Як відрізнити оригінал наручного годинника від підробки

Найбільше шахраї люблять підробляти брендовий годинник: цей бізнес приносить надприбуток. Як не попастися на їх вудку і не купити китайські копії годин за великі гроші?

Підробки бувають різні

Советы, как отличить подделку наручных часов Коли мова йде про дорогущих годиннику, не можна однозначно сказати, за якими ознаками ви зможете відрізнити фейк від оригіналу. Адже майстерність підробок відрізняється. Умовно їх можна розділити на три категорії.

Поверхневі копії. Їх найлегше «зловити за руку». Зазвичай це китайські наручні годинники. Перевірку на оригінальність не пройдуть:

 • Ви запросто помітите неакуратний циферблат, на якому зміщені цифри і зарубки. У деяких моделях циферблати зроблені зі звичайного картону. Картонка не кинеться вам в очі відразу. Але якщо потрапить волога, відразу поповзе. Ви не знайдете на поверхневій копії гравіювання. Але зате може красуватися напис»Made in Switzerland».
 • Покриття корпусу неякісне, пройде зовсім небагато часу, коли воно почне облазити.
 • Зверніть увагу на ремінь, якщо він зроблений зі шкірозамінника. Перед вами ніяк не дорога елітна модель. Це легко помітити, якщо зігнути-розігнути ремінець. Він почне морщитися. Такий ремінець прошитий недбало. Рядок може бути нерівною, нитки стирчати. Написи на внутрішній стороні можуть бути погано помітні, нечіткі. Якщо замість ремінця годинник має браслет, він теж зроблений кустарно, що ви помітите неозброєним оком.
 • Краще і не знати, що у цих годин всередині. Природно, останні досягнення китайських інженерів з найдешевших матеріалів. Прослужать вони недовго. Часто такі «ролики» продаються на ринках за копійки.

Хороші копії . Виготовлені на порядок краще попередніх дешевок. Знайти недоліки набагато складніше.

 • Мітки і сам циферблат на таких годинниках можуть мати деякі відмінності. Наприклад, написи розташовуються не чітко на покладеній лінії. Зверніть увагу на фарбу: вона може лежати нерівно, не всі ділянки фарбовані однаково добре. Докопайтеся до форми стрілок: ідентичні вони з оригінальним товаром.
 • Головною підказкою можуть стати написи, зроблені на годиннику. Справа в тому, що штампи які використовуються для фальсифікації, не призначені для того, щоб залишати відбиток на зігнутій поверхні. Інакше доведеться робити багато різних штампів під кожного виробника годин: у кожного є свої особливості корпусу. Також штампи не надто часто підлягають заміні, тому залишені ними відбитки можуть бути місцями недостатньо чіткими. Це головний маячок, який повинен насторожити.
 • Підроблене золото насправді роблять з латуні, злегка розкриваючи її шаром позолоти. Звичайно, вона облізе через час. Усередині корпусу може перебувати як китайський, так і швейцарський механізм. Правда, контрабандний. Буває, замість автоматичного механізму в копію вставляють кварцовий і навпаки, хоча оригінальна модель має інший механізм. І намагаються переконати потенційного покупця в тому, що все ок, така модифікація. Як зрозуміти, який механізм впровадили в годинник? У механічних годинниках стрілка рухається, плавно зміщуючись по колу. А ось в кварцових здійснює рівномірні скачки.
 • Помацайте ремінець: він може бути виконаний кустарно, якщо виробник підробки вирішив заощадити. Або ж мати досить хорошу вичинку, якщо девайс намагаються вам продати подорожче.

Ідентичні репліки. Ви ніколи не знайдете такий годинник по 100 грн на ринку. Вони відносяться до ряду елітних, незважаючи на те, що є копією. Для виробництва дорогих копій наручних швейцарських годинників використовують високотехнологічне обладнання та якісні матеріали. Іноді головна відмінність — вони зроблені на фабриці де-небудь в Китаї, а не в Швейцарії. Навряд чи ви зможете спростувати їх оригінальність без фахівця.

 • Для підробки можуть використовувати дорогі матеріали, такі як золото і срібло. Інкрустувати дорогоцінними каменями. Але їх прозорість і цінність буде на порядок нижче, ніж в оригінальних годинниках.
 • Діаманти на репліці можуть бути закріплені не так майстерно. Для цього проведіть пальцем по обведення. Всі камені повинні бути посаджені однаково глибоко. Ви відчуєте рівний ряд, без будь-яких нерівностей. Зверніть увагу на Діаманти. Вони повинні бути прозорі, не мати жовтуватого або сіруватого відтінку. Це ознака низькоякісних каменів і підробленої копії.

Маркування годин

Подделка часов: как выявить копию? На репліках, точнісінько повторюють оригінал, вона може анітрохи не відрізнятися від оригінальних годин. Важливо знати, де на якій марці годин повинні розташовуватися гравюра і рельєфна емблема.

Розглянемо на прикладі відомого бренду годин Ролекс. На заводній голівці брендового годинника вигравіруваний логотип бренду. Також на корпусі годинника рельєфна емблема марки. Для ROLEX це неодмінна корона, яка на підроблених годиннику часто видозмінена. На задній частині годинника марки ROLEX обов’язкова наклейка з голограмою. На бічній частині корпусу повинен бути серійний номер (у підробок ця гравірування досить поганої якості). Слід зазначити, що в оригінальних годинниках ROLEX задню кришку корпусу не виготовляють з прозорого скла.

Як виявити підробку: поради

Лайфхак: как отличать реплики часов от оригиналов

 • Штрих-код-метод перевірки. Перші дві цифри відповідають за код країни. Звірте їх з таблицею країн-виробників.
 • Вивчіть упаковку. Її повинні виконати з якісних матеріалів.
 • Вимагайте документи. У брендових годинників є паспорт, в якому значиться унікальний серійний номер. Як перевірити годинник за серійним номером? Звірте написи на коробці і на годиннику. Вони повинні збігатися.
 • Подивіться на фірмові бирки, які повинні бути на оригінальних годинниках
 • Подивіться сертифікат. У ньому повинні бути вказані важливі деталі: наприклад, де зроблений браслет, ким виконані комплектуючі.
 • У кожної марки годин є свої хитрі «секрети», про які можна дізнатися на офіційному сайті. Наприклад, напис, який видно тільки під певним кутом. Дорогий годинник має захист не гірше грошей, але вимагають уважного вивчення, щоб це зрозуміти.

Копію можна відрізнити: занадто вправні підробки обходяться дорого у виробництві, а хочеться нажитися на бренді швидше. Тому частіше ви будете мати справу з хорошими копіями, які можливо відрізнити. А ось розпізнати репліку годин зможе тільки професіонал після ретельного вивчення. У будь-якому випадку, перш ніж зважитися на таку покупку в Інтернеті, прочитайте про неї все на офіційному сайті. Розгляньте фото. І не платіть гроші наперед. Тільки післяплатою або кур’єрською доставкою, після того, як Ви вирішите, що це гідна покупка.

Загрузка ...
PriceMedia