Intel Core i9-11900 зі зниженою частотою майже наздогнав Core i9-9900K в тестах Cinebench

За останніми чутками, Intel представить в січні на виставці CES 2021 нові споживчі Процесори 11-го покоління Rocket Lake-S, а також нові чіпсети 500-ої серії. У той же час Материнські плати на основі нової системної логіки надійдуть у продаж раніше процесорів. Останнім доведеться почекати до березня. Тому одна з основних особливостей нової платформи-підтримка інтерфейсу PCIe 4.0-Буде фактично марна до тих пір, поки не будуть випущені нові чіпи.

Тим часом деяким азіатським техноблогерам якимось чином вдалося дістати інженерні зразки нової Rocket Lake-S і провести з ними серію тестів. За даними VideoCardz , більшість чіпів — це моделі Intel Core i9-11900 (кодове ім’я QV1J) без розблокованого множника. Джерело пояснює, що всі доступні на даний момент чіпи штучно знизили діапазон тактової частоти або навіть відключили автоматичний розгін. Більш того, перевірити продуктивність нової інтегрованої графіки Intel Xe, яка є частиною чіпів, не представляється можливим, так як для неї немає відповідного драйвера.

Вбудована графіка Intel Xe (Gen12) на процесорі Rocket Lake-S

Китайський оглядач від Bilibili отримав в руки зразок Intel Core i9-11900 з базовою частотою 1,8 ГГц, здатний автоматично розганятися до 3,8 ГГц на всіх ядрах, а також до 4,4 ГГц в Turbo Boost Max 3. 0 Або Thermal Velocity Boost (залежно від того, яка технологія активована в інженерному зразку). Згідно з джерелом, кінцева версія мікросхеми зможе запропонувати приблизно на 25% більш високі швидкості, тому результати випробувань, наведені нижче, не відображають реальні характеристики кінцевого продукту. Цікаво, що китайському блогеру також вдалося отримати материнську плату на базі ще неоголошеного чіпсета Intel B560. Офіційно ніхто з виробників плат ще не говорив про майбутні анонси, але зазвичай рецензенти отримують нові продукти за кілька тижнів до їх випуску на ринок. Китайський блогер зазначив, що BIOS плати, яка взяла участь у тестуванні, на даний момент не підтримує PCIe 4.0. Нагадаємо, що процесори Rocket Lake-S використовують архітектуру Cypress Cove, яка по суті є"переінтерпретацією & quot; мобільних чіпів Ice Lake. Різниця полягає в тому, що останні засновані на 10нм процесної технології, в той час як процесори Intel 11-го покоління для настільних ПК будуть використовувати 14нм процесну технологію. Очікується, що нові процесори будуть підтримувати AVX512 (AVX3) і SHA, а також подвоять обсяг кеш-пам’яті Layer 2 в порівнянні з чіпами 10-го покоління. Вищезгаданий інженерний зразок Intel Core i9-11900 був протестований в синтетичних тестах Cinebench R15 і R20:

У поточному стані його продуктивність в залежності від навантаження порівнянна з моделлю Core i7-10700, але фінальна версія мікросхеми повинна працювати значно краще.

Порівняння продуктивності в Cinebench R15

Порівняння продуктивності в Cinebench R20

Китайський блогер також перевірив рівень енергоспоживання в тестах AIDA за допомогою інструкцій AVX512 і AVX2. Його діапазон становив від 123 до 161 Вт.

При цьому оглядач зазначив, що відповідно до BIOS материнської плати споживання енергії PL1 (номінальне) і PL2 (максимальне) становить 65 і 224 Вт відповідно.

Загрузка ...
PriceMedia