Міняємо батареї: які краще?

Чавунні або алюмінієві? Який радіатор найтепліший, що краще вибрати для багатоповерхівки, а які батареї купити в приватний будинок?

Батарея повинна бути міцною і надійною, віддавати тепло і витримати тиск в тепломережі. У панельній «хрущовці» — це до 8 атмосфер, а в новенькій багатоповерхівці-до 15-ти.

Які радіатори для чого підходять?

Сталеві. Підійдуть для приватного будинку. Їх відрізняє невелика вага і пристойна тепловіддача. У квартирі така батарея не приживеться: її максимум — витримує 6-8 атмосфер. А в системі централізованого опалення її може вистачити «гідроудар». І все — на пенсію.

Робочий тиск: до 8 атмосфер.

Приклад: Camino 500/80 — сталевий секційний радіатор для настінного монтажу, з тепловіддачею 196 Вт. Ціна — від 169 грн.

Алюмінієві. Краще радіатори з точки зору тепловіддачі: вона у них найвища серед всіх батарей. Але живуть не так довго, як чавунні або біметалічні. Алюміній піддається корозії. З огляду на, що всередині радіатора — гаряча вода з різними домішками, батарея виходить з ладу швидше своїх «побратимів».

За параметрами тиску не підходить для квартир. Їх не можна використовувати в будинках, де немає можливості контролювати подачу теплоносія. Але в приватному будинку можуть швидко реагувати на регулювання температури.

Рівномірно прогріваються по висоті. Підходять для самопливних систем опалення. Мають малу вагу-зручні в монтажі.

Тепловіддача: близько 190 Вт.

Тиск: до 12 атмосфер.

Приклад: Mirado 500/96 BM — секційний алюмінієвий радіатор, який монтується на стіну. 12 Секцій, бокове підключення. Тепловіддача — 1860 Вт. Ціна — від 165 грн.

Біметалічні. Назва говорить за себе — в такій батареї з’єдналися два метали: алюміній і мідь (або сталь). Це позначилося на вартості: біметалічний радіатор дорожче алюмінієвого. У європейських виробників різниця до 40%, але є більш дешеві вітчизняні та китайські аналоги. В іншому батарея радує за всіма показниками. Високий робочий тиск дозволяє сміливо його брати в квартиру. Батарея справляється з температурою до + 130 градусів. Не схильна до корозії-всередині і зовні спеціальна грунтовка. Важить мало, і їй не страшний гідроудар. Хороша теплопровідність і мала вага.

Робочий тиск: до 25 атмосфер

Приклад: Heatline Ecolite 500×80 — секційний біметалічний радіатор, який витримує тиск до 30 бар. Тепловіддача — 165 Вт. Монтується на стіну, підключення — бічне. Ціна — від 119 грн.

Чавунні. Рідний радіатор для всіх радянських панельок. Невбиваний-служить більше 50 років. Йому не страшні ні гаряча вода, ні хімічні домішки. Не дає можливості швидко регулювати температуру. Складний монтаж через вагу.

Тепловіддача: близько 120 Вт.

Робочий тиск: до 10 атмосфер.

Приклад: Viadrus Termo 500/095 — панельний чавунний радіатор, для настінного монтажу і бічного підключення. Витримує до 18 бар. Важить 13,5 кг. Тепловіддача-929 Вт. Ціна — від 284 грн.

Типи радіаторів Заменить батареи: какие выбрать? Типы радиаторов

  • Панельні. Таку форму мають тільки сталеві радіатори. Це 2-3 панелі, через який проходить гаряча вода.
  • Колончаті. Бувають алюмінієві і сталеві батареї. Два колектора з’єднуються між собою колонками.
  • Секційні. Складаються з декількох секцій, через які проходить вода. Зручні тим, що можна збільшувати або зменшувати кількість секцій в залежності від ваших потреб. Випускаються з біметалу, чавуну, алюмінію, сталі. Найбільш практична модель.

Нюанси вибору

Заменить батареи: какие выбрать? Все достоинства и недостатки разных видов Для квартири краще не купувати алюмінієві і сталеві радіатори. Кращий варіант-біметалічні батареї.

Якщо у вас благополучно стоять чавунні батареї, можете знову поставити старий-добрий чавун. Тим більше, зараз випускають неймовірно красиві батареї з цього матеріалу з художньою ковкою.

Для приватного будинку можете вибрати будь-який радіатор. Оптимальний варіант-алюміній, який дасть багато тепла. А також біметалічний радіатор, якщо згодні заплатити більше.

Батареї змінюють, якщо вони створюють більше проблем, ніж тепла. Наприклад, потекли, вийшли з ладу через гідроудар. Якщо вони слабо гріють, спробуйте спочатку реанімувати їх. Чи не вийде-сміливо беріться за заміну. Але пам’ятайте, займатися заміною радіаторів потрібно в неопалювальний період, коли система не працює.

Вибрати радіатор і порівняти ціни зручно на Price.ua .

Читайте також по темі:

Гріємося сонцем: кому вигідні сонячні колектори і за скільки окупиться вкладення
Альтернативні джерела тепла. Від чого стане тепліше?
Економічні обігрівачі: який з них не розорить?
Як вибрати економічний газовий котел?
Альтернатива газу: скільки» їдять » твердопаливні котли. Плюси і мінуси
Теплі підлоги: як їх зробити і чи є вигода?
Нове життя старих батарей. Як збільшити енергоефективність батарей без заміни?
Економимо тепло: кому вигідні батареї з терморегулятором?
Реанімуємо старі вікна: як їх утеплити перед зимою
Міняємо старі вікна на пластикові: як зробити вдома тепло?
Що таке енергоефективні вікна?
Куди витікає тепло: утеплення дверей
Чим утеплити стіни на зиму? Огляд популярних матеріалів
Зовнішнє і внутрішнє утеплення фасаду: що вибрати?
Як утеплити балкон?
Утеплення стелі: як зробити
Як утеплити підлогу?
Утеплення даху: як правильно зробити?
Утеплення стін в багатоповерхівці: що це дає і як зробити?
Готуємо заміський будинок до зими: 11 порад
10 Секретів, які допоможуть економити взимку
Тепловий насос: як працює і яка економія?
Як економити на опаленні квартири

Загрузка ...
PriceMedia