Головний конкурент Intel став ще сильнішим: AMD купує Xilinx

Американський виробник чіпів AMD і Xilinx уклали угоду: AMD купить конкурента за 35 млрд.Доларів, повідомили в компанії. Ми розповімо, як угода вплине на майбутнє галузі.

Що сталося?

AMD погодився купити свого конкурента Xilinx, одного з найбільших виробників програмованих чіпів. Сума угоди, яка буде повністю оплачена акціями компанії в драмовому еквіваленті, складе 35 млрд.Доларів.

Компанія вважає, що об’єднання допоможе отримати вигоду в найбільш важливих сегментах індустрії — ігрової та комп’ютерної індустрії, автомобільної, промислової, аерокосмічної та оборонної.

Ця угода буде однією з найбільших в галузі, вважає The New York Times.

Хто ці компанії?

Є виробником електроніки інтегральних мікросхем. Є одним з найбільших виробників * центральних процесорів*, * графічних процесорів* і * адаптерів, а також * материнських плат* і * чіпсетів* для них.

З 2009 року компанія не має власного виробництва мікроелектроніки і розміщує замовлення на потужності інших компаній. В якості постійного партнера-виробника AMD використовує GlobalFoundries для виробництва власних чіпів.

Це американський розробник і виробник інтегральних схем програмованої логіки (FPGA). Заснована в 1984 році, компанія в 2006/2007 фінансовому році досягла обороту в 1,84 мільярда доларів з чистим прибутком 350 мільйонів доларів. Частка Xilinx на світовому ринку ПЛІС, за даними самої компанії, склала 51%.

Перша в галузі платформа адаптивного комп’ютерного прискорення ACAP ( Adaptive Computing Acceleration Platform) — Xilinx VERSAL:

Що за угода?

Згідно з умовами договору, акціонери Xilinx отримають 1,7234 драмів акцій за кожен папір компанії. В результаті операції, драмовим акціонерам буде належати приблизно 74% акцій об’єднаної компанії, а акціонерам Xilinx — 26%.

Об’єднану компанію очолить генеральний директор драмівської компанії Ліза Су, а президентом стане генеральний директор Xilinx Віктор Пан. Він відповідатиме за стратегічний розвиток бізнесу. Крім того, два директори Xilinx увійдуть до Ради директорів AMD.

Всього в об’єднаній компанії буде 13 тисяч інженерів, а Xilinx стане окремим підрозділом, який очолить нинішній генеральний директор Віктор Пенг.

Відзначимо, що угода AMD і Xilinx є однією з найбільших в області напівпровідникових компонентів, в якій останнім часом спостерігається стрімка консолідація.

Угода вже підписана?

Поки немає. Продаж Xilinx компанії AMD відбудеться тільки після схвалення акціонерами і регулюючими органами. Драм очікує, що угода буде закрита до кінця 2021 року. До цього часу компанії будуть існувати незалежно один від одного. Через 18 місяців після закриття угоди, драм досягне операційної ефективності в $300 млн.

Початок переговорів було оголошено на початку жовтня. Тоді ж ЗМІ відзначили, що драм вирішив вийти на ринок FPGA, програмований користувачами клапанних матриць. Xilinx є винахідником ППВМ (програмованих Користувачем засувок) і одним з найбільших конкурентів Intel в цій області.

Такі угоди:

Згадайте, що раніше існувала ще одна велика угода для процесорної індустрії: Нвідія сказала, що збирається купити Arm за 40 мільярдів доларів.

Глава компанії Nvidia, Дженсен Хуанг, сказав, що основною метою покупки ARM є інтеграція технології Nvidia в ARM.

Компанія збирається побудувати дослідницький центр технології ШІ, який буде використовувати її розробки в області безпілотних літальних апаратів, робототехніки, охорони здоров’я та інших областях. Для дослідницького центру Nvidia побудує суперкомп’ютер з ШІ на базі процесорів ARM.

Проте, Угоді можуть протистояти регулятори США, Китаю та Європи. Крім того, поглинання Arm може викликати невдоволення більшості виробників процесорів у світі через потенційні проблеми.

Раніше NVIDIA оголосила про покупку британського розробника мобільної чіпової архітектури ARM, а до цього придбала ізраїльську телекомунікаційну компанію Mellanox.

Який результат?

Очікується, що угода дозволить розширити лінійку продуктів AMD і освоїти нові напрямки. Наприклад, технології конкурента дозволять компанії AMD розвиватися на ринку нового покоління — 5G. Ці фактори зроблять AMD основним конкурентом Intel, особливо на ринку чіпів для великих ЦОД і хмарних центрів.

Наприкінці угоди AMD отримає практично повний портфель обчислювального обладнання. Крім ліцензованих процесорів x86 і Arm, графічних процесорів, скалярних обчислень на базі GPU, частково настроюються SoC, малопотужних процесорів, в нього увійде лінійка FPGAВ результаті можна простежити жорстку тенденцію до придбання одних великих компаній іншими. За цим процесом слідує жорстка монополізація IT-сектора, який в останні десятиліття активно розвивається. Регулятори США намагаються контролювати цей процес за допомогою антимонопольних процедур: довівши свій шкідливий вплив, держава має право розділити ІТ-гігантів. Зокрема, Microsoft одного разу програла антимонопольний позов.

У 2019 році Білл Гейтс визнав, що позов серйозно вплинув на роботу корпорації. В результаті компанія програла Apple і Google на ринку смартфонів. Через той же позов Гейтс пішов у відставку з посади генерального директора в 2000 році і займався благодійністю. З тієї ж причини Microsoft втратила частину інтернет-ринку, включаючи рекламу та пошук.

Читайте також:

Завершилася щорічна місія в Арктику, і дані розчаровують. Що чекає людство?

Астрономи знайшли зірку, пульсуючу тільки з одного боку

Подивіться на найближчі знімки поверхні Сонця

Загрузка ...
PriceMedia