WPS є частиною однієї і тієї ж системи.

Наскільки ми розуміємо, ноутбуки на базі китайської ОС будуть продаватися тільки в Китаї. Навряд чи вони вийдуть на міжнародний ринок.

Не тільки Huawei

Не тільки Huawei, але й інші компанії, в тому числі Apple, відмовляються від процесорів Intel. Тут, звичайно ж, причина вже не в санкціях. Однак влітку 2020 року корпорація Купертіно вирішила повністю відмовитися від чіпів Intel, перейшовши на чіп ARM M1. При цьому ноутбуки і неттопи, які отримали новий процесор, зовні не змінилися.

Huawei вже вивів на ринок arm-комп’ютер, хоча і не ноутбук, а настільний комп’ютер, який отримав назву Qingyun W510. Він заснований на процесорі виробництва Huawei, який називається Kunpeng. Модель процесора-Kunpeng 920 3211k з 24 ядрами, він же HiSilicon Hi1620. У деяких тестах процесор б’є Core i9-9900K, тому тут немає нічого поганого в продуктивності.

Ви можете жити і без СШАСейчас Китай дуже активний в імпортозаміщенні — він життєво необхідний країні. Китайський уряд збирається інвестувати близько 1,4 трильйонів доларів у розвиток високих технологій до 2025 року. Планується надати кошти китайським компаніям, виробникам електроніки та програмного забезпечення. Сюди входять і розробники чіпів.

Цього року на розвиток відповідної інфраструктури буде виділено 563 млрд.Дол. Звичайно, немає ніяких гарантій, що країна зможе досягти поставленої мети, але Китай все одно робить все, що від цього залежить. Крім інвестицій в інфраструктуру, країна також багато витрачає на "хедхантінг", тобто на пошук і залучення талановитих фахівців, здатних розробляти чіпи.

Huawei планує почати промислове виробництво власних чіпів, відкривши завод в Шанхаї. Американські технології для цього використовуватися не будуть. Компанія почне виробництво 45-нм чіпів (Не мобільних процесорів) на першому етапі, через рік освоїть 28-нм процесори, а ще через рік 20-нм чіпи, в тому числі процесори для пристроїв на базі технології 5G. Якщо китайці досягнуть успіху, у США з’явиться потужний конкурент. ДО РЕЧІ, Південнокорейський уряд оголосив про свій намір почати розвиток власної IT-інфраструктури, включаючи виробництво чіпів. Однак у цієї країни менше ресурсів, ніж у Китаю, так що ці плани все одно можуть бути планами.

Загрузка ...
PriceMedia