Лайфстайл. Фітнес-браслети. Користь чи обман?

Вчені довели: фітнес-трекери некоректно вимірюють пульс, а досліди кажуть: і кроки теж. Чи є сенс витрачатися на покупку?

Точність вимірювань пульсу

Насколько переоценены фитнес-браслеты. Датчики ЧСС

Вчені довели, що фітнес-трекери передають неточні показники при вимірюванні пульсу. Вони проаналізували точність датчиків пульсу різних фітнес-браслетів, включаючи Apple Watch. Вимірювання проводили на 50 добровольцях. В результаті встановили, що точність вимірювань бажає залишати кращого. Особливо, коли ви рухаєтеся.

Виходить, під час занять фітнесом, ви не можете гарантувати, що дійсно стежите за серцевими ритмами. Але ж це важливо, щоб підтримувати здоров’я. Пристрої дають тільки приблизне уявлення про частоту пульсу. І не підходять для людей, які страждають серцево-судинними захворюваннями. Якщо потрібні більш точні дані, датчик повинен розташовуватися в області серця, а не на руці.

Вам стане в нагоді: Spirit WCB800 — нагрудний пульсометр, Аналоговий, еластичний. Вартість-359 грн.

Некоректність крокоміра

Насколько переоценены фитнес-браслеты. Точность шагомера

А ви помічали, що ваш фітнес-трекер пустує? І не показує, скільки ви пройшли насправді? Якось був проведений експеримент. Тестували кілька відомих моделей фітнес-браслетів. Точність кроків визначали на відстані 500 метрів. В результаті, всі Годинники дали різні свідчення. Один гаджет не дорахував 100 кроків, а інший показав, що людина пройшла на 100 м більше. Нічого дивного, адже гаджети працюють грунтуючись на GPS. І не відрізняються високою точністю, особливо в міських умовах.

Це говорить про те, що дані, отримані за день, досить приблизні.

Точність розрахунку калорій

Насколько переоценены фитнес-браслеты. Счетчик калорий

Розрахунок калорій — досить середній показник. Ми розповідаємо гаджету тільки зріст і вагу, і він виводить нам цифри за усередненою формулою. Але звідки він знає особливості метаболізму, обсяг м’язової маси і інші параметри, які грають роль. Всі помиляються, і треккер теж.

А якщо немає «любові» зі смартфоном?

Насколько переоценены фитнес-браслеты. Проблемы коннекта со смартфоном

Багато в чому свідчення і робота фітнес-браслета залежать від того, як він «дружить» зі смартфоном. Наскільки швидко реагує, обробляє і передає інформацію. Якщо у власників «яблука» немає проблем абсолютно з усіма фітнес-браслетами, то Android більш примхливий. Не завжди програмне забезпечення спілкується з браслетом коректно.

Самообман

Насколько переоценены фитнес-браслеты. Самообман в контроле

Багато користувачів набувають залежність. Перестають орієнтуватися на себе: занадто покладаються на гаджет. Поступово звикаєш, що девайс розповість тобі, скільки ти сьогодні пройшов, чи правильно прокинувся, як в загальному себе почував. Слухати потрібно себе, свій організм, а не електронний девайс, який може давати похибки. Адже вам хочеться сьогодні полежати і повалятися в ліжку, а не йти на пробіжку за графіком. Але не хочеться псувати свій ідеальний профіль.

Фітнес-браслет і активний рух

Насколько переоценены фитнес-браслеты. Погрешности в гиросокопе

Фітнес-браслет необхідний на заняттях спортом, щоб стежити за здоров’ям і результатами. Це одна з головних маркетингових фішок. Тільки дійсно спортивно-орієнтовані і не найдешевші девайси можуть автономно працювати на тренуванні. Чи не» пустувати», якщо людина зайвий раз струснув рукою. До того ж, якщо ви займаєтеся три-чотири рази на тиждень в спортзалі на знос, смарт-браслет зношується разом з тренуванням. Рветься, гнеться, втрачає свій колір.

Фітнес-браслет допомагає краще спати

Насколько переоценены фитнес-браслеты. Фазы сна

Ще один маркетинговий хід, який можна поставити під сумнів. Так, можливо він зчитує ваше серцебиття і інші показники. Але коли це стало зручно спати з такою штуковиною на руці? Навпаки, він чіпляється за подушки ковдри. Хочеться скоріше позбутися і просто поспати, щоб не заважав.

Завжди на зв’язку

Насколько переоценены фитнес-браслеты. Насколько нужная постоянная связь

Так, це чудово. До пори до часу. Коли всі меседжі, дзвінки, чати гудуть на руці, починаєш втомлюватися. І не відключиш: переживаєш, що пропустиш щось дійсно цінне.

Популярні фітнес-браслети і точність вимірювання

Насколько переоценены фитнес-браслеты. Самые популярные и точные модели

Samsung Gear Fit 2. Дисплей, якість, читаність на сонці оцінені експертами як»дуже добре». Точність вимірювання кроків 99,5%. Є пульсометр, моніторинг сну, вібромотор. Додається змінний браслет. Водонепроникний корпус із захистом від бризок. Тримає заряд 4 дні, важить 30 гр.

Garmin Vivofit 3. Хороша якість читання, добре видно екран на сонці. Точність вимірювання кількості кроків 99,4%. Відображає кроки на дисплеї, відстань, є моніторинг сну. Водонепроникний корпус.

Xiaomi Mi Band 3. Монохромний OLED екран, хороша видимість, але погано відображається на сонці. Точність вимірювання кроків-99,3%. Відображаються кроки і відстань на екрані, є пульсометр, моніторинг сну, вібромотор, Водонепроникний корпус. Мідний браслет.

Huawei Honor Band. LED монохромний екран із задовільною якістю картинки, але погано видно на сонці. 99,6% — Точність вимірювання кроків. Є моніторинг, вібромотор, Водонепроникний корпус.

Fitbit Lonic — Тип дисплея кольоровий, хороша читаність і читаність екрану на сонці. Точність вимірювання кроків-99%. Відображаються кроки і відстань на екрані. Є GPS датчик, пульсометр, моніторинг сну, вібромотор. Корпус водонепроникний.

Фітнес-трекер, безумовно, штука зручна, але не варто до неї ставитися як до божества, що диктує стиль життя. Прислухайтеся до свого організму і купуйте гаджети під свої потреби. Не ми для гаджетів, а гаджети для нас!

Вибрати фітнес-браслети і порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia