Революційна літієва комірка Tesla 4680 виявилася розробкою Panasonic

Згідно з японськими джерелами, революція в батарейках, про яку детально говорив Елон Маск в "батарейному дні" у вересні, є оригінальною розробкою Panasonic. Точніше, Panasonic на замовлення Тесли створив нову літієву циліндричну акумуляторну батарею форм-фактора діаметром 4,6 см і довжиною 8 см, або осередок 4680. Внесок Тесли в розробку, схоже, полягав у видаленні цифри 0 з прийнятого в галузі позначення 46800.

У цій новині дивує не той факт, що фахівці компанії Panasonic розробили новий форм-фактор літієвих батарей, а небажання або нездатність власного батарейного відділу компанії Tesla займатися навіть такими простими удосконаленнями, як збільшення фізичних розмірів елемента. Panasonic також випустить прототип 4680 елементів для Тесли в 2021 році. Власне виробництво Тесли 4680 елементів в майбутньому. Це може статися на нових заводах компанії недалеко від Берліна і в Техасі.

Panasonic розгорне нові лінії на існуючих виробничих потужностях для виробництва 4680 осередків. Витрати оцінюються в десятки мільйонів доларів. Panasonic зробить це не з бажання допомогти своєму партнерові з інноваціями, а тому, що вона зацікавлена в тому, щоб в майбутньому стати основним постачальником нових осередків для електромобілів Tesla. На думку оглядачів ринку, компанії Tesla буде складно самостійно поставляти нові акумуляторні елементи.

Загрузка ...
PriceMedia