Лайфхак: як підготувати сад до зими

Щоб отримати хороший урожай в наступному році, потрібно подбати про сад напередодні зими. Які лайфхаки допоможуть правильно підготувати сад до зимового періоду-читайте в нашому матеріалі.

& Nbsp;

Своєчасне цвітіння і утворення плодових бруньок на деревах в теплу пору року багато в чому залежить від підготовки дачної ділянки до зими. Мабуть, найбільш істотних трудовитрат напередодні холодів зажадає догляд за садом. Для успішного проведення комплексу робіт, варто заздалегідь запастися якісним садовим інструментом Juco .

Етапи підготовки саду до зими

Подготовка сада к зиме: нужные этапы Після збирання врожаю висадіть на грядках і навколо стовбурів доступні насіння сидератів (жито, гірчицю, фацелію). Ці культури здатні на тільки збагатити грунт азотом, але і відлякати личинки хруща. Через місяць, необхідно акуратно підрізати коріння рослин плоскорізом і залишити паростки на місці, а навесні перекопати під висадку культур.

Якщо ваша ділянка прикрашає газон, подбайте про благополучну зимівлю трави — внесіть фосфорно-калійні добрива пролонгованої дії, істотно підвищують стійкість трави до стресів і хвороб.

Період після опадання листя, до настання заморозків-найкращий час для проведення робіт в саду восени. Відмінно заточені, якісні Секатори, садові ножиці, сучкорізи не залишать задирок на гілках при осінній обрізку.

У цей період варто не тільки зайнятися формуванням оптимальної крони, а й ретельно оглянути кору дерев на предмет пошкоджень, опіків, хвороб і вчасно вжити заходів.

Обрізання садових рослин восени проводиться в основному для санітарних цілей. Видаляючи загущені крони дерев, засохлі і уражені хворобою гілки, ви сприяєте зміцненню здоров’я ваших плодових культур. Особливого догляду зажадають стовбури. Спеціальний склад для замазування тріщин — садовий вар, допоможе дереву впоратися із зимовим обмороженням пошкоджених ділянок кори, особливо з північного боку.

На заключному етапі підготовки дерев до зими, варто внести комплексні мінеральні суміші і добре полити водою пристовбурні кола перед приходом стійких морозів.

Читайте: Як вибрати садовий пилосос (повітродувку)

Чим краще обробити сад восени

Найбільш ефективні для осінньої обробки всього садово-городнього комплексу — мідний і залізний купорос або сечовина (карбамід). Дані препарати доступні за ціною, малотоксичні, легко розводяться до потрібної концентрації.

Подготовка сада к зиме: удобрения и защита Після обробки, в ході підготовки плодових дерев до зими, варто ретельно покрити стовбури захисною емульсією шаром не менше 3 мм.Бажано використовувати для цього готову садову побілку. Без подібної підготовки молодої яблуні до зими навряд чи можна розраховувати на відсутність шкідників і хороший урожай.

Читайте: Як вибрати садово-будівельну тачку

Підготовка квітника до зимівлі

Для своєчасного пробудження і пишного цвітіння на наступний рік, варто дотримати нескладні правила підготовки флоксів до зими:

  • До настання холодів варто підгодувати рослини калійними і фосфоровмісними добривами для садових квітів ;
  • Після відцвітання зрізати стебла на висоті не менше 10 см;
  • Замульчувати квіткову грядку кінським гноєм, звичайним торфом, перегноєм;
  • Не завадить покласти наверх ялиновий лапник, овочеву бадилля, сухе листя — будь-який додатковий шар повинен бути досить повітропроникним, щоб уникнути випрівання рослин під час зимівлі.

Як підготувати звичайні хризантеми, що ростуть у відкритому грунті, до зими в умовах клімату України, знає кожен досвідчений садівник. Після відцвітання яскравих і пишних квітів, варто обрізати стебла на висоту 15-25 см і прикрити їх хвоєю або стружкою. Це забезпечить захист рослинам від перших морозів до випадання снігу. З появою снігового покриву, варто накидати побільше снігу на квітник. Це захистить юну поросль від прийдешніх морозів.

Читайте: Як вибрати добрива для кімнатних рослин

Обробка смородини напередодні зими

Основні етапи підготовки смородини до зими полягають в наступному:

  • Обрізка хворих, сухих, деформованих гілок, укорочення молодих пагонів з одночасним проріджуванням.
  • Підживлення кущів калійно-фосфорними добривами, пташиним послідом.
  • Обробка надземної частини карбофосом і бордоською рідиною. Якщо кущі виглядають здоровими і не пошкодженими шкідниками, можна обійтися без хімікатів — досить внести базовий набір добрив.
  • Після збирання бур’янів, злегка розпушити грунт навколо куща, замульчируйте щільним шаром підручних матеріалів. Якщо очікується істотне похолодання, можна злегка стягнути гілки шпагатом і обернути агроволокном.

Вибрати все необхідне для догляду за садом, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia