Як вибрати робот-пилосос для розумного будинку

Робот-пилосос зводить вашу участь в прибиранні до мінімуму. А в розумному будинку він просто незамінний. Як правильно вибрати робот-пилосос-читайте в огляді Price.ua .

Площа і прохідність

Ці два параметри є найважливішими при виборі гаджета. Площа, на яку розрахована та чи інша модель, обов’язково повинна бути більше площі вашої квартири, інакше прилад не буде справлятися.

Прохідність-це здатність пилососа долати перешкоди. Для моделі з низькою прохідністю навіть складка на килимі може стати непереборною перешкодою, не кажучи вже про пороги. Робот з хорошою прохідністю може подолати поріг до 2 см, а лежать на його шляху дроти не будуть заважати руху.

Читайте: 10 необхідних девайсів для розумного будинку

Датчики і програми

Советы по выбору робота-пылесоса. Датчиками, що реагують на зіткнення оснащені всі моделі роботів-пилососів, але цього не завжди достатньо. Справа в тому, що зіткнення з крихким або нестійким предметом, наприклад, з вазою може привести до пошкодження останнього. Якщо ви не хочете, щоб ваш маленький помічник збивав все на своєму шляху, придивіться до моделей з функцією «м’якого торкання». Їх наявність дозволяє роботу скидати швидкість при наближенні до перешкоди. Наявності пружного бампера по краю моделі теж не буде зайвим, але такий аксесуар зараз є навіть у самих бюджетних моделей.

Можливість програмування робота-необхідна умова для сучасного розумного будинку. Гаджет повинен не тільки запам’ятовувати конфігурацію приміщення, але і вміти включатися і вимикатися в заданий час, автоматично повертатися на базу для зарядки, проводити самодіагностику. Чим більше у робота програм, тим менше вам доведеться контролювати процес прибирання.

Інші важливі критерії

Крім перерахованих вище параметрів, при виборі робота-пилососа потрібно звертати увагу на такі моменти:

 • Ємність пилозбірника. Чим вона більше, тим рідше вам доведеться чистити пилосос. Мінімальним рекомендованим параметром є обсяг в 0,4 літра, а якщо в будинку є линяють домашні тварини або прибирати потрібно велику площу, то він може бути близько літра.
 • Можливість фільтрації повітря. Ця функція заявлена у всіх моделей сучасних пилососів, але на ділі не всі фільтри ефективно справляються зі своїм завданням. Краще вибирати ті моделі, де заявлений багатошаровий фільтр.
 • Наявність камери. Значно спрощує для робота навігацію по квартирі, дозволяє йому швидко побудувати детальну карту приміщення.
 • Ємність акумулятора. Чим вона більша, тим рідше пилососу доведеться повертатися на підзарядку в процесі прибирання. Кращі варіанти акумуляторів-літій-іонні або літій-полімерні, останнє легше і безпечніше для навколишнього середовища, хоча поки що коштують дорожче інших варіантів. Хороший показник ємності становить 2500 маг.
 • Рівень шуму при роботі. Дуже важливий параметр для домашньої техніки. В ідеалі він не повинен перевищувати 60 дБ.
 • Потужність всмоктування. Чим більше, тим ефективніше прибирання.
 • Комплектація. У комплекті з роботом можуть йти такі речі, як пульт дистанційного керування, обмежувач руху і координатори руху. Обмежувач руху буде дуже корисний, якщо потрібно захистити будь-яке місце в квартирі від зазіхань пилососа. Він представляє з себе магнітну стрічку, яка наклеюється на підлогу по периметру «забороненої зони». Координатори руху направляють пилосос в потрібну сторону, якщо видимих перешкод на його шляху немає, але пускати далі робота не варто.

Крім того, моделі можуть відрізнятися один від одного за вагою і габаритами, але це не істотні характеристики, які ніяк не впливають на ефективність роботи гаджета.

Читайте: Як вибрати пароочисник

Функціональні можливості робот

Какой робот-пылесос лучше выбрать? Різні моделі роботів-пилососів оснащуються різним набором функцій, серед яких є як необхідні, так і абсолютно даремні:

 • Таймер. Необхідна функція, дозволяє запрограмувати прибирання на кілька днів вперед. Зараз таймером оснащуються всі моделі.
 • Можливість проведення декількох варіантів прибирання. Сюди входить не тільки суха, але і вологе прибирання, необхідна, якщо вам потрібно очищати лінолеум, плитку та інші подібні типи підлогового покриття.
 • Турбощітка. Необхідна для якісного очищення килимових покриттів. З іншого боку, турбощітка може намотувати на себе волосся і шерсть тварин, що з часом негативно позначається на роботі гаджета. Турбощітку може замінити спеціальна усмоктувальна щілина.
 • Налаштування послідовності збирання. За допомогою цієї функції ви можете запрограмувати пилосос на прибирання кімнат в певному порядку. Чи не найкорисніша можливість, без якої можна і обійтися.
 • Вивантаження сміття на базу. Мінімізує вашу участь в процесі очищення пилососа. Правда, далеко не всі моделі вміють не промахуватися повз бази і повністю очищати пилозбірник.
 • Ультрафіолетове очищення підлоги. Абсолютно марна функція, так як потужності вбудованої в робота УФ-лампи не вистачає для знищення мікробів.
 • Система розпізнавання бруду. Функція, яка може принести вам більше проблем, ніж користі. Робот може порахувати брудом просто Темний ділянку малюнка підлоги і надовго зависнути на ньому.
 • Серветки з мікрофібри. Дійсно корисна функція для прибирання гладкого підлогового покриття. Врахуйте, що такі серветки ефективно прибирають пил, але з брудом не справляються.

Останній, але не останній за важливістю момент, на який варто звертати увагу при виборі робота-пилососа для розумного будинку, це доступність витратних матеріалів і наявність в зоні доступу сервісних центрів. Навіть у найякіснішої моделі рано чи пізно може вийти з ладу акумулятор або відмовити якась інша частина, і якщо ви не зможете придбати їй заміну, то дорогий гаджет доведеться викинути.

Читайте: Як вибрати миючий пилосос

Популярні виробники

Наостанок буде не зайвим розглянути кілька найпопулярніших компаній, які спеціалізуються на виробництві роботів-пилососів:

IRobot — американська фірма, яка лідирує на світовому ринку.

Yujin Robot — компанія з Південної Кореї, яка випускає роботи-пилососи промислового та побутового призначення.

Neato Robotics — ще одна американська компанія, роботи якої відрізняються детальністю вибудовується віртуальної карти.

RobZone — австрійська компанія, гаджети від якої вигідно відрізняються від своїх побратимів демократичною ціною.

Крім цього, виробництвом роботів-пилососів займаються багато великих компаній-виробники побутової техніки, наприклад, LG і Samsung.

Вибрати робот-пилосос і порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia