Знайомимося з брендом. Budweiser

Самий неоднозначний бренд, за який ведеться майже Столітня війна між чехами і американцями. Але це не завадило світлому табору вирватися у світові лідери.

Історія спірного бренду

Пивной бренд Budweiser : история успеха

Так вийшло, що Budweiser варять в США і Чехії дві різні компанії. І кожна з них заявляє про своє ексклюзивне право на торгову марку. Суди ведуться вже не один десяток років. Як так вийшло?

У 1857 році один американський бізнесмен викупив у США напівзруйновану пивоварню. Для налагодження виробництва було прийнято рішення відправитися в Чехію, на батьківщину пивоваріння: познайомитися з традиціями виробництва пива. Звідти ділки і прихопили рецепт пива. Успішно впровадили його у виробництво. Але зробили свою інтерпретацію: склад і смакові якості відрізнялися. Натомість назву залишили чеською: Budweiser. Якраз таке пиво варили в тому регіоні, де був запозичений досвід. Американське пиво стало популярним. Його стали пастеризувати і поширювати по всій території США.

Паралельно з цим в Чехії грунтується Чеський Акціонерний пивоварний завод. Перша пляшка пива була випущена в 1895 році, і вона також носила назву Budweiser. У той час ще не народився великий Гугл, який міг би підказати, які бренди вже існують. Чехи просто назвали пиво виходячи з традицій свого регіону. Адже перші згадки про Budweiser зустрічаються ще в 13 столітті. Тоді в околицях однойменного містечка дозволили продаж пива. Через 200 років в цьому місті з’явилася пивоварня, яка виробляла продукцію під цією назвою. Так що чехи в 19-му столітті продовжили пивоварну справу, скориставшись назвою, яке було на слуху.

Несподівано для себе, в середині 30-х років минулого століття, чехи зустріли в США «близнюка». Чеська компанія розширювала ринок збуту і виявила, що у американців є пиво з точно такою ж назвою! Почалися судові тяжби. Суперечки тривають і донині.

Як два бренди «уживаються»? Компанії продають своє пиво в країнах, де бренд вже розкручений іншою корпорацією, під іншою назвою. У США Чехія поставляє свою пиво під іншою торговою маркою. Американську версію Budweiser в європейських країнах ми знаємо під маркою Bud.

Американський Budweiser

Пивной бренд Budweiser : американская версия

Американський Budweiser — пиво низового бродіння, світлий лагер. Один з найпопулярніших в США. Бренд Budweiser входить в міжнародну пивоварну корпорацію Anheuser-Busch InBev, яка є одним з найбільших виробників пива в світі.

«Брати» і «сестри» цього бренду-Stella Artois, Corona, Castle, Beck’s, Leffe і Hoegaarden і ще з півтисячі торгових марок. Тільки в 2017 році корпорація випустила 60 млрд літрів пива під різними брендами.

Раніше Budweiser належав Anheuser-Busch, одному з лідерів пивного виробництва. У 2008 році Бельгійська корпорація InBev, яка випускає Beck’s і Stella Artois, викупила контрольний пакет акцій Anheuser-Busch. Так з’явився найбільший «пивний гравець».

Зараз «Американський» Budweiser-один з найбільш продаваних пивних брендів в світі, який входить в трійку лідерів найбільш дорогих торгових марок за версією журналу Businessweek. Він поступається тільки двом бренду: Coca-cola і Marlboro. Американська компанія спонсорує величезну кількість різних заходів. Близько 70% рекламного бюджету використовують на спортивні змагання. Так привчають-якщо дивишся матч, значить Budweiser.

Чехи ділять Budweiser між собою

История торговой марки Budweiser

Історія з американською компанією це ще не все. Самі чехи не можуть поділити між собою торгову марку. І на Budweiser претендують відразу дві компанії:

Хмільний напій виробляє держзавод Budějovický Budvar зі штаб-квартирою в Чеське-Будейовіце. Пивоварний завод з’явився в 1895 році. Він експортує продукцію більш ніж в 70 країн світу. Кілька разів отримував позначки» краще пиво Чехії», а також інші нагороди. Випускає світле, темне, класичне, міцне, нефільтроване пиво. Є особливе пиво, яке продовжує зріти прямо в пляшках. У нього додають порцію свіжого хмелю і дріжджовий культури для додаткової ферментації.

Чеський пивоварний завод Samson. Приватна компанія набагато менше, але її історія починається в 1795 році. На цій підставі, Samson сперечається зі своїми колегами по цеху, які стали випускати свій Budweiser пізніше, але з великим розмахом. Пивоварня навіть рекламує себе під слоганом»ми були тут раніше». Історія така, що Середньовічні ченці довгий час не мали права продавати своє пиво за межами регіону. Це було дозволено лише з 1850 року. Тому місцеве пиво носило назву регіону: Budweiser. Тому компанії претендують на історичну назву пива, яке колись випускали тутешній ченці.

У чому відмінність чеського і американського пива?

История торговой марки Budweiser: в чем разница американской и чешской версии

У чеського пиво має нотки кави і карамелі. Воно більш щільне по консистенції. Більше підходить для щільної вечері і вечірніх посиденьок. Американський варіант-більш легкий світлий лагер. Його активно просувають в маркетинговому плані. Це майже синонім гарного проведення часу.

Щоб зрозуміти відмінність, напевно, варто спробувати обидва варіанти. І вирішити, який з них для вас справжній Budweiser.

А вибрати пивні келихи і порівняти ціни зручно на Price.ua .

Загрузка ...
PriceMedia