Ремонтують або тільки продають? Підводні камені покупок онлайн

За законом ви маєте повне право на обслуговування по гарантії. Але на практиці у магазинів і сервісних центрів стільки «відмазок», щоб вам відмовити!

Розбиратися з інтернет-магазином, де ви купили товар Дистанційно, набагато складніше, ніж купивши техніку в магазині біля будинку. Процес пересилання бракованої техніки набагато довше, а замість спілкування з менеджментом — тільки папірці Поштою і електронкою. «Дістати» продавця складніше. І часто Інтернет-магазини цим користуються.

Так, за законом, купуючи в магазині техніку, вам дають на неї гарантію. Але чи зможете ви нею скористатися, якщо техніка почне збоїти? Практика показує, що в гарантійному ремонті часто відмовляють під хитрими приводами.

Неправильно оформлені документи

Что нужно знать о гарантии, покупая онлайн Потрібно уважно вивчити гарантійні документи, які вам видає магазин. Вони повинні бути заповнені представником магазину, стояти печатки, дати, дані Сервісного центру. Буває, що з магазину і зовсім не приїде гарантійний талон. Тільки чек про покупку.

Таке можна зустріти не тільки в Інтернеті. Великі магазини, які торгують китайською технікою (на зразок мотокос, техніки для саду та городу), теж не завжди дають гарантійні документи. Кажуть, що їх немає, а замість гарантії-чек з датою покупки. Але коли ви звернетеся щодо гарантійного ремонту з таким чеком, вам можуть відмовити. І ви нічого не доведіть ні в суді, ні в службі захисту прав споживачів.

Надірваний чек

Найприкріше, коли магазин намагається від вас відмахнутися, посилаючись на якусь дурницю. У вас телефон не працює через місяць покупки, а через пом’ятого або надірваного чека відмовлять в обслуговуванні. Хоча де в законі сказано, в якому вигляді повинен бути чек? А якщо термін гарантії — 2 роки, вже через рік чек може вигоріти, цифри зблякнуть.

З вас вимагають коробку

Подводные камни онлайн-покупок: как не дать себя в обиду Можуть відмовити в безкоштовному гарантійному ремонті, якщо ви не принесли з собою коробку від техніки. Це незаконно. Коробку потрібно тягнути, якщо ви вирішили оформити повернення виробу протягом 14 днів.

Немає пломб, яких і не було

Якщо ви були необачні і придбали товар з пошкодженими пломбами — таке трапляється — вам відмовлять в гарантійному ремонті. Мовляв, це ви втрутилися в роботу пристрою. Ще гірше, якщо спробують довести, що ви зняли неіснуючі пломби. Наприклад, на відеокарті спочатку не було ніяких пломб. Але це не зафіксовано при покупці. А коли спробуєте здати в ремонт, вам відмовлять.

Ви закачали Root-права

Це геніальна відмазка, завдяки якій можна відмовити в гарантійному обслуговуванні телефону. Ви можете бути впевнені, що нічого такого не робили. Поняття не маєте, що таке Root і де його шукати. Але вас звинуватять в телефонному хакерстві і відмовлять в гарантії. Можливо, вам дістався б / у телефон, в які раніше закачали Root-права. Може, в самому магазині цим грішать продавці. Але необґрунтованість висновку і відмови доведеться спростовувати через експертизу.

Подряпини на корпусі, потертості

Ще один привід відмовити в гарантії. В принципі, будь-який телефон через 8 місяців так чи інакше буде з потертостями на задній кришці корпусу, якщо не застосовувати чохол. І тоді все: ви порушили правила експлуатації. А якщо ще й подряпини на склі — гарантійного ремонту не бачити. І без різниці, що вийшла з ладу зовсім інша комплектуюча і телефон спочатку був з браком.

Ви не купили антивірус

Не бачити вам гарантії, якщо ви на додачу до смартфону не докупити антивірусних програм та іншого непотрібного софта.Этим іноді шантажують продавці, намагаючись виконати план продажів. Це незаконно. Гарантія виробника поширюється на виріб. Додаткові програми — ні при чому. Якщо продавець наполягає, пишіть скаргу, вимагайте від нього офіційного папірця у відмові від гарантії при покупці без додаткового софта. А далі звертайтеся до виробника з документами.

Гарантія-не на всі комплектуючі

Ще один «хіт» від сервісних центрів. Наприклад, віддаєте в ремонт мотокосу, а вам відповідають — не підлягає гарантії. Коса відноситься до швидкозношуваних елементів. Але ж гарантія виробника поширювалася на виріб? Де зазначено, що її окремі комплектуючі — не підлягають гарантії?

Порушені правила експлуатації

Ще одна улюблена «відмазка» сервісних центрів. Можна завжди написати, що «порушені правила експлуатації» і все. Деякі сервісні центри навіть не конкретизують, що саме не так: зібрався конденсат, телефон перегрівся, ви кололи ноутбуком горіхи. Загалом, придумати все, що завгодно, щоб відмовити в гарантії. Причому намагаються не дати нормального висновку, а відбутися нічого не значущою довідкою, щоб уникнути юридичних наслідків, якщо клієнт піде на експертизу.

Вони «не бачать дефект»

У вас телефон «глючить і розряджається», а в сервісному центрі дають відповідь — дефект не знайдений. Показати іншому майстру-значить позбутися гарантії. Доведеться довго воювати, доводячи, що телефон глючить. Але не будете ж Ви півдня сидіти з майстром, щоб показати, як швидко розряджається ваш телефон.

Ви скористалися товаром

Онлайн-покупки: ваши права на гарантию на товар Згідно із законом ви маєте право повернути товар, який вам не підійшов протягом 14 днів з моменту покупки. Але якщо він зберіг товарний вигляд . І в цьому все підступність. Як зрозуміти, що у отпаривателя низька потужність, якщо не залити в нього води? Повернути його буде вже складно. Продавці скажуть, що товарний вигляд порушений — ви скористалися технікою. І відмовлять у поверненні.

Головне, вимагайте у Сервісного центру висновок у відмові від гарантійного обслуговування. У ньому повинна бути вказана причина. Іноді вас можуть обдурити, видавши «довідку про ремонт», яка «не є технічним висновком і фінансовому документом». Вона не допоможе вам у суді. Якщо намагаються з вами хитрувати, не дають письмову відмову — напишіть вимогу про його видачу на ім’я керівництва Сервісного центру. Пам’ятайте, необґрунтована відмова Сервісного центру в гарантійному обслуговуванні-підстава для розриву співпраці сторони виробника. Якщо експертиза підтвердить вашу правоту, сповістіть про це виробника, направте письмову скаргу. І, звичайно, зверніться до суду.

Загрузка ...
PriceMedia