“єПідтримка”-ТОП: дитячі книжки, які варто прочитати і дорослим

Ви коли-небудь перечитували книжки, з яким знайомі з дитинства? Досить дивні відчуття виникають, правда. Знайомі історії грають зовсім іншими барвами, несподівані відкриття суті оповідання та незвичайна глибина підтекстів. Навіть звичайні діалоги розкриваються в новому світлі, а казковий сюжет більше не являє собою набір чарів та помахів палички. Чим доросліше стає людина, тим глибше сприймається знайома історія та тим більше знаходиться відповідей на питання сьогодення.

Експерти Price.ua підібрали ТОП-11 дитячих книжок, які по-новому сприймаються дорослому читачеві. 

“Матильда”, Роальд Даль

“єПідтримка”: дитячі книжки, які варто прочитати і дорослим

Маленька героїня книжки Матильда – геній. Але її батьки цього не помічають, або не просто хочуть помічати, вважаючи свою доньку “буквально болячкою”. Дістається дівчинці і від шкільної директорки. Насправді ж, всі ці люди егоїстичні і ні про кого крім себе не хочуть думати.

Але, на щастя, Матильда знаходить друзів серед своїх однокласників. Вони готові захистити один одного від будь-яких негараздів. Також любов’ю до чудової дівчинки перейнялась і її вчителька. 

“Павутиння Шарлотти”, Елвін Брукс Уайт

“єПідтримка”: дитячі книжки, які варто прочитати і дорослим

Дівчинка на ім’я Ферн врятувала від загибелі порося Кузьму. Він і став головним героєм книжки. Але радість від спасіння швидко минула, адже, як тільки Кузьма потрапив на двір, решта травин почали його переконувати, що йому недовго залишилось. Тільки павучиха Шарлотта зглянулась над поросям. Вона придумала план, як змусити фермера залишити Кузьмі життя.

“Там, де живуть чудовиська”, Моріс Сендака

Книги для детей, которые увлекут и взрослых. “Там, где живут чудовища”, Морис Сендака

Хлопчик Макс грається вдома у костюмі вовка. Від дуже сильно бешкетує і мама робить йому зауваження. На що маленький розбишака відповідає: “Я тебе з’їм!”. За таку поведінку називає його чудовиськом і відправляє до своєї кімнати без вечері. 

У своїй кімнаті Макс фантазує, ніби то він вирушив у мандрівку до країни Чудовиськ.

Хоч вони і страшні, проте хлопчикові вдається з ними подружитись. Він з’ясував, що для цього йому потрібно не моргати, коли дивишся у їх великі жовті очі. Він влаштовує дикі танці, але після називає чудовиськ чудовиськами та їде. Але чудовиська полюбили Макса і кричать йому у слід: “Ми тебе з’їмо! Ми тебе так любимо!”

“Маленькі жінки”, Луїза Мей Олкотт

“єПідтримка”: дитячі книжки, які варто прочитати і дорослим

Четверо сестер сім’ї Марч такі різні, але всі дуже хороші. Дівчата опинились у непростій ситуації. Їхній батько відправився на війну і всі домашні клопоти та догляд за дітьми лягли на плечі матері. Але дівчата не журяться. Вони намагаються справлятись з усіма проблема разом, допомогати матері і дорослішати. Дуже чуйна історія.

“Щедре дерево”, Шел Сільверстайн

Книги для детей, которые увлекут и взрослых. “Щедрое дерево”, Шел Сильверстайн

Це історія про справжнє і щире кохання.

Один хлопчик кожного дня приходив на галявину, на якій росла яблуня. Хлопчикові вона була до вподоби, він лазив по її стовбуру, грав на її гілках та їв її плоди. Яблуня давала хлопчику все, що йому було потрібно. Але роки минали. Хлопчик ставав старшим і йому потрібно було все більше і більш: гроші, дім, човен. Але яблуня продовжувала давати хлопцеві все, що йому було необхідно, і так віддала всю себе, без залишку. Для неї було важливим лише одне: щоб він міг здійснити свої мрії та був щасливий. 

“35 кіло надії”, Анна Гавальда

Книги для детей, которые увлекут и взрослых. “35 кило надежды”, Анна Гавальда

Невелика книжка розповідає о великих проблемах маленької людини. Головний герой ненавидить школу. Його батькам приходиться досить важко, адже він геть некерований. 

Ця книга про сім’ю, підлітка та вибір життєвого шляху. А ще про мрії, які обов’язково повинні здійснюватись. 

“Кролик та мишка. Шкода у лісі”, Джуліан Гоф

Книги для детей, которые увлекут и взрослых. “Кролик и мишка. Вредина в лесу”, Джулиан Гоф

Так вийшло, що Мишка прокинулась посеред зими. Такого ще не було і вона зовсім не знала, чим їй тепер займатись. Можливо зліпити сніговика? А Кролик вважає, що він впорається із цим набагато краще ніж Мишка. Проте чи варто про це сперечатися, коли на шляху зустрічається Вовк, та ще й голодний. 

Ця книга про те , що не всі простачки глупі. Можливо, варто придивитись до когось покраще.

“Міст в Терабітію”, Кетрін Патерсон

“єПідтримка”: дитячі книжки, які варто прочитати і дорослим

Джесс Аарон зростає у бідній сім’ї, де його ніхто не розуміє. Окрім молодшої сестри, але і вна не може рахуватись за справжнього друга, тому що маленька. Над Джессом знущаються у школі, батьки працюють допізна, тому хлопчикові зовсім немає в кого просити про допомогу. Єдина його втіха – малювання. 

Але все змінюється, коли по сусідству з хлопчиком оселяється родина з донькою його віку, Леслі. Вони дуже полюбляють грати у лісі в чарівну країну Терабітію. Тут їм комфортно, це їх світ. Але він такий крихкий… 

“Жителі пагорбів”, Річард Адамс

Книги для детей, которые увлекут и взрослых. “Обитатели холмов”, Ричард Адамс

Що може бути миліше за книжку про кроликів. Але у кроликів може бути своє, серйозне життя. Це народ, у якого своя історія, мова і навіть філософія. Та і проблеми у пухнастиків зовсім не дитячі: вони борються з диктатурою, міграцією, приймають складні рішення. 

“Кораліна”, Ніл Гейман

“єПідтримка”: дитячі книжки, які варто прочитати і дорослим

Кароліні здається, що нікому немає діла до неї, їй відверто нудно. Але раптом вона виявляє у своїй кімнаті двері, за яким знаходиться Інші Мама і Тато. Вони готові приділяти Кароліні багато уваги, вони говорять, що люблять її. Ось тільки щось тут не так. Ці Інші Мама і Тато жахливі, і в них замість очей гудзики…

“Країна мумі-тролів”, Туве Янссон

Цю книжку можна перечитувати у будь-якому віці. Вона настільки затишна та добра, що немов закутує читача теплою ковдрою. Милі мумі-тролі навчать дитину і дорослого терпінню, любові та мудрості. А чому ви готові навчитись у мумі-тролів?

Найкращі ціни на Книги на Price.ua
Загрузка ...
PriceMedia