Повернення товару: терміни та умови магазинів

Вам не підійшов товар? Ноут виявився слабшим, ніж ви розраховували? Ви можете повернути його в магазин. Умови повернення читайте в нашому матеріалі.

Закон виділяє 2 випадки звернення Покупця до продавця щодо повернення товару.

  • Він йому просто не підійшов (разонравился рожевий смартфон).
  • Техніка некоректно працює, а то і зовсім зламалася

У кожного з цих випадків своя схема повернення товару. У цій статті ми розглянемо, як можна відмовитися від Товару належної якості техніки, яка вам просто чимось не підійшла.

Коли можна повернути товар?

Правила возврата товара в магазин Він не влаштував за формою, габаритами, кольором, розміром або інших причин не може бути використаний за призначенням. Наприклад, брали смартфон для бабусі, а у неї дуже великі пальці і вони не потрапляють по клавішах.

Минуло менше 14 днів з моменту покупки (не рахуючи дня покупки)

Ви їм не користувалися (або зможете хитро приховати сліди від продавців).

Товар в тому ж вигляді, як і до покупки: ні подряпини, ні розірваних пломб. Збережені його споживчі якості, всі аксесуари, компоненти і документація, які входять в комплектацію товару, не порушена їх упаковка, ярлики.

Обмін

Вселенська смуток в тому, що вам запропонують обміняти техніку на іншу, з наявний в магазині. Якщо банально хочете повернути гроші і роздумали робити покупку, доведеться прикидатися «валянком». Пояснювати, що вам, майже як з популярної радянської комедії, потрібні » ось точно такі ж, але перламутрові. Немає перламутрового айфона? Жаль”. Згідно із законом споживач має право купити будь-які інші товари (якщо дорожче доплатити). Або почекати, поки прийде аналогічна техніка або забрати свої гроші. Тобто, забрати гроші можна, якщо у продажу Немає товару, який вам потрібен.

Належний товар: схема повернення

  • Зателефонуйте до оператора. Поясніть, що у вас сталося, вислухайте рекомендації.
  • Напишіть заяву. Вкажіть, чому хочете відмовитися від товару. Приклад заяви легко завантажити в інтернеті або написати в довільній формі
  • Відправити бланк разом з товаром в цілій упаковці і з повною комплектацією. Прикріпіть фіскальний чек.

Що просять для повернення магазини:

  • Товар (і всю його комплектацію);
  • Товарний чек;
  • Гарантійний талон;
  • Паспорт та ідентифікаційний код (можуть попросити. У Законі такої норми про повернення немає).

Коли повернуть гроші?

Гроші повинні повернути в той же день. Але магазин може розтягнути до 7 днів з моменту повернення товару і вашої заяви. Гроші повернуть вам на карту або готівкою.

Випадки повернення

Какие товары можно вернуть по гарантии, а какие нет? Зараз ми говоримо про техніку. Тому як є список товарів, які не можна повернути: духи, ліки та інше. Ви маєте право на обмін або повернення грошей, якщо товар не пошкоджений, має всі властивості справного товару. А покупка не влаштовує через колір, розмір.

Ось приклад ситуації, коли можна повернути не підійшов товар:

— Придбала ноутбук, ще не пройшло 14 днів. На вигляд немає ніяких дефектів, але в процесі використання виявилося, що він дуже повільно працює і тупить. Хоча новий ноутбук не повинен так працювати. Він призначений для офісної роботи, але навіть з елементарними завданнями не справляється.

Але існує багато «підводних каменів». Тому як ви все одно поклацали свій телефон або ноут, зробили дзвінок. А що, якщо магазин скаже: Ви вже користувалися цим товаром: давай до побачення? Що вони вважають новим товаром?

В магазині подивляться не тільки на загальний вигляд і працездатність пристрою, але і чи відбувалися з нього дзвінки. Якщо час розмови по пристрою перевищує п’ять хвилин-пиши пропало. Здати як товар протягом 14 днів (як належний товар) не вийде. Також його не приймуть в разі, якщо на нього були встановлені сторонні додатки, а в пам’яті апарату знаходиться призначений для користувача контент: фото, Відео. Але це півбіди, адже настройки можна скинути до заводських. Також не приймуть перепрошитий пристрій.

Хитре «вікно» для бракованої техніки

Але як бути у випадках, якщо ви налили воду в чайник і побачили, що він слабо гріє. Або ще гірше-несправний в роботі? Або залили воду в відправник, а він виявився меншої потужності, ніж ви розраховували? Всіма правдами і неправдами доводьте продавцеві, що ви жодного разу не користувалися технікою. Вам просто не підійшов літраж чайника, а сріблястий колір вас не заводить. І намагайтеся обміняти як невикористану техніку, яка вам не підійшла. Як тільки ви заїкнетеся, що використовували пристрій хоч 1 раз, вам скажуть, що все пропало. Ви їм користувалися, поверненню воно вже не підлягає.

Якщо ви помітили, що погано працює кнопка, і скажете про це продавцеві — вас пошлють в сервісний центр на гарантійний ремонт. Тобто, вчора купили-сьогодні вже ремонтуємо (іноді ще й за свій рахунок, якщо сервісний центр придумає, що ви танцювали на чайнику по Вєрку Сердючку). І ви будете довго воювати, щоб вам повернули гроші або обміняли бракований чайник на нормальний.

Тому, протягом 14 днів у вас є»вікно». Пробуйте обміняти не тільки товар, який вам не підійшов за розміром або кольором, але і повернути назад продавцеві бракований товар, який він вам радісно вручив.

Головне-не говорити, що ви виявили цей шлюб, інакше пошлють по іншому шляху.

Якщо прокотить-Збережіть свої нерви і гроші. Звичайно, з технікою, у якій «цокає лічильник», можна подивитися, скільки часу її юзали, потрібно бути обачні продавець обов’язково перевірить.

Загрузка ...
PriceMedia