Зроблено у Львові: історія бренду Світоч

Шоколад Світоч — одна з найвідоміших марок шоколаду в Україні, що користується народною любов’ю. А почалася історія цього бренду дуже давно, більше ста років тому.

Шоколадна столиця Європи

Сделано во Львове: история бренда Свиточ

У 1882 році у Львові відкрилася конфітюрня, в якій виготовлялися солодощі за польськими рецептами. Відкрив її знаменитий Європейський кондитер Маурісій Брандштандтер, і через кілька років Львів став однією зі столиць Європейського шоколаду поряд з Берном в Швейцарії.

Вже за радянських часів на базі цієї конфітюрні з трьох кондитерських фабрик — Чортківської, Більшовик та імені Кірова — створюється кондитерський завод Червона троянда. А через три місяці завод перейменували на Світоч. У 60-х роках назва шоколаду стає синонімом якості для всього Радянського Союзу.

У 80-х роках вже XX століття фабрика Світоч виробляла понад 300 найменувань солодощів, які в сумі становили близько 50 тонн. У центрі Львова Відкрився фірмовий магазин, скупитися в який приїжджали гості з усієї країни. Після розпаду СРСР бренд кілька років пробув у вільному плаванні, а в 1998 році його викупила корпорація Nestle.

Вихід на національний рівень

Сделано во Львове: история бренда Свиточ

У складі Нестле бренд Світоч пережив ряд істотних змін. Керівництво корпорації задалося метою зробити з регіональної торгової марки національну. У зв’язку з цим фабрику чекав глобальний ребрендинг, модернізація виробничих потужностей, зміна фірмового стилю.

Під крилом Nestle торгова марка Світоч буквально розцвіла. Істотно розширився асортимент виробленої продукції, бізнес почав виходити за межі країни. До 2004 року виробництво оптимізувалося під європейські стандарти, а вже в наступному році компанія почала виходити в стабільний плюс. Була проведена повна реконструкція старої фабрики, змінився слоган.

Зараз шоколад і кондитерські вироби торгової марки Світоч можна купити в будь — якому місті України і навіть за її межами-в сусідній Молдові. Продукція бренду користується великою популярністю і займає солідний сегмент українського ринку солодощів.

Продукція та особливості

Серед солодких продуктів, що випускаються фабрикою Світоч, є не тільки шоколадки. Це ще й цукерки і вафлі. Для виробництва останніх, до речі, використовується одна з найпотужніших печей в Європі, привезена до Львова з Німеччини.

З вафлями від Світоч пов’язаний цікавий казус. Найпопулярніший вид називається «Артек», і в рамках декомунізації його зібралися зняти з виробництва. Але народне обурення було таким великим, що вафлі «Артек» не тільки повернулися на прилавки, але і стали випускатися з новими смаками — полуничним, горіховим, шоколадним, малиновим і смаком пломбіру.

Вся сировина для солодощів Світоч проходить суворий контроль, високі вимоги пред’являються також до упаковки і асортименту. Контроль включає в себе навіть бактеріологічну перевірку складових. А деякі продукти бренду можна зустріти навіть в Бразилії, до таких відносяться батончики Lion.

Крім того, компанія дуже уважно підходить до підбору персоналу. На фабриці Світоч працюють справжні династії кондитерів, а новачки зобов’язані пройти рік стажування перш, ніж вважатися повноцінними членами команди.

Свято Шоколаду

За підтримки бренду Світоч з 2006 року у Львові щорічно проводиться свято шоколаду. У цей день шоколад буквально ллється рікою вулицями міста, фабрики презентують свої нові продукти, змагаються в мистецтві виготовлення шоколадних скульптур і влаштовують незабутні акції.

Цікаво, що 70% сировини для солодощів — Українського Виробництва. Кожен постачальник раз на рік зобов’язаний пройти аудит від Nestle, після чого співпраця з ним продовжується або, навпаки, згортається. В обмін на це перевірені постачальники отримують від корпорації допомогу за європейською програмою розвитку сільських господарств.

У 2009 році корпорація Nestle перенесла на Львівську фабрику Світоч виробництво знаменитої кави Нескафе 3 в 1, яку раніше робили в Китаї. У наступні роки асортимент продукції збільшувався на кілька найменувань на рік.

Зараз фабрика Світоч — це виробник шоколаду європейського рівня, дуже популярний на внутрішньому українському ринку. Якість продукції бренду відповідає найсучаснішим світовим стандартам, а смак радує покупців різного віку і соціальних статусів.

Кращі ціни на солодощі А Price.ua

Євген Semar Новик

Загрузка ...
PriceMedia