Шоколад, що тане в роті: історія бренду Lindt

Зараз вже складно повірити в те, що ще пару сотень років тому шоколад був не повсюдно поширеним ласощами, а рідкісною дивиною. Більш того, смак шоколаду ще в позаминулому столітті істотно відрізнявся від того, що ми знаємо зараз. Біля витоків масового поширення шоколаду і формування його сучасного смаку стояв ряд брендів, і швейцарська компанія Lindt — одна з них.

Забудькуватий кондитер

Шоколад, тающий во рту: история бренда Lindt

У 1845 році в швейцарському Цюріху Давид Шпрюнглі-Шварц і його син Рудольф відкрили кондитерський магазин. Через пару років при магазині з’явилася невелика фабрика з виробництва шоколаду, який в той час був гірким і твердим, з пористою структурою. Але інших солодощів тоді не знали, тому продукція фабрики користувалася попитом виробництво розширювалося. Якісних змін у складі шоколаду не відбувалося рівно до того моменту, коли компанія Шпрюнглі-Шварца не об’єдналася з фабрикою якогось Рудольфа Ліндта.

Ліндт теж займався виготовленням шоколаду в Цюріху, але був скоріше винахідником, ніж бізнесменом. Саме він в 1879 році винайшов шоколад, який буквально танув у роті. Для цього була виготовлена оригінальний апарат, що перемішував какао-боби з цукром. Легенда про створення нового типу шоколаду свідчить, що одного разу Ліндт забув вимкнути цей апарат на вихідні, а в понеділок виявив, що на виході вийшла шоколадна маса абсолютно нового типу. Процес був названий коншированием і зараз використовується для приготування всього шоколаду в світі. Але широкій громадськості він був відкритий тільки в 1901 році.

Особливість коншірованія шоколаду полягала в тому, що під впливом високої температури і довгого перемішування маса какао обліплювала частинки цукру, а з підсумкового продукту зникла гіркота, без якої до винаходу Ліндта неможливо було уявити шоколад. Цікаво, що сам метод виготовлення став відомий широкій публіці через кілька років після винаходу, але нюанси створення самого ніжного шоколаду і його рецепт все ще залишаються надбанням одного лише бренду Lindt.

У 1899 році компанії Шпрюнглі і Ліндта об’єдналися, і новий бренд отримав назву Lindt&Sprungli. У тому ж році з’явилася фабрика в Кілшбере, в будівлі якої в наші дні знаходяться офіси компанії Ліндт.

Злети і падіння

Шоколад, тающий во рту: история бренда Lindt

У XX столітті бренд Lindt пережив кілька вдалих і не особливо вдалих періодів. На початку століття в Швейцарії і Європі в цілому виникла і бурхливо прогресувала мода на шоколад. Солодощі від Ліндт швидко стали продаватися не тільки на батьківщині, але і ще в 20 країн.

У 30-х роках у Швейцарії почався спад економіки, що не могло не відбитися на місцевих брендах. Друга світова війна ще більше погіршила становище, виникли перебої з поставками цукру і какао, бренд, як і багато інших, опинився під загрозою зникнення. На щастя, компанія Lindt змогла пережити важкі роки, і в другій половині 40-х років відновила експансію на міжнародний ринок.

З 1947 року бренд Lindt починає вести стратегію об’єднання і відкриття філій. З’явилися підприємства в Італії, Німеччині, Франції, були куплені три нових фабрики в рідній Швейцарії.

Поява Lindor та інші події

Шоколад, тающий во рту: история бренда Lindt

Найвідомішою продукцією бренду Ліндт досі є шоколадний батончик Ліндор. Ідея його створення виникла ще в 1949 році. Тоді ж з’явився рецепт ласощі: цукру, масло какао, сухе незбиране молоко, рослинні жири, какао-маса, екстракт ячмінного солоду, фундук, вершковий жир і лактоза. Цей склад залишається незмінним вже 70 років.

У 1986 році бренд Lindt став акціонерним товариством. Це означає, що акції компанії стали доступні кожному, а її міжнародне визнання істотно зросло. У наступному десятилітті у бренду з’явилася власна дистриб’юторська мережа в Австралії і США, відкрилося кілька десятків фірмових магазинів по всьому світу.

У 2009 році торгова марка серйозно постраждала від світової економічної кризи. Дійшло до того, що закрилося більше половини фірмових магазинів. За рік до цього помер власник фірми — Рудольф Шпрюнглі, а в 2012 — його вдова, до якої після смерті чоловіка перейшли права на компанію. На щастя, нове керівництво Ліндт зуміло вивести бренд з кризи.

Зараз солодощі від Lindt продаються в більш, ніж 100 країнах світу, на компанію трудяться тисячі осіб, а річний прибуток обчислюється мільярдами Швейцарських франків. У бренду навіть є свій музей в німецькому Кельні, де можна не тільки ознайомитися з багатою історією компанії, але і замовити виготовлення іменної шоколадки за власним рецептом. Шоколад цієї марки знають і люблять по всьому світу, асортимент продукції постійно розширюється. До речі, про асортимент.

Продукція Lindt

Шоколад, тающий во рту: история бренда Lindt

Основна лінія продукції Ліндт-це шоколадні плитки з серії Excellence. Тут можна зустріти і гіркий шоколад з 99% вмістом какао, і плитки з добавками горіхів і ароматизаторів, і навіть шоколад з морською сіллю і перцем чилі. Особливо цінують такі плитки любителі класичного гіркого шоколаду. До слова, какао-боби для виробництва солодощів вирощуються на власних плантаціях компанії, завдяки чому Ліндт вважається підприємством повного циклу.

Молочний шоколад у Ліндт є тільки у вигляді цукерок. Він дуже м’який і ніжний, всередині часто ховається кремова начинка, шматочки горіхів або кокосова стружка. Цукерки продаються під брендом Lindt de Lindor, а в одній коробці можна знайти відразу кілька різновидів, що точно припаде до смаку тим, хто хоче спробувати кілька варіантів цукерок за один раз.

Подбали кондитери бренду і про найменших ласунів. Спеціально для них випускаються Цукерки у вигляді шоколадного ведмедика, загорнутого в золоту фольгу.

Шоколад Lindt люблять дорослі і діти в усьому світі. Він характеризується відмінним смаком, високою якістю і при цьому доступною ціною, що робить його популярність ще більше. Кожного разу, коли ви пробуєте шоколад від бренду, майте на увазі, що ви їсте шоколад з більш ніж віковою історією.

Кращі ціни на Шоколад на Price.ua

&Nbsp;

Автор: Євген Semar Новик

&Nbsp;

Загрузка ...
PriceMedia