Руслан ЖМАЧЕНКО: власники сайтів ніяк себе не проявляють, ми лише бачимо гонку на швидкість від маркетологів

Компанія Руслана Жмаченко продає роботів для дому. У його портфелі-офлайн-магазин з шоу-румом, а також 3 відомих онлай-проекту ( smartrobot.com.ua , irobot.kiev.ua , catgenie.com.ua ). В інтерв’ю Price MEDIA він розповів, як розвивається ця ніша, пояснив, чому не вірить в SEO (і які канали просування краще), дав пораду, які відносини потрібно будувати між власником і співробітниками, поділився досвідом — скільки людина працює в команді, і які KPI. Також Руслан сформулював ключову проблему українського e-commerce-ринку.

«Роботів повертають тільки після Нового року»

— 5-6 Років тому український ринок складався тільки з роботів-пилососів. Зараз функціонал істотно виріс. Є моделі для чищення басейнів, вже не потрібно спускати воду або викликати майстра — апарат очистить стінки до ватерлінії, а також відфільтрує воду. Плюс роботи для миття вікон-дуже цікаві екземпляри, — починає експертизу ніші Руслан Жмаченко .

— Я можу не переживати, що проданий тобою робот не впаде комусь на голову з мого 27-го поверху?

— Ну що ти! Апарат прилипає до вікна вакуумною тягою. Наприклад, у мийників вікон HoBot є н есколько систем захисту, а в крайньому випадку, якщо з ладу вийшла вся електроніка, рятує трос-страховка. За 4 роки продажів ми зафіксували один випадок збою електросистеми, але спрацював трос-страховка.

— І ще ти продаєш автоматичні туалети для вихованців.

— Автоматичний туалет для котів CatGenie — диво техніки, яке позбавляє господарів тварини від будь — яких проблем-досить підключити горщик до сливу і подачі води за принципом пральної машини.

— Скільки автоматичних туалетів для котів продано за останній рік?

— Десятки. Безумовно, поки ринок невеликий. Не в останню чергу через дорожнечу продукту . Ціни на CatGenie починаються від 14 970 грн за базову комплектацію.

— Твій продукт-виключно роботи для дому?

— Так, свідомо не займаюся промисловими зразками, адже В2В — зовсім інша сфера. Ми і дистриб’ютори брендів, і дилери. В онлайні представлені декількома проектами — як мульти -, так і монобрендовими ( smartrobot.com.ua , irobot.kiev.ua , catgenie.com.ua ).

— Наскільки складно продавати цей товар онлайн?

— Бізнес я починав з ідеї, що в Києві потрібна точка, де з роботами для будинку можна ознайомитися і випробувати. Перший магазинчик був відкритий в DreamTown 6 років тому. Зараз не уявляю, що б ми робили без офлайн-представництва, адже ця продукція краще продається Наживо. По — перше, ціна досить висока- непогана модель робота — пилососа iRobot коштує близько 8 000 грн, топові продукти-до 22 000 грн. По-друге, присутня недовіра до такого роду технологій.

До слова, друге для нашого бізнесу місто після столиці-Одеса. Знову-таки, завдяки присутності офлайн-партнерів.

— Хто купує роботів?

— Чоловіки і жінки — 50 на 50. Часто-сім’ями. Всіх турбує, як пилосос прибирає в кутах, адже багато моделей круглі ( посміхається ). Плюс людям не зовсім зрозуміла система навігації. Там працюють десятки датчиків, які визначають геометрію, площу, дверні прорізи, сходинки і т.Д. Ось це все і доводиться демонструвати в шоу-румі.

— Товар повертають?

— До 2%, залежить від сезону. У новорічний період, коли люди отримують робота в подарунок, можуть повернути. Ймовірно, не розуміють до кінця крутість цієї штуковини.

Ну і нехай, ми не вважаємо це проблемою.

Читайте також:

https://blog.price.ua/news/ya-gluboko-podavlen-chelovek-sozdavshiy-vsemirnuyu-set-planiruet-vernut-ee-k-istokam/

&Nbsp;

» Клієнт правий не завжди»

— На що зроблена основна ставка в просуванні?

— Велосипед ми не винаходимо: контекстна реклама. Другий за важливістю канал залучення трафіку-пошукова видача, третій (невеликий сегмент) — прайс-агрегатори, маркетплейси і т. Д.

Якщо говорити про обсяг, то контекстна реклама працює найкраще, а найприйнятнішу ціну залучення клієнта дають маркетплейси.

Але ціна залежить від бренду. Середнім значенням оперувати абсолютно некоректно. Є бренди з низькою конкуренцією, коли достатньо витратити 50 грн при середньому чеку в 5-10 тис. Грн. Однак за деякими брендами ми витрачаємо і до 500 грн. А, припустимо, на моделі марки CatGenie рекламний бюджет може досягати 1 000-1 500 грн.

Наскільки ефективні маркетплейси?

— Потрібно пояснити логіку роботи з маркетплейсами. Це схема співпраці з великими онлайн-майданчиками ( rozetka.ua , allo.ua , bigl.ua , amazon.com ), коли будь-який партнер-продавець товарів виставляє на продаж свої товарні позиції. При цьому обслуговування клієнта, доставку, прийом оплати партнер-продавець організовує повністю самостійно і від свого імені. Онлайн-майданчик отримує за це 10-15% від продажів. Чесно кажучи, Я був головним скептиком маркетплейсів, але це спрацювало. Близько півроку тому ми виставили деякі свої товари на розетці. Як я сказав, результат перевершив мої очікування . Також ми почали співпрацю з Алло — теж спрацювало, але не так потужно.

Ще співпрацюємо з Приватмаркетом, але це не зовсім маркетплейс. Його ми більше використовуємо для того, щоб продавати роботів через систему оплати частинами.

Руслан Жмаченко в робочій обстановці.

— Скільки людей працює у вашій компанії?

Ми маленькі, але дуже ефективні — всього 4 співробітника full time і 3-4 фрілансера.

— Хто ці люди?

— Два засновники — я і мій партнер Олексій Дмитренко. Я більше займаюся операційною роботою, відповідаю за закупівлі. Олексій-маркетолог: все, що стосується залучення клієнтів, — його зона відповідальності.

Також в команді менеджер з продажу, якого ми намагаємося ізолювати від інших функцій, але не завжди це виходить, на жаль. Його KPI-це оборот загальний, оборот за категоріями, конверсія лідів в продажу.

Ще один постійний член команди — кур’єр. Плюс шукаємо «сайтовода» для підтримки всіх сайтів в актуальному стані: ціни, наявність товарів і т.Д.

Інші функції (копірайтер, дизайнер, SEO, PPC-фахівці), по суті, віддані на аутсорс.

— Ви займаєтеся Email-маркетингом?

— До кінця липня плануємо впровадити повноцінну CRM-систему. Зараз, на мій сором і ганьбу, використовуємо Exсel. Так що email-розсилка не системна, але регулярна. Вона дає хорошу конверсію при мінімальних витратах. Email-розсилка в нашому випадку добре працює для повторних продажів. Вартість залучення клієнта може бути копійчаною в буквальному сенсі цього слова.

— Чи ефективно вести соцмережі для такого вузькопрофільного продукту?

— Ми пробували і прийшли до висновку, що ні. Незабаром спробуємо знову: ну не може бути такого, щоб в цьому хайпі з Фейсбуком і Інстаграмом у всіх виходить, а у нас немає! Значить, ми допустили якісь помилки.

— Бізнес схильний до плинності кадрів?

— Вона мінімальна. У нас досить високі зарплати (платимо вище ринку), плюс кльова атмосфера — ми дружимо, спілкуємося, проводимо разом час.

— Як керівнику залишатися адекватним?

— Важлива повага до особистості. У нас немає Руслана Володимировича, звернень на «ви». Я можу легко піти в зал на спільне тренування з кур’єром.

— Якщо команда не виконує план, це ж впливає на настрій?
— безумовно. Але у нас немає поняття розмови на підвищених тонах. Розбір косяків і помилок відбувається в рамках адекватного діалогу дорослих людей.

— Ці погляди сформовані відвідуванням бізнес-тренінгів?

— В тому числі. Кричати на людину в будь-якому випадку неефективно. Якщо дійшло до цього, значить, вам просто не по дорозі.

У нашій команді органічним шляхом склалося так, що всі свої. Я задаю собі питання: «Якби мені знову довелося найняти цих людей на роботу, знаючи про них те, що знаю зараз, прийняв би я їх чи ні?». Відповідь ствердна, а він і є маркером того, що все ОК.

Читайте також:

https://blog.price.ua/biznes-novosti/v-pervuyu-ochered-uvolit-vseh-rukovoditeley/

— Ти вважаєш систему KPI ефективною?

— Ми ось тільки-тільки йдемо до неї. Я отримав знання, що це може бути ефективно, коли восени минулого року пройшов кур З «власник бізнесу 2.0 » У Кирила Куницького. Ви повинні були про нього чути — це крута Бізнес-школа.

— Який твій особистий KPI?

— Для мене особисто — виконання стратегічних планів. Для команди — задоволеність клієнтів. Вимірюємо кількістю позитивних і негативних відгуків. Якщо є негатив-де завгодно: на сайті, в соцмережах, маркетплейсах, по телефону — розбираємо. Але, чесно сказати, таких моментів у нас вкрай мало.

— Як реагуєте, якщо це сталося?

— В першу чергу намагаємося зрозуміти — це ми набокопорили або клієнт некоректно розуміє ситуацію. Погодься, неадекватів теж вистачає.

— Хіба клієнт правий не завжди?

— У нас немає такого правила. Дуже любимо своїх клієнтів, але іноді люди роблять спонтанні, емоційні покупки, а потім вирішують, що їм щось не підходить. І тут ми не застосовуємо правило «клієнт завжди правий», хоча йдемо назустріч.

Читайте також:

https://blog.price.ua/articles/biznes-otkazyivaetsya-ot-dlitelnyih-soveshhaniy-kak-vse-uspet-za-5-minut/

&Nbsp;

» Власнику бізнесу має бути щиро шкода клієнта.»

— Мій товариш з бізнес-досвідом вважає партнерство неефективним у довгостроковій перспективі.

— Це всього лише питання різних підходів. Я чітко розумію, що є люди, яким партнерство 100% підходить (мені, наприклад). Але є й ті, кому краще рухати бізнес поодинці.

Бізнес-партнери Олексій Дмитренко та Руслан Жмаченко.

— Кому?

— Залежить від особистісних якостей. Тут немає категорій прав/не прав.

Для мене основним аргументом на користь партнерства було те, що я можу виїхати і не переживати про бізнес. Мої стосунки з партнером проходили кілька етапів розвитку. Можу поділитися головним висновком: партнера потрібно вибирати, як дружину — ні більше, ні менше. Найменше відчуття, що людина не твій, не збігаються цінності, значить, не варто ризикувати.

Може трапиться різне, але я повністю довіряю Льоші, а він мені. У нас ніколи не було конфліктів, пов’язаних з фінансами, адже партнерські про тношенія набагато цінніше будь короткострокового прибутку.

— А якщо партнер перестає відповідати рівню компанії?

— Потрібно впливати: розмовляти, переконувати. Якщо не виходить, можна запропонувати усунути його від операційного впливу, переконавши людину, що своїми діями він приносить якусь шкоду. Зрозуміло, що для цього потрібна аргументація. Не претензія, не сварка, а рівна розмова двох рівних людей. Якщо і це не допомогло вирішити проблему, значить, потрібно домовлятися про вихід з бізнесу і прощатися.

— Ти плануєш ще один бізнес. Як це вплине на партнерські відносини?

— У нас була домовленість, що якщо хтось із партнерів відкриває бізнес на стороні, інший автоматично має право на частку. Складно оцінювати, наскільки це правильно, але таким чином ми два проекти вже відкрили.

— Ти говорив про високі відносини в команді, але зараз ми розкрили факт боязні передати відповідальність найманим співробітникам.

— А я не мав достатньо знань і досвіду, щоб довірити бізнес найманому співробітнику навіть на короткостроковий період. Поворот подій: Льошу призвали в армію на 6-й хвилі мобілізації, і він провів більше г ода в АТО. Весь цей час займався бізнесом я, а Льоша міг спокійно виконувати свій громадянський обов’язок. Ось де проявляється партнерство.

Ти ж розумієш, що, особливо на нашому етапі розвитку, віддати бізнес на півтора року менеджеру (навіть крутому) практично неможливо. Це і є аргумент» за » партнерство.

— Олексій півтора пробув в АТО, тим часом ти тренувався на бізнес-курсах. Зробив більший внесок у розвиток продукту. Конфлікт інтересів утворився?

— Ні, тому що існують чіткі домовленості щодо розподілу частки і прибутку. Ці домовленості є непорушними. Але ти маєш рацію — по його поверненню утворився якийсь » геп » між моїм розумінням бізнесу і його.

— Яким було рішення?

— Ми багато часу провели в бесідах, я намагався поділитися всіма знаннями, що отримав. Важливо було створити одне інформаційне поле, синхронізувати мислення. Пізніше, ми прийняли рішення повністю розділити обов’язки і сфери прийняття рішень, щоб не заважати один одному. Прийшло розуміння, що ми хочемо робити «крутий, технологічний бізнес». Як і у багатьох, на початкових етапах розвитку проекту було присутнє багато кустарщини: ми виконували величезну кількість різної роботи, не відриваючись від плинності, через що, по суті, не виконували функції власників бізнесу.

— А в чому вона полягає?

— Власник — Це не звання, нагорода, медалі або статус. Е то конкретні посадові обов’язки, які повністю відрізняються від управлінських. CEO — це по суті, операційний директор, який займається роботою тут і зараз. А власник формулює ключові поняття бізнес-моделі: «що є твоя бізнес-модель? Що є твій бізнес?». Це і є відповіддю на питання, чому споживачі виберуть твою компанію ія , а не когось іншого.

Фундаментальне питання, в яке зашиті аналіз і конкурентів, і цін, і обсягів ринку — буквально все, що може відбуватися. З цим розумінням тобі повинно бути щиро шкода клієнта, який купив продукт у конкурента. Адже у тебе і ціна краща, і якість обслуговування, а клієнт вибрав варіант гірше. Ну як же йому пояснити, що він помилився!?

— Більшість магазинів однотипні. Чи можна застосовувати цю логіку до всіх?

— Однотипність — це твоя проблема як власника. Ти повинен розуміти, чим твій бізнес унікальний. Ось ми розуміємо, що унікальні.

— Власники онлайн-магазинів не розуміють унікальності свого бізнесу?

— Я не готовий сказати за всіх, але в цілому (за відчуттями) — так. Ми бачимо гонку на швидкість: у кого трохи точніше рекламна кампанія, хто більше грошей в бюджет заклав, щоб бути вище в пошуковій видачі. Це боротьба не за продукт, тут немає розуміння, що з себе представляє бізнес, мова всього лише про його маркетингової складової. Хто швидший в рекламі, хто швидше відповів на дзвінок, хто краще натиснув на клієнта і т.Д. А Боротьба за сам продукт, за те, що іменується «Мій бізнес», практично не йде, тому що конкурентних переваг дуже мало, всі однакові, немає стимулу щось придумувати.

— Ти вважаєш, УТП є завжди?

— В цьому і функція власника бізнесу — шукати його. День і ніч, постійно думати про це, кудись їздити вчитися, дивитися, хто чим ще займається, фантазувати, вигадувати. Для цього потрібна колосальна енергія.

— Як ти розумієш свій продукт?

— Я теоретично сформулював ідеальну картину, яку хочу реалізувати. І моє завдання-планомірно усувати розрив між теорією і реальністю. Більшість наших конкурентів намагаються рабояк і інші в e-commerce. Тобто, ніякої унікальності, спроби маркетингової складової виривати клієнтів, штовхатися ліктями. Ми ж обрали шлях експертності.

Ось подзвони в будь-який спеціалізований (або неспеціалізований) магазин по нашій темі і постав питання про різницю між моделями. Тобі дадуть відповідь, як правило, щось дуже незрозуміле. Ми ж знаємо все.

(До слова, в Гіді покупця Price вийшла стаття з експертизою представника компанії Руслана Жмаченка. Запрошуємо магазини до співпраці. Для цього звертайтеся до відділу продажів. — Ргісе ).

Плюс у нас дійсно дуже широкий асортимент. 2017 Рік ми починали з трьома брендами, а зараз їх близько 20! Уяви, як складно зберігати якість експертизи, оперуючи такою кількістю товарів. Але ми не будемо обманювати клієнта з приводу якихось неіснуючих переваг на догоду прибутку.

У недалекому майбутньому плануємо запустити чат-бота, коли достатньо буде ввести вихідні дані і отримати потрібну консультацію. Вихідними даними можуть бути площа квартири, яке покриття, ЄС ть чи Домашня тварина, стиль життя і т. Д.

— Непоганий сервіс.

— Один із шляхів. Навіть якщо дивитися по науці про конкурентні стратегії (Портера, Трейсі-Вірсема), то одна з них — максимальне поглиблення в свій ринок. Ось ми хочемо стати експертами з роботів для дому.

— Хто твої конкуренти?

— З хороших — до десяти. Їх можна поділити на спеціалізовані магазини — монобрендові і мультибрендові, а також маркетплейси.

Читайте також:

https://blog.price.ua/articles/chas-rasplatyi-polzovatelskih-soglasheniy/

&Nbsp;

» Автоматизуватися краще гігантам, не нам»

— Що найбільше не подобається в українських проектах?

— Буває, відверто поганий дизайн, але в цілому я досить терпимо до оболонки. Мене більше пригнічує контакт з магазинами: всі недоліки видно в процесі спілкування. Скажуть, що відправлять завтра — і не зроблять цього. Дуже часто товарів немає в наявності, хоча на сайті це не вказано. Ще одна типова помилка-невірна ціна, що, вибачте, взагалі колгосп. Нехай змінюється курс валют, продавай «в мінус», але виконуй зобов’язання, зазначені на картці товару! Ми працюємо саме так.

— Мені здається, e-commerce змінюється на основі двох ключових трендів — автоматизація і спрощення супроводу продукту. Є шаблонізатори, на аутсорс віддаються роботи з SEO-оптимізації, e-mail-розсилок, SMM, PPC.

— Не готовий судити на рахунок всього ринку, але Автоматизація — це мегакруто там, де не шкодить якості обслуговування клієнта. Приклад з кошиком з оформленням замовлення. Твій сайт доставляє Новою поштою, а клієнт хоче скористатися InTime. Що йому робити — не зовсім зрозуміло. Так, процес замовлення автоматизований, але твій сервіс не відповідає очікуванням клієнта. Так що автоматизуючи, потрібно уважно розглядати всі можливі сценарії і чути клієнта.

— Повністю автоматизувати інтернет-магазин не можна?

— Можна, але потрібно чітко розуміти, що в такому випадку буде втрачена певна частка клієнтів, яким щось не підходить, з якими потрібно поговорити особисто. Такі люди є завжди.

«Алло», наприклад, у якого величезний оборот, може собі дозволити втратити клієнта в деяких випадках. А у нас середній чек становить 10 тис. Грн , так що ми не можемо цього дозволити.

— Великі магазини можуть дозволити собі автоматизувати всі процеси, а у вузькопрофільному і преміум-сегментах, однозначно, з клієнтами повинен вести комунікацію людина?

— Так.

Читайте також:

https://blog.price.ua/chto-novenkogo/zhizn-posle-shtrih-kodov-kakim-budet-skanirovanie-tovarov-i-lyudey/

«У мене нічого не купували перші два місяці»

— Чи дійсно точка входу на ринок стала складнішою? Раніше потрібно було в першу чергу правильно вибрати нішу, тоді як зараз креатором ідеї бути недостатньо — потрібно розбиратися в SEO, маркетингу і т. Д.

— Абсолютно ні! Адже нічого не змінилося, ключове — розбиратися в трендах. Колись люди зробили ставку на електронні сигарети і зараз отримують відмінний прибуток.

— Ключове завдання-зібрати команду?

— Ключових завдань багато. Команда-одна з них.

— Ти теж був у такій ситуації? Як починав бізнес ти?

— У мене вдома утворився 3-тижневий бардак. Якось хороший друг розповів, що є штуковина, яка сама прибирає, і я зрозумів: це рішення моєї проблеми. Цінник в $500 «кусав», я вирішив для початку подивитися на робота Наживо. Виявилося, в Києві не існувало тлумачного магазину, де можна подивитися роботи-пилососи. Це і було початком бізнесу. Той же друг припустив, що ця ніша може бути прибутковою і цікавою (спасибі, Вова!)

А тренди потрібно відчувати завжди. Їх багато, не всі робітники. Втім, я також зустрічав людей, які стартували зовсім не на тренд е, але б лагодаря енергії, силі, переконаності досягали успіху.

Мені здається, головне, щоб зі старту ідея була комусь цікава. Скажімо, вона підтверджується статистикою в Google Trends або супроводжується загальним хайпом. Втім, перша гіпотеза напевно в майбутньому буде зруйнована про реалії. Про маркетинг і стратегії написані талмуди, але. Потрібно бути морально готовим до того, що все, про чим ти нафантазував, швидше за все, розіб’ється.

З твоєю гіпотезою теж було подібне?

— В моєму магазині нічого не купували перші два місяці. Але ми не закрилися, хоч і були на межі. Батьки говорили — не займайся дурницями, йди на роботу (сміється).

Зараз я розумію, що на старті оч важливо робити все швидко. Придумав ідею-запустив Minimum Working Product. Далі показуємо ідею потенційним клієнтам, використовуючи соцмережі і AdWords. На першому етапі не потрібно лізти в SEO — цей інструмент дає результат мінімум через півроку, а може і не дати його взагалі. Займатися SEO-просуванням доцільно хіба що через рік, коли сайт вже проіндексований. Взагалі, вважаю, що зараз SEO вже не працює так, як раніше.

Так ось, свій сайт потрібно показати людям. Спочатку важливі не стільки продажу, скільки фідбек . По суті, хороший маркетолог-це математик, який оперує суто цифрами. Він висуває гіпотезу, кидає її в ринок, отримує фідбек, потім її допрацьовує, знову висуває гіпотезу і т.Д. Безперервний процес.

Після першої рекламної кампанії (це може бути місяць, два — все індивідуально) можна робити висновки, наскільки твоя гіпотеза вірна, що відбувається на ринку, наскільки ти можеш бути конкурентоспроможний.

І тільки після, познайомившись з ринком і конкурентами, сформувавши стартову бізнес-модель, можна вкладатися в крутий сайт і наймати людей.

&Nbsp;

» Вкладати краще в AdWords, ніж в SEO»

— У e-commerce хіба залишилися незаповнені ніші?

— Колосальна кількість. Я не вірю в розмови, мовляв, скрізь все схоплено.

— Майбутнє — це маркетплейси?

— Так продавай на маркетплейсах, в чому проблема!?

Я допускаю, що в майбутньому будемо кілька сильних маркетплейсів, але це не привід не починати бізнес зараз і тут.

І друге: я не вірю в кризу — ні в фінансовий, ні в політичний. Зростання нашого бізнесу від початку війни і до сьогодні дозволяє мені говорити, що в Україні все добре. Напевно, секрет в тому, що я не стежу за новинами.

Читайте також:

https://blog.price.ua/articles/strategiya-rabotyi-s-prays-agregatorami-chto-prodvigat-i-skolko-tratit/

— Швидше, ти говориш про Київ та Одесу.

— Нехай так.

— Чому ти не віриш в SEO?

— Не те щоб не вірю взагалі. Ефективність повернення інвестицій, влжених в SEO, досить низька. Гроші набагато ефективніше вкласти в AdWords. Ситуація кардинально змінилася, по суті, в останні кілька років: раніше ми могли з бюджетом в $50-100 за три місяці вийти в топ-3 видачі. А сьогодні ти в топ-3, завтра тебе там немає, і чому — невідомо.

— Гіганти можуть монополізувати 1-2 сторінки видачі Google?

— Я не глибокий експерт в оптимізації, тому відповісти складно. Але мені здається, що дрібні підприємці, як таргани — здатні проникати скрізь. Плюс, завжди будуть люди, які вміють займатися сірим, чорним SEO і т. Д.

— Чи боїшся ти глобальної конкуренції? Наприклад, зайде Amazon в Україну.

— А ми підемо за кордон (сміється). Бояться точно не варто, напевно, рано чи пізно це трапиться.

— Китайські товари дешевше твоїх роботів в рази.

— У нашому бізнесі добре працюють бренди, яких на Алібабі, по суті, не знайдеш і не купиш. Також важливо обслуговування: продукція складна, не ремонтується молотком і зубилом. А куплений на Алібабі робот не відремонтуєш просто так: у багатьох брендових центрів обслуговування вироблена політика, що вони не обслуговують продукцію, яку вони не продавав і.Навіть за гроші.

— В Україні можливе повторення російського варіанту, де Яндекс.Маркет = e-commerce? 1-2 Гіганта і все.

— Схоже на те. Але, знаєш, всі ці розмови про майбутнє. Пам’ятаєш, в» Чорному лебеді » Нассіма Талеба добре описано з приводу прогнозів: ми можемо будувати якісь плани, але якщо в цих планах є щось, на що не впливаємо або чого зовсім не знаємо, прогнозувати марно. Так що може бути, а може і ні.

Читайте також:

https://blog.price.ua/articles/7-predskazaniy-o-budushhem-na-rabotu-v-vr-ataka-hakerov-i-robotyi-vmesto-riteyla/

Спілкувався Ростислав БУНЯК.

Загрузка ...
PriceMedia