Як довго ремонтують техніку: терміни

Що робити, якщо вам не повертають девайс з ремонту і скільки часу його можуть там тримати-знайте ваші права.

Ви віддали свій телефон На гарантії на ремонт продавцю. Минув тиждень-інший, але ніяких ознак життя сервісний центр або продавець не подає. На ваші дзвінки і питання одні відмазки на кшталт» майстер у відпустці»,» комплектуючі повинні доїхати»,»відправили на діагностику в головний офіс». Як вести себе в такій ситуації? Який термін гарантійного ремонту за законом? І як правильно підійти до справи, щоб продавець не зміг з вами «юлити»?

Термін ремонту техніки

Гарантийный ремонт техники: сроки Запам’ятайте магічну цифру: 14 днів. Згідно з законом Про захист прав споживачів, якщо» полетіла » ваша гарантійна техніка, Ви пред’являєте вимоги про безоплатне усунення недоліків в рамках гарантійного обслуговування. Звертаєтеся з письмовою заявою і протягом 2 тижнів вам повинні вручити відремонтований товар.

Як хитрують в сервісних центрах

Правда, в законі є хитра приписка, якою часто користуються продавці і Сервісні центри. Вона говорить, що термін виконання може бути «за погодженням сторін в інший термін». Тому у вашій квитанції про ремонт дрібним шрифтом внизу може бути приписка, що максимальний термін гарантійного ремонту місяць-два. Якщо ви залишите автограф під такою припискою, це означає, що добровільно погоджуєтеся бути «ждуном». І тоді з продавця «хабара гладкі». Тому, якщо вам вручають квитанцію, в який вказано термін ремонтних робіт 26 днів, ви маєте право не підписувати її. І вимагати провести роботи протягом 14 днів.

Якщо ви ні під чим таким не підписувалися, а законні 14 днів минули, сміливо беріть квитанцію, яку вам видали, коли брали на техніку на ремонт. І пишіть претензію в сервісний центр або продавцю. Вказуйте: терміни ремонту за законом вже вичерпані, а ви не згодні чекати довше законного терміну.

Як покарати за довгий ремонт?

Якщо вам не віддають товар довше обумовлених термінів, ви маєте повне право на компенсацію. Неустойка за законом Про захист прав споживачів-1% від вартості товару. За кожен день прострочення ремонту! Це право покупця. Тепер розумієте, наскільки важливо відразу визначитися, в який термін вам зобов’язані віддати товар?

Не скромничайте: просіть заміну на час ремонту

Сколько должны ремонтировать технику? Мало хто знає: якщо техніка підлягає гарантійному ремонту, то продавець за законом повинен видати Вам аналогічну модель натомість. Такий порядок гарантійного ремонту. Наприклад, ви віддали в ремонт мобільний телефон. Але його віддадуть через 2 тижні. А як вам в цей час жити в 21-му столітті? Алгоритм такий:

 • Відразу ж, віддаючи техніку в ремонт, напишіть в заяві, що вам потрібен інший телефон. Закон зобов’язує продавця створити так званий обмінний фонд, з якого видається техніка у тимчасове користування. У нього входять мобільні телефони, пилососи, праски, телевізори, мікрохвильовки, Пральні машини, морозильники і купа іншої техніки. Користуйтеся, поки ваша техніка в ремонті.
 • Якщо у вас з ладу вийшов холодильник або пралка, пишіть заяву з вимогою надати заміну вам додому. Доставити повинні за рахунок рахунок Виконавця. Це стосується великогабаритних товарів, які важать більше 5 кг.
 • Яку заміну вам повинні надіслати? Аналогічну техніку належної якості, такої ж марки, модифікації.
 • Якщо ваш телефон з ремонту затримують, але вам дали інший на час натомість, у вас все одно є право на компенсацію 1% (якщо ви не підписалися під іншим терміном).
 • Продавець каже, що у нього немає Товару на заміну? Він повинен задовольнити вашу вимогу в двомісячний термін з моменту подачі заяви. Звичайно, це лазівка, завдяки якій він може вам взагалі хитро відмовити дати техніку в тимчасове користування. Віддасть ваш телефон з ремонту через 1,5 місяці. Але хоча б побачить, що має справу з людиною, яка в курсі прав споживача.

Ремонт триває довше 2 тижнів: куди бігти?

14 Днів пройшли. Вам вперто не віддають відремонтовану техніку. Це може стати приводом отримати новий апарат. Тому як в цьому випадку, недолік, виявлений у вашому товарі, можна вважати істотним. Що це означає За законом? Це недолік, який унеможливлює цільове використання товару. Якраз «неполадки, на усунення яких потрібно більше 14 днів», вважаються ознакою істотного недоліку. І тоді ви можете:

 • Розірвати договір і повернути гроші.
 • Вимагати замінити товару на аналогічний (якщо він є у продавця).

Щоб діяти в цьому напрямку, якщо вам не віддають техніку з ремонту, вимагайте у Сервісного центру акт технічного стану товару, із зазначенням, що»неможливо відремонтувати у встановлені законом терміни з такої-то причини». І на його підставі звертаєтеся до компанії-продавця з вимогою про розірвання договору купівлі-продажу (повернення грошей) або із заявою про обмін товару.

Як підстрахуватися?

Існує багато «підводних каменів», завдяки яким досвідчені продавці можуть з вами хитрувати, повертаючи законодавство на свою сторону. Щоб не залишити лазівок, відразу при покупці товару стежте за дотриманням всіх норм закону, збирайте «правильні» документи:

 • Гарантійні документи повинні бути не тільки від продавця товару, але і від виробника. Ще при покупці вимагайте, щоб в магазині зробили відповідні позначки в цих документах. Споживачеві повинні надати в супровідних документах на товар (інструкція, опис) необхідну інформацію про його властивості, правила використання, найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця), Сервісного центру.
 • Віддавайте не весь гарантійний документ на товар, а тільки відривний талон і копію чека про його покупку (оригінал залиште собі).
 • Продавець (або працівник Сервісного центру) повинен видати квитанцію № 7 — гарант. Ви зможете завантажити форму в законодавчій базі. Цей документ повинен містити відомості про організацію-виконавця, найменування та опис техніки (марка, модель, заводський номер), опис зовнішнього вигляду (наявність або відсутність пошкоджень), вартість, дату виготовлення, перелік недоліків, дату прийняття товару в ремонт, термін виконання ремонту, дату видачі товару з ремонту, відомості про видачу товару з обмінного фонду. Один примірник квитанції зобов’язані віддати вам. На «залиште товар так, завтра заберете» ніколи не ведіться.

Минуло три місяці, техніки немає. Що робити?

Листи та претензії не допомогли? Тоді у вас є три шляхи вирішення проблеми:

 • Звернутися до захисників прав споживачів. Надайте інспекторам територіального управління з питань безпечності харчових продуктів опис виявлених недоліків, копію гарантії на товар, копію технічного паспорта з відміткою про дату продажу; копію документа, що засвідчує факт придбання товару; копію звернення до продавця. Не забудьте про документи, що підтверджують, що сервісний центр (або продавець) отримав скаргу, дайте їм копію прийшли відповідей (якщо вони є). Можна звернутися до інспекторів по електронці, прикріпивши скани. Їх контакти знайдете на офіційному сайті відомства. Вони зобов’язані вам відповісти протягом місяця. Загальний термін вирішення питань — не більше 45 днів.
 • Папуга»я зараз в газету піду». Бути в центрі уваги преси «шарашкіни контори» страшно не люблять. Великі магазини техніки, які поводяться не солідно, теж не люблять зніматися в такому «кіно». Ще можна пригрозити, що зараз зіпсуєте їм репутацію на всіх сайтах в мережі, залишивши прекрасні відгуки, де тільки можна.
 • звернутися до суду. До позовної заяви додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги: копія документа, що засвідчує факт придбання товару; копія технічного паспорта або іншого документа, який його замінює, з відміткою про дату продажу та інше. Суд за такими позовами-безкоштовно. Споживачів звільнили від сплати судового збору за позовами, пов’язаними з порушенням їх прав. Цивільна справа в порядку позовного провадження має розглядатися судом не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі.

І не забудьте гарненько перевірити товар, який прийшов до вас з ремонту. Сервісний центр або продавець повинен продемонструвати роботу техніки. Товар повинен бути опломбований. І пам’ятайте, що гарантійний термін вашої техніки збільшується на час перебування продукції в ремонті. Знайте свої права і завжди вимагайте продавців і майстрів дотримуватися букву закону

Загрузка ...
PriceMedia