Hyundai зайняла майже три чверті світового ринку електромобілів на водневих елементах

15.12.2020 - Просмотров: 45

Електромобіль Mirai, що працює на водневих паливних елементах, в цьому році змінив кілька поколінь, тому Toyota Motor вважається одним з небагатьох радикальних прихильників просування цього виду транспорту. Тим цікавіше дізнатися, що Hyundai Motor вийшла на перше місце за кількістю проданих в цьому році "водневих автомобілів".

Початкове зображення: Hyundai Motor

Відповідна статистика SNE дослідження поділилося з ресурсом Business Korea. За підсумками дев’яти місяців поточного року в світі було продано 6664 автомобіля на водневих паливних елементах, з них 73,8% (4917 одиниць) припадає на Hyundai Motor. Корейський автовиробник збільшив обсяг продажів своєї моделі Nexo на 61,3% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Toyota змушена задовольнятися лише другим місцем – 11,5% ринку і 767 проданих автомобілів на водневих паливних елементах. Очікування зміни покоління Mirai було не єдиним фактором, через який продажі Toyota впали на 61,8%. Американський ринок, на якому продається більшість цих автомобілів, вже давно демонструє млявий попит через обмежувальні заходи, пов’язані з пандемією. Компанія Honda, що займає третє місце за перші дев’ять місяців Цього року, за звітний період продала тільки 187 автомобілів на водневих паливних елементах, що на 27,2% гірше результатів аналогічного періоду минулого року. В цілому, ринок автомобілів на водневих паливних елементах скоротився на 3,2% в порівнянні з минулим роком, причому основний внесок у цю тенденцію внесли старіючі моделі Toyota і Honda.

Тільки за третій квартал по всьому світу було продано 2594 автомобіля на водневих паливних елементах, що на 27,2% більше, ніж за той же квартал минулого року. Hyundai змогла збільшити продажі на 65,8% до 2036 автомобілів, а китайські виробники також продемонстрували хорошу динаміку зростання. У КНР автомобілі на водневих паливних елементах в даний час найбільш активно використовуються у вантажних і пасажирських перевезеннях. Зокрема, автобуси тут оснащені такими силовими агрегатами. Цікаво, що внутрішні плани Hyundai Motor передбачають збереження домінуючого положення на ринку автомобілів на водневих паливних елементах до кінця п’ятирічного періоду. З цією метою корейська компанія має намір розвивати інфраструктуру автозаправних станцій. Водень, що зберігається під високим тиском, використовується електростанцією для вироблення електроенергії, в той час як автомобіль виробляє тільки чисту воду у вигляді "відходів".