Тривожний чемоданчик автомобіліста

Досвідчені автомобілісти завжди укомплектовують автомобіль»на всі випадки життя». Що повинно бути в багажнику авто, щоб ніяка екстремальна ситуація в дорозі не зіпсувала подорож?

Обов’язковий набір

Перелік обов’язкових «комплектуючих» для легкових авто прописаний в правилах дорожнього руху (пункт 31.4.7 «Е»):

Аптечка медична автомобільна. Є два варіанти: взяти ДСТУ 3961-2000 і укомплектувати аптечку самому або ж купити вже готовий комплект. Вартість такого комплекту стартує від 80 грн.

Зверніть увагу, що згідно ПДР на аптечку повинні бути нанесені відомості про тип транспортного засобу, для якого вона призначена.

Знак аварійної зупинки або миготливий червоний ліхтар. Вартість знака стартує від 30 грн, за ліхтар-лампу доведеться викласти близько 250 грн. Виїжджаючи в Європу пам’ятайте, що Іспанія, Румунія і Туреччина вимагають наявність 2 знаків аварійної зупинки, які встановлюються ззаду і спереду автомобіля.

Вогнегасник. Автомобіль буквально начинений електрикою, маслом і паливом. Найбільш поширеними, безпечними і ефективними при використанні в авто є вогнегасники Порошкові (тип ОП).

Найдешевші моделі з масою речовини в 2 кг коштують від 200 грн.

Однак, як показує практика, навіть 4 кг для приборкання вогню буває недостатньо. Є можливість-беріть в дорогу хоча б 2 вогнегасника.

Три в одному. У продажу є готові набори автомобіліста. У деяких поєднані тільки три обов’язкових пункти, в інших є додаткові предмети. Ціна такого «асорті» — від 750 грн.

Крім перерахованої «обязаловки» не забудьте взяти в дорогу інші корисні і необхідні речі.

Механічні пристосування

Тревожный чемоданчик автомобилиста. Домкрат

Домкрат. З пробитим колесом не доїдеш навіть до СТО, тому домкрат обов’язковий. Звичайно ж, в комплекті з запасним колесом. Звичайний механічний домкрат можна купити за ціною від 200 грн.

Буксирувальний трос. Найкращим варіантом є трос, що витримує навантаження не менше 5 тонн. В даний час широко поширені стрічкові троси, ціни на які стартують від 110 грн. Але звичайний сталевий трос все-таки міцніше.

Буксирувальна петля. У багатьох сучасних легкових автомобілів вона знімна, тому не забудьте взяти її в дорогу.

Базовий набір інструментів:

  • Набір гайкових ключів (як мінімум ключ для зняття акумуляторних клем);
  • Балонний ключ;
  • Ключ для зняття свічок;
  • Викрутку (бажано хрестову і плоску);
  • Плоскогубці;
  • Набір головок для відкручування важкодоступних гайок.

Вартість такого набору складе 200-300 грн.

Насос. Ножний варіант дешевше, проте електричний (від прикурювача) зручніше і ефективніше.

Перший варіант коштує від 100 грн, другий — від 280 грн.

Світловідбиваючий жилет. У разі екстреної зупинки або поломки такий жилет забезпечить безпеку. У нічний час для інших водіїв ви будете видні на відстані мінімум 150 м, в денний — на всі 300 м.

Мінімальна вартість такого спецодягу копійчана — всього від 50 грн.

У більшості країн Європи він входить в обов’язкову комплектацію автомобіля.

Саперна або туристична лопатка. Раптом застрягнете в пісковику, бруду або снігу — лопата завжди стане в нагоді.

Ціна — від 90 грн і вище.

Хомути. Використовуючи пластикові або прогумовані Хомути можна тимчасово усунути текти з пошкоджених патрубків і шлангів.

Воронка (лійка). В екстрених випадках з її допомогою зручно долити бензин, масло і антифриз.

Робочі рукавички і ганчірки. Знадобляться для роботи з агресивними рідинами і очищення рук, інструментів і поверхонь від масла, бензину і т. Д.

«Електрика»

Тревожный чемоданчик автомобилиста. Прикуриватель -"крокодилы"

Провід для «прикурювання». Необхідність підзарядити акумулятор від іншого може виникнути в будь-який момент, особливо в холоди.

Вартість їх невелика — від 80 грн.

Запобіжники. Запасні запобіжники незамінні в дорозі. Без електрики автомобіль всього лише купа металу.

Набір універсальних запобіжників коштує від 25 грн, проте «рідні» краще.

Комплект свічок. Вийшла з ладу свічка-це нерівномірно працюючий і глухнучий двигун, а також збільшення витрати палива, яке просто не згорає в циліндрі.

Бажано возити з собою хоча б пару запасних свічок, аналогічних вже встановленим в двигуні.

Запасні лампочки. Щоб не створювати аварійну обстановку і щоб уникнути проблем з поліцією лампочки ближнього світла, габаритів, поворотників і стопів завжди повинні бути в запасі. А якщо ви зібралися в Європу, то наявність запасних лампочок обов’язково в Угорщині, Данії, Італії, Норвегії, Польщі, Сербії, Словаччини, Словенії, Хорватії, Чорногорії, Чехії та Естонії.

Ліхтарик. Дуже стане в нагоді під час непередбаченої зупинки вночі.

Витратні матеріали

Масло. Краще завжди мати з собою хоча б невеликий запас масла, ідентичного знаходиться в двигуні. Ця порада особливо актуальна для поїздок на далекі відстані на старих авто.

Антифриз. У разі пошкодження радіатора і протікання охолоджуючої рідини необхідний запас допоможе доїхати до СТО і не пошкодити двигун.

Вода / незамерзаюча рідина. Для поповнення бачка омивача візьміть з собою запас рідини об’ємом як мінімум 5 л. Від чистоти лобового і заднього скла залежить безпека руху, особливо в погану погоду.

Крім цього вода може стане в нагоді для безлічі інших цілей-від миття рук до очищення номерів від бруду.

Вибрати все необхідне в свій автомобіль, а також порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia