AMD згадала про Project Quantum-компактну, але потужну ігрову систему з двома GPU

Ще в 2015 році AMD загорілася амбітною ідеєю: створити компактну ігрову систему Project Quantum з двома графічними процесорами і складною системою рідинного охолодження. Спочатку конструкція була спрощена, а потім пішла в довгу коробку. Надія на відродження проекту з’явилася тепер, коли зображення шасі системи з’явилися в останній патентній заявці AMD.

Джерело зображення: Diit.Cz

П’ять років тому компанія AMD вирішила дочекатися виходу більш продуктивних компонентів для Project Quantum, в той час як в більш ранніх прототипах використовувалися процесор Intel Core i7-4790K і материнська плата ASRock Z97E-ITX/AC. Замість двох графічних процесорів тільки один з них був розміщений в компактному корпусі, а компоненти з рідинним охолодженням довелося перемістити в окремий корпус (див.Малюнок вище).

Джерело зображення: Diit.Cz

Якщо подивитися на картинку на задній панелі ранніх прототипів, то можна знайти підходящий варіант для підключення рідинного охолодження. У патентній заявці від 15 вересня цього року компанія AMD наводить ілюстрацію з дивним роз’ємом живлення з десятьма контактами в цьому місці. Мабуть, необхідно підключити зовнішнє джерело живлення. Дійсно"теремок" з самого початку був не дуже великим, і з точки зору компонування довелося б виймати з корпусу ті чи інші елементи. З іншого боку, таке рішення дозволяє розраховувати, що всередині ігрової системи будуть прописані досить продуктивні компоненти, якщо їм знадобиться зовнішній блок живлення з таким серйозним роз’ємом.

Джерело зображення: USPTO, AMD

Крім розеток для підключення антен бездротових адаптерів, на задній панелі видно пристойну кількість портів для підключення моніторів. До одного DVI додаються як мінімум три порти HDMI і чотири виходи DisplayPort, причому майже половина з них реалізована материнською платою. Це може свідчити про відсутність необхідності використання дискретної відеокарти в складі системи: в початкових конфігураціях гібридний процесор з вбудованою графікою впорається зі своїми обов’язками. Чи буде проект розвиватися на новому етапі поки складно стверджувати, але наявність заявки на патент AMD говорить про роботу зі створення ігрової системи в звичному випадку незвичайної форми.

Загрузка ...
PriceMedia