Степ-платформа: стійкість і надійність

Щоб не покалічитися при занятті фітнесом в залі або вдома, важливо правильно вибрати степ-платформу. А як це зробити — читайте в нашому огляді!

Степ-платформа (іноді можна зустріти назви степ-дека або просто степ) — платформа для степ-аеробіки. Не плутати зі степпером — тренажером, що імітує підйом по сходах.

Степ-аеробіка є популярним видом тренувань. Вона допомагає зміцнити і тримати в тонусі м’язи всього тіла, тренує серцево-судинну систему, а також сприяє схудненню. Щоб такі тренування були корисними і безпечними, важливо правильно вибрати степ-платформу.

Види степ-платформ

Виды степ-платформ: какая нужна вам? Найбільш поширеними є регульовані степи. Зазвичай це дво — або трирівнева платформа, висота якої регулюється за рахунок приєднання або від’єднання секцій. У деяких варіантах секції опори повністю від’єднувати не потрібно, а просто змінюється їх розташування. Такий варіант зручний, так як виключається ризик втратити частину снаряда. Приклад: HouseFit HS 5008tr (Ціна від 2710 грн).

Рідше зустрічаються комбіновані Стьопи. Зазвичай у них є піднімається спинка, що дозволяє перетворити степ в лаву для силових вправ. Також до неї можуть приєднаються еспандери, а всередині можна зберігати невеликий інвентар. Мінімальна висота такої платформи — 20 см, а це вже досить непоганий рівень навантаження. Зазвичай можна приєднати ще одну секцію опори і висота збільшується мінімум на 10 см.Такі платформи мають досить високу вартість. Приклад: Reebok RSP — 16170 (Ціна 7242 грн).

Якщо ви будете займатися класичною степ-аеробікою і додаткові «навороти» вам не потрібні, то краще зупинить вибір на першому варіанті.

Розміри степ-платформи

Какие бывают степ-платформы и как выбрать Висота степ-платформ починається з 10-15 см.Це оптимальний варіант для новачків. Кожні наступні 5 см збільшують навантаження від тренування на 10-12%.

Ширина степів мінімально буває 28 см.Але такий варіант підійде тільки власницям мініатюрних ніжок, адже ще потрібно врахувати, що кросівки додають довжину стопі (босоніж займатися не рекомендується). Тому для комфортного використання краще зупинити свій вибір на платформі шириною 35-40 см.До речі, на ній буде зручніше виконувати і інші вправи, наприклад, на прес.

Довжина степу може бути невеликою (64-68 см), але такий варіант варто брати тільки в тому випадку, якщо у вас вкрай мало вільного місця. Для зручного тренувального процесу довжина степу повинна бути хоча б 90 см, щоб можна було поставити ноги ширше плечей.

Міцність, амортизація, чіпкість

Степплатформа: основные параметры для выбора Платформа повинна витримувати не просто вагу займається в стані спокою, але і бути розрахована на сильні удари і стрибки. Більшість степ-платформ спокійно витримують вагу до 100 кг.Деякі розраховані на вагу 110-120 кг. Але якщо є потреба вибирати снаряд з максимальним навантаженням понад 120 кг, то можна звернути увагу, наприклад, на The Step Foreman (2800 грн). Така платформа витримує вагу до 180 кг.

Амортизація степ-платформи важлива, щоб зменшити навантаження на суглоби і хребет. Це не означає, що платформа повинна прогинатися або пружинити. Це означає, що поверхня повинна бути покрита матеріалом (найчастіше гума), який гасить удари.

Нековзна поверхня це не примха, а вимога безпеки. І краще, щоб це були не просто невеликі вставки, а вся поверхня. В цьому випадку спокійно можна ставити ноги на степ в будь-якому положенні. Багато степ-платформи виконані просто з пластика, а зчеплення з підошвою забезпечується за рахунок рифленої поверхні. Однак рифлена гума тут все-таки краще.

Важливо, щоб нековзними були і ніжки. Адже якщо вони просто пластикові, то великий ризик, що при інтенсивному зашагіваніі або стрибках степ просто виїде вперед і можна отримати травму.

Вартість і виробники

Ціни на степ-платформи починаються приблизно від 700 грн. У ціновому діапазоні до 1000 грн можна придбати регульований степ (2-3 варіанти висоти). Такі платформи в середньому витримують вагу від 100 до 120 кг.Недоліком є те, що майже у всіх моделей пластикові ніжки без гумового покриття, а значить вони будуть ковзати. Та й верхня поверхня найчастіше просто з рифленого пластику або з невеликими гумовими вставками.

Поширені моделі: Hop-Sport Basic 3 (798 грн) і Liveup LS3168A (890 грн). Також можна звернути увагу на Liveup LS3168B (1325 грн).

Всі ці моделі досить компактного розміру, довжиною до 70 см.

Ще одна модель поширена модель ZLT FI-3593-1 (3012 грн). Тут вже присутній спеціальне нековзне покриття, яке до того ж гасить удари. Ніжки також гумові, що забезпечує її стійкість. 3 Варіанти регулювання висоти: 11 см, 16 см і 21 см.Довжина степ-платформи — 109 см. Подібна їй модель — Hop-Sport Professional 3 (2468 грн).

Комбіновані степ-платформи Reebok RAP-40170mg (7262 грн) і Reebok RAEL-40170bl (6987 грн). Обидві мають 2 рівня висоти: 20 і 35 см.Довжина — 110 см. Степ-платформа може перетворюватися в лаву з регульованим кутом нахилу спинки. Є можливість кріплення еспандера (входить в комплект).

Вибрати степ-платформу і порівняти ціни зручно на Price.ua

Загрузка ...
PriceMedia