Алігатор з тенісного корту: історія бренду Lacoste

Одним з головних стимулів появи нових типів одягу є незручність Старої. Так недосконалість спортивної форми початку минулого століття стало причиною того, що один відомий тенісист розробив свій власний стиль. Але про все по порядку.

Виграшний програш

Аллигатор с теннисного корта: история бренда Lacoste

Своєю назвою і походженням бренд Лакост зобов’язаний знаменитому тенісистові 20 — х років минулого століття-Рене Лакосту. Восьмиразовий володар «Золотого шолома» був дуже незадоволений тенісною формою того часу, яка складалася з сорочки з довгим рукавом, брюк і пуловера. Така Уніформа сковувала рухи і заважала нормально грати (що, втім, не зупиняло Рене). Тому в 1926 році Лакост вийшов на корт в бавовняній сорочці-поло з коротким рукавом і піднятим коміром.

Такий одяг виявилася настільки зручніше старої форми, що приклад Рене незабаром пішли й інші тенісисти. Легка бавовна дозволяла тілу дихати в спеку, піднятий вертикально комір прикривав шию від сонця, а короткий рукав був у всіх відносинах краще довгого. Але це був тільки початок, сам бренд Lacoste з’явився роком пізніше-в 1927.

Історія виникнення бренду і символу Lacoste — маленького зеленого алігатора — більше схожа на анекдот. У 1927 році Рене Лакост брав участь у чемпіонаті Кубка Девіса і посперечався з капітаном збірної, що візьме перший приз, за що капітан купить йому валізу зі шкіри алігатора. Лакост програв, але за зухвалу поведінку на корті отримав від преси прізвисько «Алігатор», яке залишилося з тенісистом на багато років. Дізнавшись про це, друг лакости, Роберт Джонс, намалював для нього логотип у вигляді алігатора, який незабаром з’явився на всіх сорочках спортсмена.

Від спорту до бізнесу

Аллигатор с теннисного корта: история бренда Lacoste

Кар’єра лакости-тенісиста завершилася в 1933 році, тоді ж почалася кар’єра лакости-бізнесмена. Рене вирішив впритул зайнятися створенням одягу, заради чого об’єднався з відомим підприємцем Андре житло. Останній володів великою фабрикою з виробництва трикотажу, на базі якої була заснована фірма La Societe Chemise Lacoste. Першими моделями нового бренду були сорочки-поло для тенісистів і людей, що займаються вітрильним спортом. Зручний і стильний одяг користувався великою популярністю, що дозволило компанії швидко наростити обсяг продажів.

До слова, Лакост став першим брендом, який пришивав свій логотип не на внутрішню, а на зовнішню сторону одягу.

У 50-х роках компанія Рене лакости виходить на американський ринок і об’єднується з брендом Izod. Незабаром після злиття виходить перша колекція кольорових сорочок-поло, які частково лунають безкоштовно в якості реклами. Причому, одяг від компанії розсилалася не тільки рядовим тенісистам і яхтсменам, а й зіркам зі світу спорту, наприклад, в сорочці від Лакост хизувався Дуайт Ейзенхауер. Така реклама спрацювала, і рядові покупці, ніяк не пов’язані зі спортом, звернули увагу на продукцію бренду.

Паралельно з керівництвом компанією Рене Лакост продовжував змінювати світ тенісу. У 1960 році він отримав патент на спеціальні антивібраційні прокладки для ракеток, а в 1963 — на першу в світі сталеву тенісну ракетку. Саме цей винахід, який презентувався під назвою Т2000, повністю витіснив старомодні дерев’яні ракетки.

Спадкування, розширення та занепад

Аллигатор с теннисного корта: история бренда Lacoste

Рене Лаксот очолював компанію до 1963 року. Потім його місце зайняв син Бернар, і відразу ж після цього почалося активне розширення асортименту бренду. До спортивних поло додалася Взуття, Аксесуари, Окуляри, годинник і навіть парфуми.

Вісімдесяті роки минулого століття стали для Lacoste декадою розквіту. Одяг від бренду став символом високого статусу, його носили не тільки бізнесмени і спортсмени, але також студенти престижних американських коледжів. Що вийшов в 1984 році чоловічий парфум дозволив компанії Лакост закріпитися і в ніші парфумерії.

А ось наступне десятиліття виявилося для бренду набагато менш успішним. У гонитві за доступністю, бренд став мейнстрімом, а сорочки, які не так давно носила еліта, стали продаватися за копійки в мережевих супермаркетах. Через це почалися розбіжності між американською і французькою частинами керівництва компанії. Американці не бачили нічого поганого в популяризації бренду і його доступності, французи ж наполягали на тому, щоб знову зробити Lacoste одягом для забезпечених людей. У підсумку в 1993 році співпраця компаній Izod і Lacoste закінчилося.

Другий розквіт

Аллигатор с теннисного корта: история бренда Lacoste

Після розірвання контракту з Izod у Лакост почався глобальний перегляд діяльності. Були найняті нові дизайнери, які створили нові колекції одягу, відновила роботу лінія парфумерії, а магазини бренду з’явилися на центральних вулицях Нью-Йорка. Таким чином до початку 2000-х років бренд знову став елітним.

В рамках програми повернення колишньої слави компанія Лакост стала активно підтримувати тенісистів і гольфістів, а на посаду креативного директора найняли Крістофа Лемера, який раніше працював з такими титанами, як Ів Сент-Лорен. Крістоф привніс купу нових ідей в стилістику бренду, домігся показу колекцій від Lacoste на декількох тижнях моди, чим залучив до компанії молоду аудиторію.

У 2010 році Лемера змінив Феліпе баптиста. Саме під його керівництвом у Лакост відбулися найцікавіші кампанії та колаборації. Наприклад, в рамках співпраці з актрисою Леслі Манн вийшла колекція, що складається з одягу кричущо-рожевого кольору. А китайський художник Лі Сяофен вручну зробив поло Лаксот з порцеляни. Ще одним цікавим проектом стала колекція L!VE від художника Мікі Лідберга, сорочки з якої легко впізнаються за яскравими принтами з сюрреалістичними тваринами.

У 2012 році на честь свого 80-річчя бренд запустив ініціативу «Поло майбутнього». На офіційній сторінці компанії в Фейсбуці кожен міг запропонувати свою ідею щодо майбутнього стилю Лакост. Автор найоригінальнішої ідеї запрошувався для співпраці з брендом. Наступним кроком стала колекція Limited Edition Custom Polo Kits. Відмінною особливістю поло з цієї колекції було те, що на лицьовій стороні був тільки контур малюнка, а покупцеві пропонувалося розфарбувати одяг самостійно за допомогою входять в набір фарб і кистей. Пізніше ідею підхопили і інші бренди, і на ринку з’явилися різноманітні «футболки для розфарбовування».

У тому ж 2012 році Lacoste перестав бути сімейним брендом. В результаті розбіжностей між членами сім’ї Рене велика частина акцій компанії була продана фірмі Maus Brothers Holding. До листопада 2012 у цієї фірми у власності перебували 93% акцій, а це означає, що бренд повністю належав їй.

Компанія Лакост — це понад 1200 магазинів в 120 країнах. Це логотип, який дізнаються практично в будь-якій точці світу. А ще це без малого 90 років на ринку, визнання найширших соціальних верств суспільства і відмінна якість.

Вибрати якісний одяг зручно на Price.ua .

Кращі ціни на брендовий одяг на Price.ua

&Nbsp;

Автор: Євген Semar Новик

Загрузка ...
PriceMedia