Ryzen 5000 дозволили AMD подвоїти присутність в ігрових ноутбуках, але з графікою справи не йдуть

22.01.2021 - Просмотров: 20

Компанія AMD пообіцяла, що в цьому році вона досягне вражаючих успіхів у виробництві ігрових ноутбуків, і поки, судячи з асортименту ігрових ноутбуків, доступних для замовлення або попереднього замовлення, ця тенденція дійсно свідчить багато про що.

Відеоблогер GizmoSlipTech склав список ігрових ноутбуків з педалями газу GeForce RTX 30-ї серії, які можна придбати або оформити попереднє замовлення. Станом на 15 Січня 28 з цих ноутбуків зібрані з процесорами Intel, а 13 – з процесорами AMD.

Тобто, у AMD досить солідна частка в 32% ігрових ноутбуків в порівнянні з 68% у Intel. У цей список не входять анонсовані, але поки не випущені моделі, такі як Lenovo Legion і Alienware m15 і m17, а також ASUS ROG Zephyrus G14, TUF 15 і TUF 17. Нагадаємо, що моделі Lenovo і ASUS побудовані на AMD Ryzen, а Alienware – на Intel Core. Якщо взяти до уваги ці моделі, то частка AMD складе 36% в порівнянні з 64% у Intel.

Частка процесорів AMD серед ігрових ноутбуків 2021 року (станом на 15 Січня)

Звичайно, Intel Core все ще домінує в моделях, але динаміка зрозуміла. В аналогічному відборі в 2020 році на частку Intel довелося 85% ноутбуків з ігровими відеокартами серії GeForce RTX 20 або GeForce GTX 16.

Подібний графік 2020

Ключовим досягненням AMD є поява ноутбуків, в яких Процесори використовуються в поєднанні з високоякісними відеокартами, такими як GeForce RTX 2070 або RTX 2080. За часів Ryzen 4000 найкращим, на що міг сподіватися AMD, була Графіка GeForce RTX 2060. AMD і виробники ноутбуків з цього приводу пояснили, що спочатку були обережні в своїх прогнозах і не очікували великого попиту на процесори AMD у флагманських ігрових ноутбуках.

Частка AMD в 2021 флагманських ігрових ноутбуках

Цього року, все стає краще для AMD. Вже дев’ять ноутбуків використовують Ryzen 5000 у комплекті з GeForce 3070 або GeForce 3080 (у порівнянні з нулем минулого року). І це тільки початок року-Можливо, 2021 дійсно стане зоряним часом AMD на ринку мобільних ігрових ПК.

У 2020 році процесорів AMD у флагманських ігрових ноутбуках просто не було

Звичайно, одна справа бачити анонсовані моделі, а зовсім інша – фактична кількість проданих систем. Але в той час як елітні ноутбуки з процесорами AMD продаються як гарячі пиріжки – пропозиція явно не встигає за попитом. Тому шанси на успіх дуже високі.

Акції виробників графічних педалей газу в ігрових ноутбуках

Але реальне домінування на ринку ігрових ноутбуків займає не Intel або AMD, а NVIDIA – міць останньої не розділена, тобто буквально на 100%. У минулому році AMD представила кілька мобільних відеокарт Radeon, але купити їх в справжньому ігровому ноутбуці неможливо. І зараз ситуація точно така ж. Але з появою RDNA 2 в 2021 році AMD може почати щось змінювати в цій області.