Виручка AMD в минулому році зростала переважно за рахунок кількості продукції, а не цін

31.01.2021 - Просмотров: 19

Річний звіт AMD за формою 10-К з’явився на сайті компанії тільки в кінці робочого тижня і містив додаткову інформацію про діяльність емітента в 2020 році. Якщо в попередні роки виручка AMD часто збільшувалася за рахунок збільшення середньої відпускної ціни комплектуючих, то в минулому році кількість відвантаженої продукції зросла на 37% в споживчому напрямку.

Джерело зображення: AMD

За підсумками 2020 року, згідно зі звітом, чиста виручка AMD в сегменті обчислювальної та графічної продукції зросла на 37% і склала $6,4 млрд.Обсяг поставок процесорів і графічних процесорів споживчого класу збільшився на ті ж 37 %, а середня відпускна ціна зросла всього на 2%. Графічні процесори зробили негативний вплив на ситуацію, так як через зміну поколінь їх середня ціна продажу навіть знизилася, що було компенсовано збільшенням середньої ціни процесорів. Клієнти стали купувати більш дорогі моделі Ryzen.

Треба сказати, що в попередні роки такої динаміки не було притаманне. Так, у 2019 році зростання чистої виручки на 14% супроводжувалося збільшенням середньої ціни реалізації на 22%, а кількісні показники обсягів поставок збільшилися тільки на 4 %. Навіть тоді графіка зіпсувала звітність AMD, але процесори Ryzen швидко збільшили середню ціну продажу.

У 2018 році чиста виручка підрозділу зросла на 39%, обсяг поставок продукції-на 17%, а середня ціна реалізації-на 15 %. AMD пов’язала обидва фактори зі зростанням обсягів поставок процесорів Ryzen і їх середньою ціною. Виходить, що в 2020 році популярність процесорів споживчого класу AMD продовжувала зростати, але середня відпускна ціна трохи зросла. Деякі аналітики були розчаровані зростанням прибутковості AMD, так як виручка росла більш швидкими темпами, але пропорційної зміни маржі прибутку не відбулося. Частково це пов’язано з розширенням виробництва компонентів для ігрових консолей, які не так просто виробляти, а пандемія також сприяла несподіваним витратам.