8 березня. Вибираємо краще вино

Форма пляшки, якісна пробка, оформлення етикетки і ціна: кожна деталь має значення! Як взяти французький «нектар», а не підроблену кислятину — в нашому огляді.

Форма пляшки

Как выбрать хорошее вино на 8 марта. Форма бутылки

Пляшки фантазійних форм, зі стразами і бантиками — перший знак «кислятини». Виробники намагаються продати продукт середньої якості за допомогою оформлення.

А ви знали, що існує як мінімум 12 видів пляшок? І професіонал по одному погляду може визначити, що в неї налито. Якщо пляшка важка і з широкими плічками, трохи звужується до низу, у неї є поглиблення на денці — це говорить про якісне вини. Заради підробки навіть не захочеться морочитися з виготовленням такої форми.

Товщина скла

Как выбрать хорошее вино на 8 марта. Толщина стекла

Пляшки бувають важкі і легкі. У легких тонкі стінки, виконані з блідо-зеленого або блідо-коричневого прозорого скла. Виїмки на денці у них немає. У цю тару розливають вино, яке не призначене для тривалого зберігання. Термін придатності-1-2 роки.

А ось важкі пляшки з товстими стінками виготовляють з темно-зеленого або темно-коричневого скла. Така пляшка може простояти довго.

Пробка

Как выбрать хорошее вино на 8 марта. Какая должна быть пробка?

  • Натуральна пробка-це не головне. На вино набагато більший вплив надає не технологія виготовлення пробки, а її якість. Навіть дорогі вина можуть закупорювати пробкою з пресованої крихти. А натуральні пробки можуть викликати коркову хворобу і зіпсувати вино.
  • Пластикові пробки. Стають все більш поширені. Не варто думати, що пластик — ознака поганої якості вина. Він не робить негативного впливу на смакові якості. Це хороше рішення для молодих вин, які потрібно вжити протягом 3-5 років.
  • Не бійтеся закручуються пробок. В останні роки цей тренд. Такі країни як Нова Зеландія або Австралія взагалі відмовилися від штопорної пробки. Спочатку закручуються вина робили для авіакомпаній. Тому як штопором в літаку користуватися не можна.
  • Капсула для винної пляшки. В ідеалі — з фольги. Тоді вино, швидше за все, виявиться якісним.

Вам знадобиться: винні келихи BOHEMIA Vintage . У наборі два келихи ємністю 850 мл. Зроблені з богемського скла. Продаються в подарунковій упаковці. Вартість-200 грн.

Етикетка

Как выбрать хорошее вино на 8 марта. Расшифровка этикетки

Основні дані. На ній повинна бути вказана країна-виробник, вміст алкоголю, рік збору врожаю, сорт винограду. Тільки у французьких винах замість сорту вказують Регіон.

Сорт винограду. Якщо замість конкретних назв винограду написано» з кращих сортів», вино робили з виноградних залишків. Ви точно не назвете його найкращим. Але вибирати вино виходячи з сорту винограду нерозумно. Вирішальну роль відіграє технологія виготовлення. Важливий терміни збору врожаю, рівень цукру, температура ферментації.

Додаткові «мітки». Якщо ви берете іспанське вино, подивіться на написи Crianza, Reserva і Gran Reserva. Вони краще, ніж ординарні вина. Це обумовлено більш суворим відбором винограду. Вино витримують в дубових бочках. Так воно набуває додаткові нотки аромату. Тільки в кращі роки врожаю вино позначають Grande reserva. Такі ж позначення зустрічаються на італійських винах. Природно, це вино дорожче базового.

Оформлення. Етикетка повинна бути матовою. Глянцевий багатобарвний друк, яскраві картинки з млосними панянками говорять про скромні якості вина. Хороше вино частіше продається під скромною етикеткою, на якій крупно надруковано назву марки. Дизайн може бути простим, але з гравіюванням, використанням дорогої глибокого друку. Або з офсет тисненням.

Акуратність. Ви не побачите виступаючого клею на етикетці якісного вина. За технологією клей наноситься на неї сіткою, з певним кроком. Приклеїти так підробку неможливо.

Витримка

Как выбрать хорошее вино на 8 марта. Выдержанное или одинарное?

Не варто орієнтуватися на вина з великою витримкою. Бюджетні вина, як правило, нічого не набувають в смаку з часом. І навіть навпаки, втрачають свої властивості, погіршують смак.

Якщо вибираєте бюджетні вина, краще брати молоді. Для червоних — не більше 3-4 років витримки, для білих вин — не більше 2 років.

Вам знадобиться: винний холодильник Camry CR 8068 . Вартість-3132 грн. Зберігає вино при правильній температурі. Розрахований на 33 л, всередині — 6 полиць.

Вартість

Как выбрать хорошее вино на 8 марта. Что говорит цена

Часто ми переплачуємо просто за бренд. Особливо, якщо беремо вина «європейських бабусь»: Франції, Італії, Іспанії. У ціновій категорії вина з Нової Зеландії, Австралії, Чилі, Аргентини будуть вигравати у європейок. У Чилійських і Аргентинських вин хороше співвідношення ціни і якості. А французькі та італійські вина сильно переоцінені. Можна віддати дуже багато грошей за французьке вино такої ж якості, як недорогий Чилійський бренд. Тому вартість вина не завжди говорить про його властивості. А з урахуванням імпорту, ціни навіть на середнє європейське вино будуть вище, ніж на вино із Закарпаття або сусідньої Молдавії.

Поради

Как выбрать хорошее вино на 8 марта. Ключевые советы

Червоне італійське вино по градусу повинно мати не менше 13%. В Італії законом заборонено додавати винний цукор для додаткової ферментації. У Франції це можна.

  • У французів багато допусків при виготовленні вина. У Франції є три червоних сорти вина: мерло, каберне і каберне Фран. Все інше-варіації. Біле вино у Франції люблять виготовляти в особливих бочках для додання пікантного смаку. Наприклад, легкого присмаку молока.
  • Знамените к’янті (італійське сухе червоне з Тоскани) на наклейці має бути із зображенням півника. Це своєрідний символ, що підтверджує якість.
  • У німців краще віддавати перевагу білі солодкі вина. Це не Країна виноробства, але в Баварії роблять непогане солодке вино. Досить хмільне.
  • Відмінний портвейн і недорогі легкі білі вина знайдете у Португалії.
  • У винах Грузії та Молдови головне не нарватися на підробку.

Яке вино взяти для коханої?

Как выбрать хорошее вино на 8 марта. Вино должно нравиться вашей возлюбленной

Поцікавтеся її уподобаннями. Якщо Ви знайомі давно, точно знаєте, що вона любить: сухі вина або солодше. Подумайте, яким буде стіл. Якщо ви берете вино до морепродуктів, не сумнівайтеся і беріть біле. До м’яса-червоне. Але є винятки. До тунця добре підійде червоне вино, а Грузинські білі вина відмінно супроводжують шашлик. Рожеве іспанське вино підійде в якості аперитиву.

Вибрати келихи для вина і порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia