Здати товар неможливо: як виглядає самий цинічний обман покупців

Як повинен за законом відбуватися повернення товару і чим доводиться стикатися насправді? Правила, які допоможуть не попастися на «гачок» продавця.

При купівлі товару в магазині нам обіцяють, що його можна буде повернути протягом 14 днів. Ну, і звичайно, відремонтувати безкоштовно по гарантії. Але на практиці виявляється зовсім по-іншому. Не у всіх продавців, але все-таки, неприємні моменти зустрічаються:

 • “ Купили отпариватель, скористалися 1 раз. Зрозумівши, що він недостатньої потужності і нас не влаштовує, вирішили повернути. При чому продавець запевняв, якщо мене не влаштує товар, я його можу повернути протягом 14 днів. Але зараз в магазині гроші не повертають, тому що ми скористалися ним. Але як перевіриш, якщо не спробуєш включити і налити води?»
 • » Купив телефон 10 днів тому. Він перестав знаходити мережі, не розпізнає сім карту.У магазині відмовляються повертати гроші-пропонують тільки ремонт»
 • «10 Місяців тому в інтернет магазині куплена посудомийка. Зараз з’явилися проблеми в роботі. Так як в документах вказана «Гарантія від виробника», звернувся в сервісний центр. Після надання даних про модель і серійний номер отримав відповідь, що машина була завезена по «сірому» і гарантії не підлягає. Інтернет-магазин вже не працює.»

Повернення Товару належної якості

В який термін можна повернути товар? Протягом 14 днів, якщо він справний. Ви можете повернути товар, якщо він вам не подобається, не можете його використовувати. Наприклад, робите повернення взуття: не підійшов розмір. Чи можна повернути навушники в магазин? Так, якщо на них немає слідів використання, збереглася коробка.

Але на практиці все виявляється зовсім по-іншому. Продавці часто не хочуть слухати ваші аргументи.

Наприклад, ви купили телефон. У вас не приймуть його протягом 14 днів, навіть якщо зовнішній вигляд відповідає всім стандартам, немає і ні подряпини. Ви можете видалити весь свій користувальницький контент, але якщо набовтали по ньому більше 5 хвилин, скажуть, що він вже був у використанні. І відмовлять у поверненні.

На ноутбуці можуть полізти подивитися дані в bios, щоб він використовувався не більше години. І зрозуміло, настройки відкачані до заводських, ніяких сторонніх додатків. Загалом, продавець завжди може знайти привід, під яким не захоче прийняти товар назад.

Найприкріше, коли продавець вважає, що ви втратили своє право на повернення техніки, якщо просто відкрили коробочку, оглянули товар або перевірили. Але за законом Про захист прав споживачів, знищення, пошкодження або псування продукції, яка сталася не з вини споживача, не позбавляє його права на розірвання договору. А відкриття упаковки для перевірки товару не позбавляє покупця права на розрив договору купівлі-продажу. Тобто повернення грошей.

Повернення: як це має бути

 • Зайдіть на сайт магазину. Прочитайте правила повернення. Зв’яжіться з менеджером магазину. Поясніть проблему. Вислухайте рекомендації і схему роботи.
 • На сторінках великих інтернет-магазинів можна знайти контакти магазину, в який можна відправити бракований товар. Також можна звернутися в спеціалізований сервісний центр, який може бути у Вашому місті.
 • Якщо товар більше 5 кг його повинні взяти на себе магазин або сервісний центр.
 • Сервісний центр, приймаючи товар, видає квитанцію з докладним описом зовнішнього вигляду товару (відколи, пошкодження, подряпини), описом проблеми. На ній є дані Сервісного центру, ваші, найменування моделі серійний номер.
 • Протягом 14 днів вам повертають відремонтований товар (ви не оплачуєте доставку товару вагою більше 5 кг). Вам видають гарантію, яка продовжується на час ремонту.
 • Якщо товар не може бути відремонтований, сервісний центр видає відповідний акт про наявність істотного недоліку. Він завірений печаткою, підписом, коректно заповнений.
 • Ви звертаєтеся в магазин з висновками. На свій розсуд ви можете взяти справний аналогічний товар, розірвати договір і отримати гроші. Або вимагати пропорційного зменшення ціни.
 • Якщо ви вибираєте гроші, їх повертають в день розриву договору або протягом 7 днів.

Як це відбувається. Реальність

 • Магазин «морозиться». У кращому випадку, відправляє в сервісний центр.
 • Якщо техніка великогабаритна, ви тягнете її в сервісний центр за свої гроші.
 • Ви звертаєтеся в авторизований Сервісний центр. Ви повинні проконтролювати, щоб вам видали квитанцію, переконатися, що вона заповнена коректно. У сервісному центрі намагаються змусити підписатися під тим, що ви готові чекати ремонту товару близько місяця або більше. Підписуватися не треба або вказати, що вимагаєте ремонту встановлений законом термін — 14 днів.
 • Ви все одно чекаєте свою техніку з ремонту довше.
 • Вам відмовляють в гарантійному обслуговуванні. Причина-порушення правил експлуатації. Ви не розумієте, в чому справа. Замість висновку з печаткою видають довідку про ремонт, яка не є технічним висновком, без підпису представника Сервісного центру.
 • На підставі цієї відписки магазин відмовляє в поверненні або обміні товару, навіть якщо він пропрацював у вас день, і ви з ним не зробили зовсім нічого.

Як уникнути неприємностей

 • Збирайте всю документацію відразу ж: чек, Зберігайте коробку (знадобиться для обміну належного товару) гарантійний сертифікат.
 • При несправності товару протягом гарантійного терміну, по можливості, поверніть його в магазин для розглядів, якщо така можливість є. Вкажіть виниклі проблеми і свої вимоги в заяві. Продавець найчастіше відмовляється приймати товар або міняти його, посилаючись на ряд причин. Але письмово відповісти, що не хоче прийняти ваш товар і відправити в сервісний центр, не зможе.
 • Письмово вимагайте на час ремонту аналогічний апарат з обмінного фонду, яким ви можете користуватися.
 • Коли віддаєте товар в ремонт, уважно прочитайте, що зазначено в квитанції. Зробіть фото і відеофіксацію, щоб було чітко видно корпус виробу, відсутність вм’ятин подряпин. Уточніть термін, коли ви зможете забрати товар з ремонту. За законом — 14 днів.
 • Якщо минули 14 днів, а товару — Ні, це ознака «істотного недоліку». Вимагайте відповідний акт з сервісного центру.
 • Пишіть в магазин заяву з вимогою видати нову аналогічну модель або розірвати договір купівлі-продажу і повернути гроші.
 • Якщо вам відмовляють, пояснюючи, що техніка не підлягає гарантійному ремонту, так як ви винні в те, що вона вийшла з ладу — вимагайте відповідний документ. Вам доведеться провести експертизу, далі звернутися з нею до суду.
 • Якщо вам видали відремонтований товар, ретельно перевірте всі технічні характеристики. Переконайтеся, що в телефоні не меншу кількість пам’яті, не замінена плата від іншого пристрою, в ноут перевірте Вінчестер. Перевірте заводські характеристики по пунктах. Тільки після цього ставте підпис під актом.
 • Як вже говорилося, вам продовжують термін гарантії. Повинен бути виданий відповідний документ. Якщо техніка знову «летить», ви знову несете її на обслуговування по гарантії.

Дешевше-не означає Краще

Існують сайти-агрегатори, наприклад, Price.ua , які збирають інформацію різних продавців. Він допоможе вам побачити більш дешеву пропозицію, порівняти характеристики товару.
Але важливо аналізувати продавців. І типова помилка-купувати товар дешевше від сумнівного продавця. Як показує практика, споживач, купуючи товар через інтернет-магазин, у багатьох випадках не може реалізувати свої права, передбачені Законом України «Про захист прав споживачів». В першу чергу, у зв’язку з неможливістю встановити найменування продавця і його місцезнаходження! Інша інформація, крім адреси електронної пошти та номера мобільного телефону, на сайті інтернет-магазину не вказується. А це фактично робить споживача безправним при придбанні неякісного товару.

Як має виглядати назва:

 • Під найменуванням юридичної особи розуміється його організаційно-правова форма і назва. Наприклад, ТОВ «Супертехніка», ТОВ»Телефон для всіх».
 • Для фізичної особи-підприємця — це прізвище, ім’я та по батькові. Ніяк не може бути найменуванням продавця Назва інтернет-магазину.
 • Крім того, в більшості випадків продавці не є власниками інтернет — магазинів. Через один інтернет-магазин реалізовувати товар можуть кілька десятків продавців.

Найбільші ризики, пов’язані з покупкою в мережі:

 • Ви не зможете знайти продавця. Потрібно розуміти, що адреси, які вказуються в накладних, згідно з якими споживач отримує замовлений товар, це зазвичай адреси, за якими розташовуються Поштові відділення.
 • Не бачите товар. Покупець, коли робить покупку, орієнтується тільки на зображення товару, його текстове або словесне опис. Користуючись таким становищем, недобросовісні продавці можуть реалізовувати неякісний, фальсифікований або контрабандний товар. Або взагалі після отримання коштів можуть: не передати товар; надіслати товар, який споживач не замовляв; надіслати товар, технічні характеристики якого відповідають заявленим на сайті.
 • Окремо необхідно зазначити, що відсутність інформації про найменування та місцезнаходження продавця унеможливлює проведення перевірок з боку Держспоживслужби за скаргами споживачів. У неї немає повноважень на проведення розшукових дій.

Як покарати за «цинічний обман»?

Так, звичайно, існує захист прав споживачів, суд. Але це-покарання для самого покупця. Тому що служба толком працює не в усі регіонах. І жителю Жмеринки домогтися стягнення з фірми з Миколаївської області буде непросто. А суд — це вкладення в адвоката і нервування.

Звичайно, щоб отримати свої гроші назад, доведеться пройти весь цей шлях, якщо він того вартий.

Все ж, не всі покупки через Інтернет обов’язково обернуться кошмаром. Купуючи в мережі у перевірених онлайн-продавців, можна не тільки заощадити, але і придбати найостанніші новинки. Важливо завжди пам’ятати про свої права і не давати себе в образу

Загрузка ...
PriceMedia