Як продати б / у товар під виглядом нового: топ-14 обманів магазинів. Реальні історії

Історії з мережі і найпоширеніші обмани: як під виглядом нового товару в магазинах торгують вживаною технікою.

«Купив телефон, а книга журналів вже забита телефонами Васька і Коляна. .На новому диску вже є відео з морського відпочинку, а на диктофоні запис дитячих голосів. »

Отримавши товар поштою від інтернет-магазину, ми не докопуємося до кожної програми, перевіряючи, що зашито там всередині. Та й роблячи покупку в звичайному магазині, не так ретельно перевіряємо техніку. Рідко кому прийде в голову, що ось та хлібопічка з вітрини — вже б/у!

Ми промоніторили форуми і зібрали історії про те, як покупці зіткнулися з вживаним товаром, купленим замість нового. І в основному, мова йде про техніку. Набагато легше побачити по взуттю або сумці, що ними вже користувалися. А ось технічні девайси під ударом.

У нашому особистому рейтингу б / у речей, проданих як нові, лідирують телефони. За ними йде комп’ютерна техніка, потім-побутова.

Історії обману

 • 1. Купив в магазині телефон. Три дні я не знімав плівку, потім вирішив зняти і виявив там глибокі подряпини. Нанести їх в плівці я сам не міг, тому що подряпини дійсно глибокі. І не одна, а цілих 5 по всьому екрану. А телефон лежав він у мене тільки вдома, я його ніде не носив, з гострими предметами не контактував. Телефон в магазині мені показали тільки через плівку.
 • 2. Мені продали не новий телефон! Вже вдома я виявила в ньому чужу телефонну книгу з фото-ідентифікаторами! Телефоном хтось користувався. При спробі повернення Товару Продавець відмовилася приймати товар до повернення без пред’явлення мною паспорта. І спробувала перекласти відповідальність на мене, як покупця, за погану перевірку телефону при першому огляді.
 • 3. Мені терміново знадобився зовнішній акумулятор для поїздки, ось тільки часу, ходити по магазинах не було. Тому я вибрав цікаву для мене модель в інтернет-магазині, і відправив за покупкою свою дівчину, яка розбирається в техніці на рівні звичайного користувача. Яке ж було моє здивування, коли отримавши акумулятор, я спробував його включити, щоб перевірити. Пристрій був повністю розряджено. Мене це спантеличило, враховуючи, що за правилами, літієві акумулятори йдуть із заводу зарядженими наполовину, щоб уникнути деградації літію через низький розряд. Більш детальний огляд підтвердив мої побоювання-батарея вже розкривалася, і, судячи з усього, використовувалася. Всі три пломбувальних стікери на коробці були відновлені за допомогою таких же стікерів, наклеєних поверх розрізаних. Я розкрив тільки один з трьох, а інші залишив як доказ своїх слів для консультанта в магазині (на жаль не здогадався зробити фото).
 • 4. Принесли планшет зі складу, відкрили коробку, а він повністю розряджений. Продавець не дав його толком оглянути. Вже вдома знайшла кілька саден на корпусі, докопалася, що плівка наклеєна на дисплей не ідеально. Планшет в глибокій розрядці. А коли включився, повідомлення-термін дії пробної версії антивіруса закінчився. Подивившись програмні файли, виявили, що 3 місяці тому хтось підключався до Інтернету.
 • 5. Чоловік купив мені в подарунок на річницю весілля хлібопіч. У магазині подивився і вибрав піч з вітрини. При оформленні покупки йому винесли зі складу вже упаковану хлібопіч в коробці. Він її вже оглядати не став, так як принесли «нову». Сьогодні при розпакуванні ми виявили ознаки, що піч була вже у вживанні: засохле тісто на замешевателе, сухі дріжджі в диспенсері, трохи подряпана чаша, сліди від висохлих крапель рідини. Керівництво по експлуатації все в жирних плямах! Також не було ніяких захисних наклейок на сенсорі.
 • 6. Зайшов в магазин, бачу таку ж модель навушників, як у мене. Коштували вони в магазині дорожче в 2 рази, ніж я купив в Інтернеті, — 40 дол. Але найбільше потрясло, що вони вже були без гарантії, так як упаковка вже була відкрита! Виходить хтось їх поюзав, а потім вирішили продати ще й втридорога.
 • 7.Виникли проблеми з ноутбуком. Заходжу на офіційний сайт Lenovo, там можна подивитися статус гарантії, і з’ясовується, що гарантія на мій ноутбук почалася 12.06.2016 (припустимо, дата виробництва ноутбука) і закінчується 09.09.2017 , тобто. На два місяці раніше, ніж повинна бути (рахуючи з моменту отримання товару). Укорочений термін гарантії і швидкий вихід ноутбука з ладу змушують припустити, що ноутбук раніше був у вжитку.
 • 8. Чоловік купив годинник Apple Watch Series3 38 mm rose gold. Це був подарунок. Але на наш жаль, годинник був подряпаний. Вирішили їх обміняти або повернути, чоловік поїхав в магазин. Йому відмовили і сказали, що механічні пошкодження. Годинник був не в упаковці. Мало того, в першу хвилину їх використання Я зрозуміла, що коліщатко туго крутиться! Я обдзвонила всіх своїх знайомих-сказали, що у них воно йде легко. Порилася в Інтернеті, побачила, що таке походить від довгої шкарпетки, коли годинник засмічуються пилом і брудом!!! Так значить, вони все таки були ношені. І чоловікові в парили б / у Годинник!
 • 9. Купила новий зовнішній жорсткий диск. Підключила до комп’ютера. Відкривши меню диска побачила, що на ньому зберігаються чужі папки з відео, фото, збереженнями ігор, музика. Там величезна папка документів. Диск явно довго час був у когось в користуванні. Звернулася з претензіями в магазин. Мені відповіли, звичайна справа в комп’ютерних магазинах. Вони просто забули приділити інфо з диска. Я наполягала на поверненні. Мені відповіли, що зберігання чужих даних на диску — не привід для повернення.
 • 10. Купили в інтернет-магазині iPhone 5s на 32 Gb. Продавець продав його під виглядом нового телефону, але через 18 днів телефон зламався. Перестав ловити мережу і реагувати на вилучення/вставлення сім-карти. Після спроби оновлення ПЗ, телефон взагалі перестав працювати. Проконсультувалися у фахівців Apple. З’ясувалося, що телефон не новий, відновлений (після ремонту). За вказаною на коробці і телефоні IMEI-номером числиться зовсім інший айфон. З продавцем зв’язатися відразу не було можливості, тому що номер телефону він не вказав.
 • 11. Купив телефон. У записах диктофона я випадково виявив записи якихось маленьких дітей, але не надав цьому значення. Минуло вже 3 місяці і у мене чергова проблема, вже зі слуховим динаміком. Гірше чути співрозмовника, спотворенні. Звернувся в сервісний центр. А там мені сказали, що мій телефон вже 2 роки як не обслуговують. Виходить мені продали Б / у апарат»
 • 12. Купив доньці на день народження смарт-годинник за 2500 грн. Були в пластиковій коробочці. Відкривали її чи ні, відразу не помітив. Подарувавши. Коли стали вводити номери в телефонну книжку, виявилося, гаджет вже запрограмований і змінити неможливо. У магазині спершу заявили, мовляв, товар вже не підлягає ні обміну, ні поверненню. Але після довгого скандалу запропонували написати заяву в юридичний відділ. Продавець сфотографував предмет суперечки. Через місяць отримав відповідь, в якому говорилося, що товар не можуть прийняти назад через пошкоджену упаковку і відсутність імей-коду. Упаковка-пластиковий кубик. Ні подряпин, ні тріщин на ньому немає. Код на своєму місці.
 • 13. Купив ігрову відеокарту. Отримав товар, дефектів візуально не зафіксував. Підписав акт, про що потім пошкодував. На товарі виявилися зірвані марки гарантійного обслуговування. Обладнання було розкрито. Я записав це на відео. Звернувся до фахівців. Вони підтверджують, що товар-б / у.Поніс товар в магазин. Продавці, посилаючись на посередництво, відповіли, що не несуть відповідальності. Відправили розбиратися в інтернет-магазин.
 • 14. Купили у великій мережі магазину ноутбук. А коли вже вдома стали копатися, в Налаштуваннях виявлений Майнер, віддалений перед продажем. Частенько самі продавці користуються технікою на свій розсуд, а менеджмент за цим не стежить.

Що робити в таких випадках? Головне, перевіряйте все відразу, не довіряйте продавцеві. Будьте пильні. Звичайно, можна відстоювати свої права і після здійснення покупки — за законом ви маєте рацію. Хоча це відніме багато сил і часу.

Загрузка ...
PriceMedia