Вам продали товар поганої якості: що робити?

Телефон, який пропрацював один день після покупки, ноутбук, який вже через місяць перестав заводитися, блендер, що вийшов з ладу після декількох пусків. Це не рідкість. Що робити в ситуаціях, коли потрібно «повернути на батьківщину» товар поганої якості?

Гарантійні зобов’язання

Продали некачественный товар: алгоритм действий Є таке поняття як гарантійний термін. Кожен виробник встановлює його на свій товар. Наприклад, дає рік гарантії на телефон, 2-3 роки на холодильник або пральну машинку. Що це означає? Якщо будуть збої в їх роботі протягом цього періоду, і ви в цьому не винні (не завантажували в машинку 7 кг білизни замість 5 кг, не топили телефон в унітазі), вам повинні відремонтувати техніку безкоштовно. Якщо техніка не підлягає ремонту наприклад, полетіла бракована деталь, ви можете вимагати обміну, повернення грошей. Якщо гарантійний термін не визначено — не вказано в гарантійному талоні, то за законом він становить два роки.

Права покупця

Виявивши дефекти, не обумовлені продавцем, або фальсифікацію товару, протягом гарантійного ви можете за своїм вибором вимагати від продавця (або ж виробника):

 • Компенсації зменшення ціни пропорційно дефекту;
 • Усунення дефектів безкоштовно;
 • Відшкодування своїх витрат на усунення дефектів.

Дії продавця

Якщо продавець підозрює, що товар вийшов з ладу з вини покупця, в триденний термін з моменту отримання письмової заяви він повинен направити цей товар на проведення незалежної експертизи. При підтвердженні експертизою браку товару і відсутності вини покупця, магазин в триденний термін з моменту отримання акту про стан техніки повинен виконати вимоги Покупця.

У цьому випадку покупець може:

 • Розірвати договір купівлі-продажу вимагати грошей;
 • Замінити товар на інший.

Вивчіть умови магазину

Перше, що потрібно зробити в цій війні — зайти на сайт магазину і почитати умови повернення. Там повинен бути вказаний магазин, в який можна надіслати товар неналежної якості. Або найближчий до вас сервісний центр. Перевірте заодно, чи реальний ваш магазин, його фізичну адресу, зателефонуйте оператору з уточнюючими питаннями, якщо не впевнені в репутації продавця.

Складаємо претензію в магазин

Свої вимоги обов’язково викладайте письмово. Вкажіть головні моменти: купив, побачив недолік, звернувся. Форма довільна, головне, щоб була ясна суть: товар — неякісний. До вимоги додавайте копію чека про покупку товару, відривний гарантійний талон.

Якщо ви купували товар в «живому» магазині, віддайте його туди. Вимагайте поставити печатку, розписку про отримання. Один екземпляр залиште їм, другий заберіть собі. Якщо не хочуть, документи шліть рекомендованим листом з повідомленням. Якщо ви спочатку купували товар в Інтернеті, відразу ж відправляйте документи рекомендованим листом. Надішліть товар за вказаною магазину адресою або віднесіть його в сервісний центр.

Візьміть квитанцію

Коли ви здаєте техніку в ремонт, вам зобов’язані видати квитанцію:»7-гарант». У ній має значитися найменування суб’єкта, його адреса, ідентифікаційний код, контактні дані. Інформація може міститися в штампі підприємства. Перевірте дату прийому, термін ремонту, ваше ПІБ, адреса, Контактний телефон, найменування замовлення, його опис, характеристику робіт.

Важливо: упевніться, щоб в квитанції були всі дані про найменші відколах і подряпинах або зафіксовано, що їх немає.

Вимагайте тимчасову заміну

Якщо техніка підлягає гарантійному ремонту, то продавець за законом повинен видати Вам аналогічну модель натомість. Відразу ж, віддаючи техніку в ремонт, напишіть в заяві, що вам потрібен аналогічний товар. Закон зобов’язує продавця створити так званий обмінний фонд, з якого видається техніка у тимчасове користування. У нього входять мобільні, пилососи, праски, телевізори, мікрохвильовки, Пральні машини, морозильники і купа іншої техніки. Великогабаритну техніку, яка важить більше 5 кг, повинні доставити вам додому безкоштовно. Якщо вам не видають товар, за кожен день-штраф 1% від ціни товару.

Скільки часу триває ремонт?

Что нужно делать, если продали некачественный товар За законом, 14 днів. Якщо ви не підписалися під квитанцією, що готові чекати довше (часто продавці вказують місячний термін, але ви можете не погодитися з цим), вам повинні повернути товар з ремонту. Ремонт по гарантії безкоштовний. Навіть якщо потрібні заміна комплектуючих. Вам не віддали товар через 2 тижні, значить, дефект можна вважати істотним.

Істотний недолік. Ваші права

Вам не віддають товар з ремонту більше 14 днів? Вимагайте від сервісного центру висновок, що»з такої-то причини товар не може бути відремонтований в зазначений термін». На підставі цього акта, ви можете звернутися в магазин з такими вимогами:

 • Розірвати договір і повернути гроші;
 • Вимагати замінити на такий же.

Напишіть письмову вимогу про розрив договору купівлі-продажу та повернення коштів. Якщо продавець відмовляється, вимагайте від нього письмової аргументації з якої причини. Не виходить врегулювати мирно, звертайтеся в інстанції.

Вас позбавили гарантії

Таке трапляється. І досить часто. Під будь-якими приводами (у вас подряпина на склі телефону, ви його об стіну били) відмовляють в гарантійному ремонті. Найпростіші способи відмовити-дати висновок про» порушення правил експлуатації «або» втручання в пристрій»,»закачування стороннього ПЗ». Якщо ви не згодні з висновками Сервісного центру, дорога тільки одна — проводити незалежну експертизу і звертатися з нею до суду.

Як продовжують гарантію?

Якщо ремонтували 2 місяці, термін гарантії продовжується на цей же час. Якщо замінили якусь деталь, на неї дають окремо гарантію з дня видачі товару з ремонту.

Магазин не вирішує проблеми: куди скаржитися

Продали некачественный товар: куда пожаловаться? Існує державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Варто звернутися з електронним або письмовим зверненням (скаргою). Кращий варіант, знайти територіальне відділення, до якого відноситься продавець. Наприклад, адреса магазину в Черкасах. Направляєте всі матеріали в Черкаське управління. Зателефонуйте інспекторам, надішліть скаргу електронною поштою та рекомендованим листом поштою. Дізнайтеся, хто з інспекторів буде займатися вашою справою. І періодично подзвонюйте дізнатися, як справи.

Як подати документи?

Опишіть, які недоліки Ви знайшли. Зробіть копію гарантії на товар, копію техпаспорта, в якій стоїть відмітка про дату покупки. Копію чека, копії всіх прийшли відповідей. Обов’язково прикладіть копії всіх ваших вимог, відправлених продавцю і відповіді з магазину, ВИСНОВОК СЕРВІСНОГО центру. Скільки чекати? Вам повинні відповісти протягом місяця з моменту звернення. А загальний термін вирішення питання — не більше 45-ти днів. Заодно, ДО РЕЧІ, напишіть в заяву прохання про позаочереної планової перевірки магазину. Цього ніхто не любить.

Подаємо позовну заяву до суду

Ви маєте право звернутися до суду за місцем проживання, місцем заподіяння шкоди або виконання договору. До позовної заяви додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги:

 • Відмова покупця обміняти товар, зокрема, копія звернення до продавця; висновок експертизи про невідповідність товару встановленим вимогам якості;
 • Копія документа, що засвідчує факт придбання товару;
 • Копія технічного паспорта або іншого документа, який його замінює, з відміткою про дату продажу та інше.

Скільки коштує судовий збір?

На щастя, для споживачів такі позови-безкоштовні. Їх звільнили від сплати судового збору за позовами, пов’язаними з порушенням їх прав (частина 3 статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів»).

Вчора купив, сьогодні зламався: що робити?

Как вести покупателю, когда продали некачественный товар по приходу з магазину додому ви виявили, що ваш товар бракований. Приклад такої історії-покупка чайника. У нього, звичайно, не наливали води. Включили, цим показавши, що він і правда працює. По приходу додому покупниця виявила, що він не вимикається сам: кнопка просто не спрацьовує. Вона віднесла його магазин, вказавши на шлюб. Їй відповіли, що це товар неналежної якості. А значить, шлях в сервісний центр. Ну, а навіщо покупцеві замість нормального чайника проблемний і відремонтований? Замість того, щоб просто поміняти бракований чайник на нормальний.

На жаль, в законі дійсно зазначено, що ви можете протягом 14 днів повернути товар належної якості. Так що якщо 14 днів не пройшло, а ви помітили дефект, постарайтеся нишком віддати товар під виглядом належної якості: не сподобався колір, розмір, просто не підійшов. Навряд чи продавець буде наливати воду і перевіряти роботу пристрою (хоча може віддати на експертизу, якщо засумнівається, що ви щось зробили з товаром).

Тільки не кажіть продавцям, що ви використовували техніку. Не захочуть міняти під виглядом»вона вже не нова, раз ви користувалися». Підстави для обміну або повернення товару завжди суб’єктивні, але ваші доводи повинні стосуватися саме неможливості використання товару за призначенням.

Звичайно, може статися, що ваші аргументи не влаштують продавця, проте в будь-якому випадку не дозволяйте обдурити себе і наполягайте на своєму. У кожному магазині повинен бути куточок споживача, де ви зможете знайти текст Закону України «Про захист прав споживачів». Запропонуйте продавцеві освіжити в пам’яті вимоги закону. Якщо представник торгового закладу не сприймає ніякі аргументи, то єдиним варіантом вирішення спору буде звернення до суду. Для цього вам слід зафіксувати факт звернення в магазин, тобто вручити під розпис представнику магазину заяву з вимогою про повернення Товару, якщо ж навіть відмовляються прийняти так заяву її слід направити поштою або кур’єром і зберегти докази відправки.

Обмін або повернення?

Ваши права потребителя: куда жаловаться, если продали некачественный товар Якщо ви намагаєтеся повернути бракований товар під виглядом товару належної якості протягом 14 днів, Закон гарантує вам можливість саме повернути, а не тільки обміняти товар. Зазвичай, коли ви наполягаєте саме на поверненні товару, продавець в магазині буде посилатися на ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів» і запевняти, що товар можна тільки обміняти на інший аналогічний. Однак це не так! В основному, споживач в таких випадках вже визначився з аналогічним товаром, яких хоче купити в зовсім іншому магазині. Тому нав’язування йому того чи іншого товару буде порушувати його право на вільний вибір, тобто базовий принцип свободи договору.

Згідно із законом, споживач має право обміняти товар, якщо він не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням. Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахунком вартості. Або розірвати договір і отримати назад гроші в розмірі вартості повернутого товару. А також здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов’язаний в день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

Підстрахуйтеся при покупці

Щоб вам було легше вирішувати всі ці питання з продавцем, коли знадобиться гарантійний ремонт, відразу збирайте документи правильно.

 1. При покупці потрібно брати чек і зберігати його протягом усього гарантійного терміну.
 2. Купуючи товар з гарантійним терміном, перевірити наявність штампа магазину із зазначенням дати продажу в технічному паспорті і в гарантійному талоні.
 3. Виявивши недоліки в гарантійному товарі звернутися до магазину (виробника) з письмовою заявою в двох примірниках.
 4. При необхідності встановити причину втрати якості товару, пред’явити продавцю товар для проведення експертизи. При бажанні покупець може бути присутнім під час експертизи.

Наскільки складно буде повернути бракований товар продавцеві, залежить від його порядності і прагнення зберегти свою репутацію. Але не забувайте, що ваша впевнена поведінка і знання норма закону — це основа всього

Загрузка ...
PriceMedia