Лайфхак: як виростити розсаду

Керівництво початківця дачника: виростимо ваші перші помідори разом.

Тара для розсади

Руководство по выращиванию рассады.

Визначитеся з ємностями. Якщо в планах пікірування, краще сіяти насіння за видами і сортами. Якщо ні, можна вибрати одну загальну ємність.

 • Найзручніше купити спеціальні стаканчики під розсаду в магазині.
 • У продажу є торф’яні горщики, з яких розсаду не потрібно витягувати. Горщик садять прямо в землю. Він не шкодить екології: просто розкладається.
 • Торф’яні таблетки зручні для розсади, яку ви плануєте пікірувати. Чи не доведеться витрушувати сіянці з ємності. Просто присипати землею і закопати.
 • Підійдуть звичайні стаканчики з-під йогуртів і сметани. У днище зробіть отвори для дренажу — 4-5 штук по 5 мм.

Вибираємо і готуємо грунт

Руководство по выращиванию рассады. Выбираем грунт

Грунт для розсади різноманітний. У магазині ви зустрінете безліч назв. В цілому, його можна розділити на два види:

 • Універсальний, який умовно підходить для будь-яких видів рослин.
 • Спеціальний — підходить для певного виду культури. Наприклад, для огірків, помідор, перців.
 • Краще вибрати спеціальний грунт під ваші рослини. Кожна культура Індивідуальна: їй подавай певну кількість мікроелементів.

Яким повинен бути грунт?

 • Пухким. Якщо він жирний, збився як кому-справи не буде. Розсада любить ніжний і повітряний грунт.
 • Ніяких спор грибів, хвороботворних організмів, личинок і бур’янів. Така субстанція не підходить для розсади.
 • Родючість грунту. У ньому повинні бути мікроелементи. Були вони в грунті, або тільки на етикетці, ви зрозумієте по розсаді.
 • Кислотність. Повинна бути нейтральною і становити 6, 5 — 6, 7 pH.

Готуємо самі. Якщо ви хочете самостійно готувати грунт, найкраще підійде чорнозем і торф’яної грунт. Якраз торф зазвичай основа покупного грунту для розсади. Серед покупних найпопулярніший біогумус, який роблять з торфу, тирси, пташиного посліду. Він ефективніше перегною.

Найзручніший варіант самостійної суміші-кокосове волокно і біогумос. Волокно дає легкість і рихлість.

Готуємо насіння

Руководство по выращиванию рассады. Подготовка семян

Ідеально, якщо ваші насіння з власного городу або дісталися від сусідки баби наді. Покупні-це завжди атракціон. Буває, береш пакетик» помідори-велетні», а виростає черрі.

 • Власні насіння, що залишилися з минулого року, потрібно обробляти: витримувати в марганцівці. Якщо вони старі, спершу замочити їх на ніч у воді, а потім вже заливати марганцівкою. Покладіть зверху вату: так процес піде трохи швидше.
 • Магазинні насіння готувати не потрібно. Вони не зрадіють марганцівці. Часто вже покриті зверху захисною плівкою з поживною сумішшю.

Возимося з посадкою

Руководство по выращиванию рассады. Правила посадки семян

 • Насипте субстрат в стаканчики і злегка застосуєте пальцями. Грунт повинен зайняти 2/3 ємності.
 • Суху суміш потрібно зволожити: полити водою.
 • Насіння укладають у вологий грунт. Далі засипаємо землею на 2 см, утрамбовуємо і знову поливаємо. Грунт повинен бути вище насіння всього на пару сантиметрів. Вони не проб’ються через товстий шар.
 • Стакан вкутуємо, обмотуємо целофаном, щоб не дати випаруватися волозі.
 • Освітленість не має ніякого значення: до того, поки насіння не прокльовується, склянки можна ставити в будь-яке місце.
 • Відкриваємо плівку кожен день, перевіряючи наші сходи.
 • При появі перших паростків, відразу ж переставте стаканчики на освітлений підвіконня.

Догляд за розсадою

Руководство по выращиванию рассады. Как ухаживать по правилам

Маркування розсади. Відразу ж після посіву підпишіть на стаканчику назви і сорт. Потім не відрізните. Зробіть позначку незмивним фломастером. Так ви ніколи не переплутайте посадки, і зможете зрозуміти, який виробник пропонує якісне насіння .

Освітлення. Проклюнулися насіння хочуть 14-16 годин яскравого світла в день. Решту часу вони можуть спати. Тому використовуйте лампи для підсвічування. І перевертаєте контейнери з розсадою, щоб освітлення було рівномірним.

Температура. Насіння рекомендують пророщувати при температурі +20-25 градусів. А розсаду потрібно утримувати при температурі +15.+ 18 Градусів. Якщо температура нижче, то розсада росте повільніше. Але при цьому вона більш загартована і витривала: більше шансів вижити на полі.

Полив. Вода повинна бути кімнатної температури. Якщо розсада вже доросла, її краще поливати з піддону. Так коренева система буде швидше отримувати воду. Якщо в приміщенні прохолодно, частий полив не потрібно. Зі збільшенням тепла, швидше ростуть коріння, і розсаду потрібно поливати частіше. Обприскувати сіянці варто раз в день.

Добриво. Регулярні підгодівлі потрібно проводити, коли з’являється другий комплект листя. Зручно при пікіровці відразу ж змішати субстрат з гранулами добрива. Тоді можна забути про підгодівлі до висадки на поле. Як варіант, раз на тиждень використовувати рідкі добрива. Але не перестарайтеся, інакше розсада вийде худенькою і витягнутою в довжину. Підійдуть як мінеральні, так і органічні добрива.

Пікіруємо розсаду. Рослини, які ми садили для пікіровки, вимагають догляду. Тільки так коріння будуть розвиватися. Пікіруванням займаються через 2 тижні після появи перших листків. Для цього їх пересаджують в ємності більшого розміру. Просто виймають з Тари разом з грудкою землі.

Вирощуємо на підвіконні. Підвіконня повинен бути утепленим і хорошим освітленням. Не ставте розсаду на сторону, де мало сонця. К в пріоритеті-південна сторона. Зміцнілу розсаду потрібно потихеньку привчати до вулиці. Найкраще підійде засклений балкон. Виносьте її на 5-10 хвилин.

Вибрати насіння, підгодівлі, грунти і порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia