Ремонт техніки: в яких випадках магазини відмовляють в обслуговуванні

Перепад напруги, пісок, що забився в роз’єми, і легкий літній дощик — все це може стати причиною, по якій вам доведеться ремонтувати нову техніку «зі своєї кишені». Навіть якщо вона ще підпадає під гарантійний ремонт.

Техніку не завжди візьмуть на безкоштовний гарантійний ремонт. Якщо вона вийшла з ладу з вашої вини, відмовлять на законних підставах. В яких випадках вам доведеться вкластися в ремонт самостійно?

Немає документів

У вас немає чека, талона на гарантійне обслуговування, всіх комплектуючих (включаючи зарядний пристрій). В цьому випадку продавець може вам відмовити. Тому як це доказ того, що Ви купили техніку саме в цьому магазині. Без «папірців» ви не зможете звернутися на захист прав споживачів — вам також відмовлять у допомозі.

А ось відсутність коробки-не привід для відмови в гарантійному обслуговуванні. Якщо техніка зламалася, і вам не хочуть лагодити її по гарантії без «картонки» — відправляйте майстрів читати Закон Про захист прав споживачів.

Техніка згоріла через перепад напруги

Наприклад, ви живете в селі, в будинку немає запобіжників, стабілізаторів напруги. Якщо перегорів телевізор, то сподіватися на ремонт по гарантії не варто. Хоча бувають випадки, коли продавець бере на себе зобов’язання — ремонтувати техніку навіть після перепаду напруги. Тобто, закон цього не передбачає, А магазин пропонує власні умови.

Але це виняток з правил. Поставте спеціальне реле, яке відсікає високу напругу: так уникнете проблем з техніків.

Ви розібрали девайс

Якщо полізете вивчати нутрощі ноутбука або іншої техніки, ви пошкодите пломби. І відразу «злетіть» з гарантійного обслуговування. Тому, якщо техніка вийшла з ладу, не намагайтеся гратися в клуб юного техніка. Не віддавайте дядькові Васі подивитися. Відразу несіть в сервіс по гарантії.

Подряпини на пристрої

Не дарма телефони пакуються в чохли, а з ноутбуками і технікою потрібно звертатися ніжно. Подряпини і тріщини прекрасний привід відмовити вам в обслуговуванні. Магазин і сервісний центр не будуть розбиратися: ключами ви чиркнули по телефону, або він впав. Відмовлять в гарантійному обслуговуванні і все. Доводити, що він не полетів від подряпини на корпусі, а причина — заводський брак, доведеться вам. І витрачатися на експертизу.

» Потопельник »

Телефон, який спритно пірнув в унітаз або поплескався в море, не вдасться віддати на безкоштовний ремонт. Він вийшов з ладу по вашій необачності. А факт контакту з рідиною навряд чи вдасться приховати. Якщо вода стала причиною виходу ладу техніки з ладу, вона залишить свої сліди всередині.

До літніх дощів поставтеся серйозно-смартфони не вміщаються в долоні. Краплі дощу можуть потрапити в роз’єми, а через підвищену вологість всередині може утворитися конденсат. Батареї багатьох смартфонів мають індикатор вологості. Все це помітять і під цим приводом відмовлять в гарантійному ремонті.

Сміття, пил і пісок

Наприклад, ви носили телефон в сумці або кишені, де у вас повно всякого мотлоху. Роз’єми засмітилися, перестали працювати. Або ви неакуратно користувалися телефоном на пляжі. Через піску глючить мікрофон і динамік, кнопки збоку стали заїдати. Це все підпадає під необережне поводження, що стало причиною поломки. Навіть пил, через яку комп’ютер не завівся вранці — не гарантійний випадок. За усунення проблеми треба платити.

Тріснутий екран

Тут все очевидно: ви необережно обійшлися зі своїм телефоном. Краще клеїти додаткове захисне скло або купувати чохол з високими бортиками, щоб спробувати уникнути неприємності.

Втручання в ПО

«Ви закачали якусь програму, влізли в супернастройки телефону і тепер ми не полагодимо вам телефон по гарантії». Часто відмовляють в гарантійному ремонті якраз вказуючи, що ви поставили на свій телефон «зло». Особливо, якщо отримали так звані Root-права.

Які ще причини для відмови?

  • Проблеми по драйверів, пошкодження, викликані вірусами, сумісністю техніки і перевстановлення програмного забезпечення.
  • Техніку використовували не за призначенням. Наприклад, замість кавових зерен засипали цукор.
  • Серійний номер на техніці знятий, стертий, спотворений або його неможливо прочитати. В цьому випадку у Сервісного центру або магазину закрадається питання, а чи то це пристрій, який було продано.
  • Якщо всередину техніки потрапила мошка, тарган або завелися інші комахи, які стали причиною пошкодження, техніку теж знімають з гарантії.
  • У вас сталася пожежа, техніка постраждала через форс-мажор — її не будуть ремонтувати по гарантії.
  • Ви вирушили в далеку тропічну країну, де підвищена вологість: порушення експлуатаційних умов.
  • Підключили інше зарядний або обладнання, яке не було сумісне з технікою.
  • Використовували невідповідні витратні матеріали. Наприклад, заливши в принтер замість спеціальних чорнила звичайні.
  • Техніка вийшла з ладу, перегрівшись на сонці — порушення експлуатаційних умов.
  • Перевищили норму експлуатації, через що зносилися елементи. Наприклад, змушували імпульсний міксер працювати 10 хвилин.

Важливо не полінуватися і прочитати інструкцію з експлуатації пристрою, щоб потім не виявилося прикрих сюрпризів. Не викидати чек і вдумливо ставитися до питань консультантів, хитро цікавляться скільки разів ви кидали телефон.

Загрузка ...
PriceMedia