Затримка в доставці техніки: як реагувати споживачеві

Скільки часу можуть доставляти товар? Чи можна претендувати на компенсацію, якщо техніка їде до вас довго? І як реагувати, якщо всі розумні терміни пройшли, товар оплачений, але не доставлений.

Придбали в магазині побутову техніку, і вже уявляєте, як завтра новий пилосос або соковижималка зажужжат у вашій квартирі. А ви нарешті потримайте в руках IPhone 8. Но.Проходит Тиждень-інший, а Товару все немає. Ви пишіть довгі листи продавцю, він відповідає, що «ось-ось»,»товар в дорозі». Що робити, якщо ви розраховували вже через тиждень роздобути новенький гаджет, а замість цього кусаєте лікті, а чи приїде він взагалі.

Вже оплатили, А техніки все немає: ваші дії

Права споживачів регулюються Законом Про захист прав споживачів, який вже давно застарів. Зокрема, в плані інтернет-покупок. Але все ж, згідно з ним можна пред’явити претензії до недобросовісного продавця. Що можна зробити з точки зору закону?

 • Скласти претензію до продавця. Надішліть її в електронній версії, а також поштою рекомендованим листом на адресу магазину, вказану на сайті.
 • Немає реакції? Звертайтеся до захисників прав споживачів. Для цього вам потрібно зібрати всю документацію, яка є. Ваш чек про покупку, опис товару, який ви замовили, копію вашої претензії до продавця. Напишіть заяву із зазначенням не тільки Сайту, але і фізичної адреси продавця. Заодно пробийте це підприємство по реєстру юр і фізосіб України : Чи існує воно взагалі.
 • Якщо всі розумні терміни пройшли, а товар до вас ніяк не доїде, саме час писати заяву в поліцію про факт шахрайства. Додати всі документи про покупку, оплату грошових коштів (або залишену заставу).
 • Ви можете подати до суду, якщо товару Довго немає. Але вам це може бути цікаво, якщо у вас багато вільного часу, ви адвокат або затримка товару завдала вам великої шкоди. Тому як, якщо товару, за який віддали гроші, немає пару місяців, це, швидше за все, шахрайство. І вам потрібна поліція, ніж цивільний позов. Суд вам може бути цікавий, якщо ви укладали договір поставки, партія товару прийшла з пристойним запізненням. І ви можете претендувати на неустойку за договором поставки.

Скільки вам винні за прострочення?

Заглянемо в Закон Про захист прав споживачів, Розділ 2, ст.10 . Ви зможете красиво апелювати законами перед продавцем, якщо він водить вас за ніс.

 1. Ви можете відмовитися від договору про виконання робіт і вимагати відшкодування збитків, якщо продавець вчасно не приступив до виконання зобов’язань за договором. Або виконує свою роботу настільки повільно, що закінчити її в певний термін стає неможливим. Під «вчасно не приступив до виконання обов’язків» якраз можна мати на увазі доставку придбаної Вами техніки.
 2. Просіть повернути гроші. При виконанні робіт стає очевидним, що їх не виконають з вини Виконавця згідно з умовами договору? Ви можете призначити продавцю відповідний термін для усунення недоліків. Або розірвати договір, вимагаючи компенсації збитків.
 3. Вимагайте виплати неустойки за законом Про захист прав споживачів. Якщо продавець не може виконати роботу, (прострочує виконання) згідно з договором, нараховується пеня. Неустойка за кожен день прострочення-3% від вартості послуги (робіт). Якщо не можна визначити вартість послуги, то неустойка — 3% від вартості всього замовлення. При цьому, продавець повинен сплатити і пеню за прострочення, і виконати свої зобов’язання з постачання товарів.
 4. Сильно сваріться вже на 6-й день після здійснення замовлення. Перед недобросовісним продавцем, який порушує терміни доставки товару, можна апелювати цивільним правом України щодо договірних і недоговірних зобов’язань. З нього випливає, що якщо договором не встановлено термін доставки товару для вручення його покупцеві, товар повинен бути доставлений в розумний термін після отримання вимоги Покупця. Скільки цей»розумний термін»? Правила конкретизують поняття «розумності» терміну як не пізніше п’яти днів з моменту оформлення покупки.

Як підстрахуватися

Але це на папері в законах все красиво. Є багато нюансів, які потрібно врахувати. Коли мова йде про інтернет-покупки, часто обидві сторони про продаж товару спілкувалися максимум в соцмережах або по телефону. Договору, як такого, на руках немає. Довести, про що Ви там домовилися — зовсім не просто. Особливо, якщо домовленість — усна, як це часто і буває. Тому, якщо ризикуєте і робите передоплату:

 • Подбайте, щоб було якесь підтвердження, що кошти були перераховані саме за товар, а не як благодійність.
 • В ідеалі, повинен бути бланк замовлення, в якому вказані характеристики товару, модель, його вартість та інші умови.
 • Оплачувати товар краще через банк і зберігати квитанцію. Або за допомогою Інтернет-банкінгу, оскільки можна буде перевірити, куди і коли пішли гроші з Вашого рахунку. Не через веб-мані або електронний гаманець.

Як правильніше вчинити?

Складно боротися з продавцем, коли ти вже віддав йому всі свої гроші. Тому головне — не допустити ситуації, коли ви оплатили товар, а він до вас все йде.

 • Не купуйте техніку за передоплатою. Адекватні продавці пропонують оплату післяплатою. Оглянули техніку на пошті-віддали гроші. Їде до вас тижні-скасовуйте замовлення.
 • Перевіряйте інтернет-магазин перед покупкою. Уважно читайте відгуки, намагайтеся зрозуміти, фейкові вони чи ні. Погугліть, що пишуть про цю контору на інших сайтах. Упевніться, що такий підприємець взагалі існує (такі реєстри доступні на держсайтах). Переконайтеся, що фізична адреса підприємства реальна.
 • Якщо ви купуєте товар за кордоном, наприклад мобільний телефон їде до вас з Китаю або США, користуйтеся перевіреними майданчиками. Там, де продавці дорожать рейтингом і репутацією. Вам видадуть трекінговий номер, за яким зможете відстежувати, де в дорозі застряг товар. Якщо занадто довго їде, не пропустіть термін, протягом якого можете відкрити спір з продавцем.

Якщо ви віддали передоплату, а товар все в дорозі, висока ймовірність, що вас кинули. Тоді дорога тільки в поліцію, якщо є хоч якісь папірці. Якщо мова йде про затримку, тормошіть продавця претензіями і вимогами за законом. Можливо, це » провтик «якогось відділу, і керівництво змусить співробітників»прокинутися». Але головне, не поспішайте розлучатися з грошима завчасно. Платіть за фактом доставки товару. Особливо, якщо не впевнені в репутації продавця.

Загрузка ...
PriceMedia